WiększaMniejszyNormalny
06.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.07.2016.
Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem SZCZECIN – KORYTOWO. W piątek zapraszaliśmy wszystkich do Szczecina gdzie odbywał się Jarmark Jakubowy. Tam też swój debiut miała płyta "Korytowo na Ludowo". W niedzielę na stoisku Korytowa panie z Koła Gospodyń Wiejskich uwijały się jak w ukropie, a twórca płyty PAWEŁ LEMIESIEWICZ przez cały dzień chodził z głową w obłokach. I miał powód, bo w tym dniu wszyscy gratulowali mu i wspólnie chcieli śpiewać „Lipkę”, „Ty pójdziesz górą” czy też „Czerwone jabłuszko”.
 


W miniony weekend odbyła się już ósma edycja Jarmarku Jakubowego, jednego z największych cyklicznych wydarzeń na Pomorzu Zachodnim, które łączy ze sobą tradycję ze współczesnością. Jest też promocją naszych zasobów naturalnych, wyrobów rękodzielniczych i szeroko rozumianego folkloru. Wśród tysięcy ludzi, którzy w tKorytowo na Ludowo - Debiut z przytupem ym dniu postanowili odwiedzić jarmark, nie brakowało mieszkańców naszej gminy i powiatu. I to właśnie oni podkreślali, że Choszczno w tym miejscu po raz pierwszy zaznaczyło się tak mocnym akcentem. – Mówiąc Choszczno oczywiście mam na myśli Korytowo. To godne pochwały, że wioska malutka, a potrafi tak wiele – mówi JANUSZ MAZUR. Miał tu na myśli zarówno występ na scenie, jak i też barwne stoisko oferujące całą gamę domowych smakołyków, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich: CECYLIA SZOTT, ANNA MIKOŁAJCZYK, HELENA KOSTRZEWSKA, JOANNA ŚPIEWAK, OLGA PIOTRKOWSKA, PAULINA MICHALSKA i AGATA KICIŃSKA.
Głównym organizatorem Jarmarku Jakubowego jest Fundacja Dzieło Świętego Jakuba w Szczecinie, a jej prezesem pochodzący z Choszczna ks. MACIEJ PLISZKA. Tak się składa, że kierowana przez niego fundacja zarządza również zespołem popałacowym w Korytowie, więc Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem  tu raczej nikogo nie zdziwił fakt, że to właśnie on najmocniej oklaskiwał koncert promujący płytę "Korytowo na Ludowo". W artykule zatytułowanym „Takiej płyty jeszcze nie było” informowaliśmy, że PAWEŁ LEMIESIEWICZ skupił wokół niej ponad 20 wykonawców. Na jarmarkowej scenie w komplecie pojawiły się panie z KGW oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Korytowie: HONORATA BETLER, NATALIA  MAŃKA, MARCEL KOKOT, ANITA SZYMANOWSKA, KATARZYNA MAŃKA, SANDRA FITYCH i JULIA KRASZEWSKA. – „Korytowo na Ludowo”, to nie tylko płyta, to przede wszystkim szereg zamierzeń, które może aż tak radykalnie nie zmieniły wizerunku naszej szkoły, ale za to w zdecydowany sposób przyczyniły się do międzypokoleniowej integracji. Ważne jest też to, że już dawno o Korytowie nie mówiono tak dużo i tak dobrze – skomentowała całość dyrektor AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Po występie cała grupa narobiła dużo „zamieszania” przy stoisku Korytowa, nadarzyła się również okazja do wspólnego śpiewania  z „Super Babkami” z Bierzwnika.

Tadeusz Krawiec

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

„Partnerstwo miast średnich pomorza i

północnej wielkopolski na rzecz

wdrażania e-usług”

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.