WiększaMniejszyNormalny
25.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Mini Mundial - Bilety już mają Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.06.2016.
Choszczno - Mini Mundial - Bilety już mają  SZCZECIN - CHOSZCZNO. Nasze drużyny zdominowały finały szóstej edycji Mini Mundialu. Wczoraj na stadionie Pogoni Szczecin w młodszej kategorii triumfowała Dania (SP nr 3), trzecia była Słowacja (SP nr 1), natomiast w kategorii starszej drugie miejsce wywalczyła Rumunia (SP nr 3). Na dodatek królem strzelców został DORIAN KASPROWICZ (Dania), najlepszym bramkarzem MIŁOSZ SIEKACZ (Słowacja), a najlepszą zawodniczką NADIA MALINOWSKA (Rumunia).

Choszczno - Mini Mundial - Bilety już mają Przypomnijmy, że rozegrany już po raz szósty Mini Mundial jest turniejem piłkarskim o zasięgu wojewódzkim, w którym rywalizują drużyny piłkarskie klas III-IV i V-VI szkół podstawowych. W każdej edycji najpierw odbywają się eliminacje gminne, i co ważne, każda z ekip występuje w barwach państw, aktualnie najwyżej sklasyfikowanych w rankingu FIFA. W tym roku, ze względu na zbliżające się Euro 2016 organizatorzy zdecydowali się na „klimat” europejski i podczas losowania, które odbyło się w studiu Radia Szczecin konkretne barwy choszczeńskim zespołom wyciągnęła MONIKA PYREK. Dodajmy, że w tym roku w choszczeńskich eliminacjach triumfowały drużyny Danii i Rumunii (obydwie z SP nr 3). Szerzej o tym wydarzeniu piszemy w artykule „Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe.”
Choszczno - Mini Mundial - Bilety już mają  Szkoda Węgrów
Wczoraj na stadionie Pogoni Szczecin o zwycięstwo i m.in. bilety na mecz Polska – Dania rywalizowały 24 drużyny, w tym wspomniane wyżej Dania i Rumunia (SP nr 3 w Choszcznie) oraz Słowacja i Węgry (SP nr 1 w Choszcznie). Już po pierwszych meczach w grupach kibice przewidywali, że tym razem o główne trofea walczyć będą ekipy choszczeńskie. I zgodnie z ich przewidywaniami wszystkie cztery awansowały do ćwierćfinałów. Tu los sprawił, że w walce o strefę medalową spotkały się ekipy Rumunii i Węgier. Podobnie jak w Choszcznie, także i tutaj mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 0:0 i dopiero w rzutach karnych wygrali Rumuni 3:1. – Ten mecz powinien być finałem tego turnieju – tak ocenił to spotkanie HENRYK WAWROWSKI (srebrny medalista z Montrealu – red.).
Zabrakło łutu szczęścia 
Chwilę później, już w półfinale ponownie mieliśmy choszczeńską konfrontację. Tym razem 1:0 Dania pokonała Słowację, a bohaterami tego wydarzenia byli DORIAN KASPROWICZ i MIŁOSZ SIEKACZ. Pierwszy z nich strzelił zwycięskiego gola (na ostatnim zdjęciu odbiera nagrodę za króla strzelców) , a drugi popisywał się pięknymi paradami. Słowacy (podopieczni ARTURA WELSA)  nie przejęli się przegraną i w meczu o brązowy medal znokautowali  6:0 Anglię (Świnoujście). W finale tej grupy Duńczycy 2:0 pokonali Walię (Drawsko Pom.), a autorem obydwu goli był wspomniany już wyżej D. Kasprowicz.
W półfinale grupy starszej Rumunia wygrała 4:1 z Finlandią (Świnoujście) i tu gwiazdą meczu była NADIA MALINOWSKA. To właśnie ona strzałem głową zdobyła pierwszego gola (patrz zdjęcie pierwsze), a po jej wrzutach z autu padły kolejne dwa. Niestety w finale zabrakło im trochę szczęścia. Przegrywając 0:1 z Chorwacją (Drawsko Pom.), na kilkanaście sekund przed zakończeniem spotkania KONRAD NACHURNY strzelając głową, trafił piłką w poprzeczkę.
Choszczno - Mini Mundial - Bilety już mają
Medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe wręczali znani piłkarze i miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze zarówno choszczeńskich piłkarzy, jak ich rodziców, których duża grupa zawitała w tym dniu do Szczecina.
Dania jedzie na mecz z... Danią
Relacjonując poprzednie edycje Mini Mundialu wieloChoszczno - Mini Mundial - Bilety już mają  krotnie wspominaliśmy, że drużyny z SP nr 3 w Choszcznie już dwukrotnie wygrywały te zmagania i w nagrodę otrzymywały bilety na mecze reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Tak też będzie i tym razem, bo już wiadomo, że ekipa Danii (wychowankowie ADAMA LEŚNIAKA: JAKUB DROBISZ, ANNA KOWALSKA, BARTOSZ OZIMEK, HANNA JURKIEWICZ, JULIAN POKORNIECKI, TOMASZ KLIŚ, MICHAŁ MILEWSKI, BARTOSZ PAWLAK, DORIAN KASPROWICZ i FILIP KWIECIEŃ) w komplecie pojedzie do Warszawy na mecz… Polska – Dania. – Ciekawe, komu będą kibicować? – głośno zastanawiał prowadzący ten turniej JAROSŁAW MARENDZIAK. W fotoreportażu załączonym do tego tekstu (na ostatnim zdjęciu) przedstawiamy m.in. KRZYSZTOFA BOBALĘ, JOANNĘ KOLEC, wspominanego J. Marendziaka i całą resztę Grupy Bono, która przygotowała i przeprowadziła szóstą edycję Mini Mundialu. Im też należą się duże brawa. Na wstępie wspomnieliśmy już, że królem strzelców tego turnieju został D. Kasprowicz (Dania), najlepszym bramkarzem M. Siekacz (Słowacja), a najlepszą zawodniczką N. Malinowska (Rumunia). Relacje z tego wydarzenia znajdziemy również na stronach Radia Szczecin, Ligowca oraz Głosu Szczecińskiego. 
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.