WiększaMniejszyNormalny
26.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PZW - Więcej Pokory panowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.06.2016.
Choszczno - PZW - Więcej Pokory panowie CHOSZCZNO. Niedzielne zawody wędkarskie o Puchar Sklepu „Karp” wygrał RYSZARD ŁYDKA, ale niewiele zabrakło do tego, aby super niespodziankę sprawiła ALINA POKORA, która zajęła drugie miejsce i wyprzedziła ponad 30 mężczyzn. O puchar komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie rywalizowali również strażacy z województwa zachodniopomorskiego. Tu indywidualnie triumfował DARIUSZ TERZYK, który w parze z JANEM DYSZKIEWICZEM wygrali także klasyfikację drużynową.
W choszczeńskim wędkarstwie spławikowym od kilku już lat „rządzi” RYSZARD ŁYDKA. Choć w tegorocznym debiucie trochę mu się nie wiodło, to jednak jego koledzy przewidywali, że środek i końcówka sezonu będzie należała do niego. Ich opinie potwierdziły się już w minioną niedzielę na jeziorze Raduń, gdzie wędkarze z Koła nr 1 PZW w Choszcznie rywalizowali o puchary ufundowane przez RYSZARDA BAŁĘ (Sklep wędkarski „Karp”). Z relacji prezesa koła ZENONA ŁAKOSA wynika, że w tym dniu najwięcej ryb złowili ci wędkarze, którzy wylosowali Choszczno - PZW - Więcej Pokory panowie stanowiska w zachodniej części jeziora. I rzeczywiście w pierwszej piątce znalazło się aż czterech zawodników łowiących na tych zamykających sektor. Wygrał R. Łydka (35 stanowisko), trzeci był EUGENIUSZ SOSNOWSKI (36), czwarty MARIUSZ KOCHANEK (34) i piąty JÓZEF ANDRYSZCZAK (37). Od tej zasady wyłamała się jedynie ALINA POKORA, która łowiąc na kładce z numerem 13 uzyskała wynik 5160. Pani Alinie należą się wyjątkowe gratulacje, bo chociaż zdarzało się już, że zdobywała puchary w klasyfikacji par mieszanych, to jednak indywidualnie jest to jej największe osiągnięcie. Tym bardziej cenne,  że w pokonanym polu pozostawiła wielu wędkarzy, którzy w swoim dorobku mają tytuły, mistrzów koła, regionu, a nawet mistrzów Polski. A oto wyniki niedzielnej rywalizacji: 1. RYSZARD ŁYDKA (6930), 2. ALINA POKORA (15160), 3. EUGENIUSZ SOSNOWSKI (5095), 4. MARIUSZ KOCHANEK (4870), 5. JÓZEF ANDRYSZCZAK (4595), 6. CZESŁAW POKORA (4030), 7. ZENON ŁAKOS (3825), 8. ARKADIUSZ RODYKOW (3775), 9. BARTŁOMIEJ IWANIEC (3305), 10. MAREK PĘCHERZEWSKI (3280), 11. MARCIN KARAŚ (2915), 12. SŁAWOMIR SOSIŃSKI (2875), 13. WŁADYSŁAW KURPIŃSKI (2850), 14. SZCZEPAN LASZKO (2785), 15. TADEUSZ MAJCHER (2585) – w sumie sklasyfikowano 33 zawodników. Największą rybę zawodów, leszcza o wadze 1,435 kg złowił ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI.
Choszczno - Zawody wędkarskie PSP
Na tym samym jeziorze już po raz 11. rywalizowali strażacy-wędkarze z województwa zachodniopomorskiego. Choć na starcie stanęły reprezentacje siedmiu komend powiatowych oraz Drawieńskiego Parku Narodowego i Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Szczecinie, to jednak główne trofea, czyli puchary ufundowane przez komendanta powiatowego PSP w Choszczna st. bryg. MARKA GARBICZA pozostały w Choszcznie. Indywidualnie wygrał DARIUSZ TERZYK (3430), drugi był JAN DYSZKIEWICZ (3017 – na zdjęciu), a trzeci DANIEL GARNCARZ (3070 - Myślibórz). Obydwaj choszcznianie z wynikiem 6050 zwyciężyli również w klasyfikacji zespołowej. Tu wyprzedzili PSP Myślibórz (4870)  i drugą drużynę PSP Choszczno KRZYSZTOF JASZKIEWICZ – ROBERT LEWANDOWSKI (3400).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.