WiększaMniejszyNormalny
18.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - MRM - Młodzi mają nową radę Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.05.2016.
Konkrety na kolejnej sesji
Choszczno - Młodzi mają nową radę  CHOSZCZNO. W środę odbyła się pierwsza sesja trzeciej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Zdecydowaną większością głosów młodzi radni funkcję przewodniczącego powierzyli KACPROWI KOTARSKIEMU. Ten już w kilka minut po wyborze zapewnił, że ma cały worek pomysłów na to, aby ich działania niosły pożytek nie tylko dla młodzieży. Szczegółów jednak zdradzić nie chciał. – Omówimy je najpierw we własnym gronie, a dopiero potem ogłosimy wszystkim – zapowiedział, że konkretami zajmą się na drugiej sesji.
Choszczno - MRM - Młodzi mają nową radę  Środową sesję otworzył i od początku prowadził BOGUSŁAW SZYMAŃSKI, przewodniczący Rady Miejskiej w Choszcznie i to właśnie on przyjął ślubowanie od nowo wybranych radnych. STEFAN SZEMLIJ, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno dziękując ustępującej radzie podkreślił, że działania poprzedników należy dobrze ocenić. Tu zaznaczył, że na wyjątkową pochwałę zasłużyli: MARTYNA BORKOWSKA, MATEUSZ ADAMKIEWICZ, MICHALINA BRZĘCZEK, JUSTYNA JANCELEWICZ, ADRIAN PIJARSKI i PIOTR SOBCZAK. Wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO wręczając im upominki i listy gratulacyjne podkreśliła, że magistrat jest otwarty dla ich poczynań. Prosiła też o większą frekwencję na kolejnych sesjach, bo to głównie nieobecności utrudniały działania poprzednikom. – Już za chwilę zapraszamy was do Kołobrzegu na forum samorządowe, proponujemy też tzw. wymianę młodzieży i wspieranie w realizacji projektów – gotowość do pomocy zgłosiła również DOROTA NAWROCKA z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.
Młodzi radni najpierw wybrali nowego przewodniczącego. Tu nie obyło bez zaskoczenia, bo po raz pierwszy w historii tak się złożyło, że kandydaci (KACPER KOTARSKI, MACIEJ KAROLEWICZ i DOMINIK PASEK) na szefa rady zgłaszali… sami siebie. W tajnym głosowaniu najwięcej, bo aż 17 z 20 głosów otrzymał K. Kotarski. Kolejne wybory były już jawne i tu skład prezydium rady uzupełnili: dwoje wiceprzewodniczących KLAUDIA DUCHNICZ i JAKUB CHRZANOWSKI, sekretarz JOANNA WELS i członek TOMASZ WRÓBLEWSKI. Przewodniczącym komisji rewizyjnej została NATALIA ROSŁON, a jej skład uzupełnili: MATEUSZ KOŃCZALIK, PASKAL RACZEK, ANITA KLEINSZMIT i DOMINIK PASEK.
Choszczno - MRM - Młodzi mają nową radę  W rozmowie z nami K. Kotarski (na zdjęciu z lewej) przyznał, że nie spodziewał się aż tak dużego poparcia. - Jestem choszcznianinem od urodzenia, uczę się w Technikum Gastronomicznym Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie, a w weekendy bronię bramki Korony Raduń. Myślę, że w środowisku jestem dobrze znany, a to powinno mi pomóc w sprawnym działaniu rady. Pomysłów na to, żebyśmy byli dobrze postrzegani mam dużo, ale o konkretach porozmawiamy dopiero na drugiej sesji – Kacper podkreślił, że chce je najpierw skonsultować we własnym gronie. Zaznaczył przy tym, że pomysł objęcia funkcji przewodniczącego bardzo dokładnie przedyskutował z panią pedagog.  Chwilę później poinformował, że z funkcji opiekuna MRM zrezygnował S. Szemlij i w jego miejsce zaproponował radną RM w Choszcznie MAŁGORZATĘ MAJEWSKĄ. Ona również zapewniła, że widzi szereg płaszczyzn, dzięki którym MRM powinna się stać bardziej widoczna.
Poniżej przedstawimy pełny skład nowej, 21-osobowej rady. Najwięcej, bo aż ośmiu reprezentantów ma Zespół Szkół nr 1 w Choszcznie, od dwóch mniej Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, a 21-osoby skład uzupełnia piątka z Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie, oraz po jednym z Zespołu Szkół nr 3 w Choszcznie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie. Oto oni: JAKUB CHRZANOWSKI, KLAUDIA DUCHNICZ, KRYSTIAN GLIŃSKI, MATEUSZ KOŃCZALIK, KACPER KOTARSKI, DARIUSZ MAZUR, PASKAL RACZEK, JOANNA WELS (ZS nr 1 w Choszcznie), KAROL BŁAŻEJEWICZ, JUSTYNA GWOŹDZIK, SANDRA JARMUŁA, KONRAD MISZKIEWICZ, MARIANNA PIETKIEWICZ, TOMASZ WRÓBLEWSKI (PG w Choszcznie), MARTYNA KAPIŃSKA, ANITA KLEINSZMIT, MILENA KRÓLIKOWSKA, DOMINIK PASEK, NATALIA ROSŁON (ZS nr 2 w Choszcznie), MACIEJ KAROLEWICZ (SOSz-W w Suliszewie) i NINA WOREK (ZS nr 3 w Choszcznie).
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.