WiększaMniejszyNormalny
06.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.07.2016.
Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem SZCZECIN – KORYTOWO. W piątek zapraszaliśmy wszystkich do Szczecina gdzie odbywał się Jarmark Jakubowy. Tam też swój debiut miała płyta "Korytowo na Ludowo". W niedzielę na stoisku Korytowa panie z Koła Gospodyń Wiejskich uwijały się jak w ukropie, a twórca płyty PAWEŁ LEMIESIEWICZ przez cały dzień chodził z głową w obłokach. I miał powód, bo w tym dniu wszyscy gratulowali mu i wspólnie chcieli śpiewać „Lipkę”, „Ty pójdziesz górą” czy też „Czerwone jabłuszko”.
 


W miniony weekend odbyła się już ósma edycja Jarmarku Jakubowego, jednego z największych cyklicznych wydarzeń na Pomorzu Zachodnim, które łączy ze sobą tradycję ze współczesnością. Jest też promocją naszych zasobów naturalnych, wyrobów rękodzielniczych i szeroko rozumianego folkloru. Wśród tysięcy ludzi, którzy w tKorytowo na Ludowo - Debiut z przytupem ym dniu postanowili odwiedzić jarmark, nie brakowało mieszkańców naszej gminy i powiatu. I to właśnie oni podkreślali, że Choszczno w tym miejscu po raz pierwszy zaznaczyło się tak mocnym akcentem. – Mówiąc Choszczno oczywiście mam na myśli Korytowo. To godne pochwały, że wioska malutka, a potrafi tak wiele – mówi JANUSZ MAZUR. Miał tu na myśli zarówno występ na scenie, jak i też barwne stoisko oferujące całą gamę domowych smakołyków, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich: CECYLIA SZOTT, ANNA MIKOŁAJCZYK, HELENA KOSTRZEWSKA, JOANNA ŚPIEWAK, OLGA PIOTRKOWSKA, PAULINA MICHALSKA i AGATA KICIŃSKA.
Głównym organizatorem Jarmarku Jakubowego jest Fundacja Dzieło Świętego Jakuba w Szczecinie, a jej prezesem pochodzący z Choszczna ks. MACIEJ PLISZKA. Tak się składa, że kierowana przez niego fundacja zarządza również zespołem popałacowym w Korytowie, więc Korytowo na Ludowo - Debiut z przytupem  tu raczej nikogo nie zdziwił fakt, że to właśnie on najmocniej oklaskiwał koncert promujący płytę "Korytowo na Ludowo". W artykule zatytułowanym „Takiej płyty jeszcze nie było” informowaliśmy, że PAWEŁ LEMIESIEWICZ skupił wokół niej ponad 20 wykonawców. Na jarmarkowej scenie w komplecie pojawiły się panie z KGW oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Korytowie: HONORATA BETLER, NATALIA  MAŃKA, MARCEL KOKOT, ANITA SZYMANOWSKA, KATARZYNA MAŃKA, SANDRA FITYCH i JULIA KRASZEWSKA. – „Korytowo na Ludowo”, to nie tylko płyta, to przede wszystkim szereg zamierzeń, które może aż tak radykalnie nie zmieniły wizerunku naszej szkoły, ale za to w zdecydowany sposób przyczyniły się do międzypokoleniowej integracji. Ważne jest też to, że już dawno o Korytowie nie mówiono tak dużo i tak dobrze – skomentowała całość dyrektor AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Po występie cała grupa narobiła dużo „zamieszania” przy stoisku Korytowa, nadarzyła się również okazja do wspólnego śpiewania  z „Super Babkami” z Bierzwnika.

Tadeusz Krawiec

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.