WiększaMniejszyNormalny
03.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - IV Festiwal Piosenki Niebanalnej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.06.2016.
Choszczno - IV Festiwal Piosenki Niebanalnej CHOSZCZNO. W czwartej edycji Festiwalu Piosenki Niebanalnej „W stronę wrażliwości” zaprezentowało się 26 wokalistów z 12 ośrodków Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Po raz pierwszy nie przyznawano tytułu grand prix, lecz nagrody w pięciu tematycznych kategoriach. Niewątpliwą postacią tego wydarzenia stała się IZABELA PYCIA z Wałcza, którą organizatorzy nagradzali we wszystkich edycjach, oczywiście w tej czwartkowej również. Na zdjęciu: "festiwalowa osobowość" MALWINA MIJALSKA i "najlepszy wokal" JANUSZ PILARSKI. 

Festiwal Piosenki Niebanalnej, którego organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Animus Vera”, od pierwszej edycji adresowany jest do wokalistów i muzyków z zaburzeniami psychicznymi. W jego trzech pierwszych odsłonach jurorzy nagradzali uczestników w jednej, ogólnej kategorii. Tym razem organizatorzy Choszczno - IV Festiwal Piosenki Niebanalnej  zdecydowali, że wszyscy rywalizować będą aż w pięciu (umiejętności wokalne, dobór repertuaru, najciekawsza interpretacja, oprawa i osobowość sceniczna). Już w pofestiwalowych kuluarach jurorzy TOMASZ WACŁAW JABŁECKI i ARTUR SZUBA zgodnie stwierdzili, że ta decyzja zdecydowanie uprościła podejmowanie końcowego werdyktu. – W poprzednich edycjach wśród wykonawców nie brakowało osób, które zwracały naszą uwagę, ale niekoniecznie za sprawą umiejętności wokalnych. Tym razem mieliśmy zdecydowanie ułatwione zadanie, bo mogliśmy nagrodzić pracę włożoną również w interpretację, oprawę sceniczną czy też wybrać osobowość festiwalu – mówi A. Szuba. Komentując całość, obydwaj jurorzy podkreślili, że z roku na rok rośnie poziom artystyczny festiwalu, a podział na kategorie daje większe pole do popisu przede wszystkim wykonawcom i przygotowującym ich instruktorom. Publiczność owacyjnie przyjęła występ JANUSZA PILARSKIEGO ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Drezdenku, który m.in. zaprezentował własną aranżację przeboju Lombardu „Przeżyj to sam”. Tu również jurorzy uznali, że należy mu się nagroda w kategorii „umiejętności wokalne”. Za „dobór repertuaru” wyróżniona została KATARZYNA KCIUK z chórkiem (ŚDS i WTZ w Stargardzie), a za „najciekawszą interpretację” trio MAŁGORZATA MUSZYŃSKA, DARIUSZ DOMOSUD i JERZY SMAKOWSKI (DPS w Szczecinie). Ostatnie dwa tablety (główne nagrody) odebrali: za „oprawę sceniczną” MONIKA STACHNIK, ROBERT BEDNARSKI i ROBERT KACANOWSKI (ŚDS w Osinie) i za „osobowość sceniczną” MALWINA MIJALSKA (ŚDS w Mielęcinie). Choszczno - IV Festiwal Piosenki Niebanalnej
W czwartej edycji Festiwalu Piosenki Niebanalnej „W stronę wrażliwości” zaprezentowało się 26 wokalistów z 12 ośrodków z województwa zachodniopomorskiego oraz, i co warte podkreślenia, organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy wyjechali z Choszczna zarówno z upominkami, jak i przeglądowymi statuetkami. - Wśród tegorocznych laureatów byli wykonawcy, których nagradzaliśmy w poprzednich latach. Ten festiwal zasługuje na same pochwały, a że za rok obchodził będzie jubileusz, to warto go promować, nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Polsce – mówi T. W. Jabłecki. Podsumowując nie zapomniał o głównych animatorach tego przedsięwzięcia, czyli pracownikach ŚDS w Choszcznie, a przede wszystkim kierownik  JOANNIE CZECHOWICZ i terapeucie ARTURZE GROSZKOWSKIM.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.