WiększaMniejszyNormalny
18.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Rolls-royce wśród mercedesów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.06.2016.
Choszczno - WSPR Nowy ambulans
CHOSZCZNO. Wczoraj w południe załoga choszczeńskiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odebrała nowy ambulans. Kosztujący ponad pół miliona złotych pojazd wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę, w tym m.in.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej czy system lokalizacji pojazdu. – To rolls-royce wśród mercedesów – mówi MAREK ADAMOWICZ, ratownik i kierownik filii.

Na wczorajszej uroczystości zebrali się wszyscy ratownicy pracujący w tej filii, przyjechała również wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego ANNA MIECZKOWSKA.- W tym roku nasza stacja zakupiła 15 takich ambulansów i w sumie zapłaciliśmy za nie ponad osiem mln złotych. To kolejny dowód na to, że staramy się systematycznie modernizować naszą flotę. Najwięcej skorzysta na tym pacjent, ale to również najlepszy sposób na to, aby podnosić standardy pracy naszych ratowników – mówił ROMAN PAŁKA,  dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (na zdjęciu poniżej). Podkreślił przy tym, że WSPR jest największą stacja ratunkową w Polsce, a swym działaniem obejmuje 90 procent obszaru województwa zachodniopomorskiego. Zaznaczył też, że tylko w ciągu ostatniego roku karetki wykonały około 160 tys. wyjazdów i przejechały ponad 4,5 mln kilometrów. Choszczno - WSPR Nowy ambulans
Przekazany wczoraj ambulans to Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI, który wyposażony został m.in.: w defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe, a przede wszystkim w system lokalizacji pojazdu. MAREK ADAMOWICZ, ratownik i jednocześnie kierownik choszczeńskiej filii WSPR przez godzinę opowiadał o zaletach najnowszej karetki. - Takiego wyposażenia mogą nam pozazdrościć wszystkie pogotowia na świecie – zaznaczył, że każde urządzenie jest z najnowszej półki. Przy okazji zdradził, że choszczeńskie karetki rocznie przejeżdżają około 110 tys. kilometrów. – To mniej niż inni, ale my mamy na miejscu oddział ratunkowy, a nasi sąsiedzi muszą wozić pacjentów do innych  miast – tłumaczy. Zapewnia, że nowa karetka w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo w naszym regionie i tu podkreślił, że jego załogi ratują życie nie tylko na terenie powiatu choszczeńskiego. – System WSPR jest tak zorganizowany, że rezydujący w Szczecinie dyspozytor ma do dyspozycji zarówno wszystkie ambulanse, a także dwa śmigłowce. To on decyduje, kto i gdzie ma jechać – Adamowicz zaznacza, że każdy pojazd wyposażony został w lokalizator, bieżące oznakowanie stanu gotowości, a przede wszystkim, rejestrujące wszystko kamery. –Ma też mocniejszy silnik, a to sprawia, że samochód stał bardziej dynamiczny – mówi ratownik DARIUSZ BAJBUŁA. Wie co mówi, bo miał już okazję nim jeździć. On i pozostali ratownicy cieszą się z nowego nabytku, ale głośno zaznaczają, że stan naszego bezpieczeństwa mógłby bardziej radykalnie się poprawić. Okazuje się, że do osiągnięcia tego celu niepotrzebne są nowe karetki, bo jak twierdzą, około 70 procent ich wyjazdów jest nieuzasadnionych.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.