WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2016.
Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe  CHOSZCZNO. W sobotę na orliku przy ul. Obrońców Westerplatte rozegrane zostały eliminacje Mini Mundialu Euro 2016. Tym razem triumfowały ekipy Danii i Rumunii, obydwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Zwycięskie drużyny oraz te, które zajęły drugie miejsca (Węgry i Słowacja - obydwie z SP nr 1) awansowały do finału, który 6 czerwca rozegrany zostanie w Szczecinie. Przypomnijmy, że w pierwszej (2011 rok) i czwartej  edycji (2014 rok) Mini Mundialu triumfowały drużyny Kolumbii i Argentyny (SP nr 3) i w nagrodę obydwie ekipy obejrzały mecze Polska – Niemcy (2:2 i 2:0).

Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe Mini Mundial, to wojewódzki turniej piłkarski, w którym drużyny ze szkół podstawowych startują w barwach wylosowanych wcześniej państw, które aktualnie znajdują się w czołówce rankingu FIFA. – W tym roku odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej i dlatego szósta edycja naszej imprezy zyskała przydomek Euro 2016. Zdecydowaliśmy też, że po raz pierwszy losować będziemy tylko drużyny europejskie – tłumaczy JAROSŁAW MARENDZIAK, dziennikarz sportowy TVP Szczecin i jednocześnie współorganizator Mini Mundialu. Przypomnijmy, że tegoroczne losowanie odbyło się w Radiu Szczecin i słynna polska lekkoatletka MONIKA PYREK oraz wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO zdecydowały o tym, że w choszczeńskich eliminacjach zagrają: grupa młodsza (klasy III – IV) - Słowacja (SP nr 1 Choszczno), Islandia (SP Zamęcin), Turcja (SP nr 1 Suliszewo), Dania (SP 3 Choszczno), Albania (SP Sławęcin), Francja (SP Korytowo)  i grupa starsza (klasy V – VI) - Słowacja (SP Korytowo), Węgry (SP nr 1 Choszczno), Rumunia (SP 3 Choszczno), Grecja (SP Sławęcin), Portugalia (SP Zamęcin), Austria (SP nr 1 Suliszewo).
   W sobotę, przede wszystkim młodzi piłkarze, ale także ich rodzice i trenerzy zgodnie stwierdzali, że Mini Mundial stał się najbardziej widowiskową imprezą sportową naszej gminy. SEBASTIAN ZWOLIŃSKI, kibic który nie opuszcza żadnej piłkarskiej imprezy, pochwalił się nam, że jego syn GRACJAN wystąpi w tych eliminacjach już po raz piąty. Na dowód przywiózł koszulki, w których grał jego chłopak (Argentyny, Japonii, Bośni i Hercegowiny oraz Brazylii). – Ten turniej jest jedynym w swoim rodzaju. Oczywiście Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe najważniejsze jest to, co dzieje się na boisku, ale równie ważne są atrakcje, z których korzystają piłkarze i kibice – mówił Gracjan w wywiadzie dla Radia Szczecin. Zaznaczył, że na zbliżających się mistrzostwach Europy kibicował będzie polskiej drużynie, natomiast tu, co oczywiste, swojej ekipie, czyli Rumunii. Miał rację przewidując, że tym razem wspólnie z kolegami będą należeć do faworytów, bo jak burza przeszli do finału, nie przegrywając ani jednego spotkania. Podopieczni ADAMA LEŚNIAKA w finale spotkali się z Węgrami (SP nr 1) i tu wygrali dopiero w rzutach karnych. Oprócz Gracjana w zwycięskim zespole zagrali: MICHAŁ FELUSIAK, KATARZYNA WARSZAWIAK, KAJETAN WACHOWICZ, DAWID BARTOS, ZUZANNA KOZŁOWSKA, PATRYK WELS, MARIUSZ KOWALSKI, NADIA MALINOWSKA i KONRAD NACHURNY. Trzecie miejsce w tej grupie wiekowej zajęła Grecja, nagrodę fair play otrzymała ekipa Portugalii (SP Zamęcin), a nagrody indywidualne odebrali: najlepsza piłkarka N. Malinowska (Rumunia), najlepszy zawodnik K. Nachurny, (Rumunia), najlepszy bramkarz JAKUB STARUS (Węgry) i król strzelców DOMINIK MICHAŁOWSKI (Grecja). Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe
Już po raz drugi w historii Mini Mundialu tak się złożyło, że choszczeńskie eliminacje w obydwu kategoriach wygrały drużyny z Trójki. W sobotę, w grupie młodszej (klasy III – IV),  Duńczycy również nie przegrali żadnego spotkania, a na dodatek w finale ograli 2:0 Słowację. W tej drużynie grali: JAKUB DROBISZ, HANNA MATUSZCZAK, BARTOSZ OZIMEK, HANNA JURKIEWICZ, JULIAN POKORNIECKI, TOMASZ KLIŚ, MICHAŁ MILEWSKI, BARTOSZ PAWLAK, DORIAN KASPROWICZ i FILIP KWIECIEŃ. Trzecie miejsce zajęła Albania, która w po dogrywce pokonała Turcję 2:1, a puchar fair play organizatorzy przyznali reprezentacji Francji. Indywidualne wyróżnienia otrzymali: KAROLINA MICHAŁOWSKA (najlepsza piłkarka – Albania), KONRAD NOWAKOWSKI (najlepszy piłkarz - Turcja), KEVIN OGÓREK (najlepszy bramkarz - Albania), DORIAN KASPROWICZ (król strzelców – Dania).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.