WiększaMniejszyNormalny
18.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Nocne odkurzanie historii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.06.2016.
 
CHOSZCZNO. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w sobotni wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyły się nocne  rozmowy o historii miasta. - Jej nieodkryte fragmenty z pewnością leżą gdzieś, w zakurzonych kątach naszych strychów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy w posiadaniu tak wartościowych dokumentów - mówiła bibliotekarka HALINA KLUCZEWSKA.
Wczoraj pisaliśmy o piątkowych atrakcjach przygotowanych głównie dla dzieci i młodzieży z choszczeńskich szkół, dziś pokrótce zrelacjonujemy to, co się działo w sobotni wieczór. Oprócz licznych spotkań i zabaw, również terenowych z najmłodszymi czytelnikami w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyły się także nocne rozmowy o historii miasta.  Prowadząca ten wieczór bibliotekarka HALINA KLUCZEWSKA pochwaliła się, że zbiory wspomnianego domu książki wzbogaciły się o dwa ciekawe fragmenty choszczeńskich dziejów. - Starą kronikę przyniósł nam PIOTR FISZER. Zawarte w niej zapiski są autorstwa jego babci i mówią o histori miejscowej poczty od czasów powojennych aż do 1987 roku - mówi bibliotekarka. Dodaje, że drugą taką perełką historyczną są dokumenty przyniesione przez LUCYNĘ CICHORSKĄ. Te z kolei dotyczą życia kulturalnego z lat 70.i 80. - Zachęcam wszystkich do otwierania starych kufrów i przynoszenia wszystkiego co tam znajdziemy. Od zapisków i zdjęć, po pocztówki i pamiętniki oraz przedmioty użytku codziennego. Z pewnością wzbogacą one nie jedną publikację historyczną dotyczącą naszego miasta, których szczególnie z okresu powojennego mamy tak mało - puentuje H. Kluczewska.
Uczestnicy rozmów o historii Choszczna wzięli również udział w grze miejskiej zatytułowanej  "Jak dobrze znam moje miasto - dyskusje o historii Choszczna".  Została rozegrana zarówno w gmachu biblioteki, jak i poza jego murami. Uczestników podzielono na trzy grupy. Każda z nich rozwiazywała ukryte w różnych częściach biblioteki rebusy, krzyżówki i quizy.  Rozwiązanie ich wskazywało drogę do następnego zadania. W zabawie tej wzięli udział między innymi MAGDALENA i ARTUR CIEŚLAKOWIE. - Przyszliśmy z mężem, by posłuchać ciekawych historii, spotkać się z interesującymi postaciami, a przede wszystkim bardziej poznać nasze miasto. A tu musieliśmy się zaktywizować i przejść do działania, dzięki czemu zintegrowaliśmy się, tworząc wspaniały klimat - z zadowoleniem relacjonuje pani Magdalena. Równie sympatycznie ocenia to spotkanie oraz całą Choszczeńską Noc Bibliotek ANNA LEWICKA, dyrektor MBP. - Akcja udała się, i tu muszę podkreślić, że jest to przede wszystkim efektem bardzo dobrej współpracy choszczeńskiego środowiska bibliotekarskiego , a także choszcznian, którzy coraz chętniej korzystają z naszej oferty. W szczególności dziękuję mojemu zespołowi, który jak zwykle spisał się na medal - podsumowała.
 
Katarzyna Jezierska
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.