WiększaMniejszyNormalny
17.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Chwalić się i bawić się Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.07.2016.
Radaczewo - Chwalić się i bawić się CHOSZCZNO. Nieco ponad miesiąc temu mieszkańcy Radaczewa bawili się na majówkowym festynie. Dwa tygodnie temu zadebiutowali na sobótkowej Kulinarnej Przystani, a teraz zachwalają sobotnią zabawę. – To były również okazje do tego, aby pochwalić się naszymi kulinarnymi umiejętnościami – mówi MAŁGORZATA MANIAK.

Po majówkowym festynie członkowie rady sołeckiej zgodnie zapewniali, że imprez o charakterze integracyjnym będzie więcej. – Poczynając od tej ubiegłorocznej, każda miała jedyny w swoim rodzaju klimat, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że z duża Radaczewo - Chwalić się i bawić się  dozą sympatii przyjęli je nasi mieszkańcy – mówi sołtys ANDRZEJ SZYSZ. Wspominając debiut w Choszczeńskiej Sobótce zaznacza, że nie spodziewali się aż takiego sukcesu. – Potraw mieliśmy dużo, ale jako kulinarną wizytówkę naszego sołectwa wystawiliśmy bigos myśliwski. To nasz autorski przepis, nad którym od początku do końca czuwała DANUTA WRÓBEL – tłumaczy MAŁGORZATA MANIAK. To te panie oraz SYLWIA BASISTA, ELŻBIETA SZYSZ i KATARZYNA KARNACZ zadbały również o to, aby także uczestnicy sobotniej zabaw mogli posmakować radaczewskich smakołyków.
Wśród bawiących się spotkaliśmy GABRIELĘ GMEREK-BINIEK (na zdjęciu obok), która z uśmiechem na twarzy zdradziła nam, że do tej pory żyła w Bytomiu, ale właśnie od tej soboty uważa się już za mieszkankę Radaczewa. – Niemalże od 20 lat spędzałam tu wakacje, więc o tym, że jest to bardzo urokliwy region przekonałam się już dawno. W końcu zdecydowałam się na kupno domu i definitywne przeniesienie w te strony – mówi. Nowa mieszkanka z zawodu jest nauczycielem i doradcą metodycznym, ale najważniejsze jest to, że jej pasją jest amatorski teatr dziecięcy. Nie ukrywa, że chciałaby także tutaj Radaczewo - Chwalić się i bawić się  spróbować swoich sił. Przysłuchujący się rozmowie sołtys już zacierał ręce. Zaznaczył, że we wsi, każda aktywność jest mile widziana. – Teatru nikt w okolicy nie ma, więc może Radaczewo będzie pierwsze – krótko podsumował. Choć przechodzące burze nie sprzyjały organizowaniu  takiej imprezy, to jednak już po dwóch godzinach zabrakło losów, a panie na stoisku z potrawami i ciastami podnosiły kciuki do góry. – Tym razem naszym hitem okazały się nie tylko pierogi ruskie czy z kapustą i grzybami, ale także szaszłyki, i co zaskakujące…, frytki – cieszyła się M. Maniak. TOMASZ PŁACHETKA, który zazwyczaj uwiecznia na zdjęciach sołeckie imprezy, tym razem stanął za festynowym barem. Mimo odstraszającej pogody, on również nie narzekał na obroty. W naszej fotograficznej relacji prezentujemy również zdjęcie (tytułowe) z Choszczeńskiej Sobótki, na którym oprócz wspomnianych już pań i sołtysa widzimy również wspierające ich MARIĘ ŁOZOWSKĄ oraz BARBARĘ MANIAK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.