WiększaMniejszyNormalny
21.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Władysław Kozakiewicz - Bądź kozakiem i dbaj o siebie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.07.2016.
Władysław Kozakiewicz - Bądź kozakiem i dbaj o siebie CHOSZCZNO. Wczoraj w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury mistrz olimpijski WŁADYSŁAW KOZAKIEWICZ udowadniał seniorom, że regularne ćwiczenia wykonywane nawet w fotelu przed telewizorem, w zdecydowany sposób poprawią ich kondycję. – Nawet niewielka aktywność wzmocni mięśnie i rozrusza stawy – pokazywał jak to robić i zachęcał do lektury książki „Bądź kozakiem i dbaj o siebie”..


Mistrz olimpijski WŁADYSŁAW KOZAKIEWICZ trafił do Choszczna na zaproszenie  Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choszcznie. Okazuje się, że jest on twarzą projektu zatytułowanego „Bądź w olimpijskiej formie”, który od kilku już lat propaguje aktywność fizyczną wśród seniorów powyżej 60 lat, a realizowany jest w ramach „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.
Ci, którzy w tym dniu przyszli na spotkanie z mistrzem, raczej nie spodziewali się, że w tak prosty i łatwy sposób, sami możemy sobie pomóc. Autor słynnego wała udowodnił, że nawet pomiędzy jednym, a drugim łykiem kawy, możemy wykonać szereg ćwiczeń, które w efekcie ułatwią codzienne życie. Okazuje się, że jak się wie, jak to zrobić, to nawet zwykłe stanie przy desce do prasowanie może być zdecydowanie przyjemniejsze. Takich wzorów przytaczał dużo, ale najwięcej z tego spotkania wynieśli ci, którzy wrócili do domu z książką „Bądź kozakiem i dbaj o siebie”. Polecamy ją nawet tym, którzy nie myślą o jakimkolwiek ćwiczeniu, bo jej autor DAMIAN BĄBOL, cytując Kozakiewicza wręcz obnaża naszą niechęć do wszelkiego rodzaju ruchu. Np. przeczytamy tam, że nasi naukowcy zbadali, że przeciętna współczesna dziewczynka dystans 600 metrów pokonuje o minutę wolniej niż jej matka, gdy była w jej wieku. Kiedyś dziewczęta w podstawówce skakały w dal ponad cztery metry, a dzisiaj o metr bliżej… Władysław Kozakiewicz - Jak ćwiczyć, to tylko z mistrzem
W drugiej odsłonie tego spotkania W. Kozakiewicz promował książkę „Nie mówcie mi jak mam żyć”. Na okładce biografii, którą napisał MICHAŁ POL widnieje zdjęcie naszego bohatera, oczywiście wykonującego legendarny już „gest Kozakiewicza”. Sam mistrz wcale się nie dziwił, że także w Choszcznie najczęściej pytano go, o to, komu tak naprawdę na olimpiadzie w Moskwie pokazał polskiego wała. – Po powrocie do Polski nie mogłem spokojnie przejść ulicą, żeby ktoś nie podszedł do mnie, nie uścisnął mi ręki, nie wziął mnie w ramiona. Ludzie od razu dorobili sobie do mojego gestu głęboką ideologię – zapewniał, że wówczas myślał tylko o wrogim nastawieniu publiczności. Przypomniał, że to chyba jedyny przypadek w historii światowej lekkiej atletyki, kiedy to wygwizdano sportowca, który w tym dniu, dwukrotnie pobił rekord świata. O tym, że starszym pokoleniom to wydarzenie na stałe utkwiło w pamięci przekonywał CZESŁAW MAŁYCHA. – Byłem w tym czasie w Leningradzie i założyłem się z dwoma Rosjanami, że wygra Kozakiewicz – zapewniał, że doskonale pamięta emocje towarzyszące tamtemu wydarzeniu. W kolejce po autograf stanęła ELŻBIETA DREWICZ, która przyniosła ze sobą książkę zatytułowaną „1000 olimpijczyków – mistrzowie olimpiad letnich i zimowych”. Tu kolejne zaskoczenie, bo okazuje się, że na jej okładce znajduje się zdjęcie W. Kozakiewicza, podczas gdy wewnątrz…, nie ma o nim ani słowa. Te i inne przypadki z jego życia sportowego oraz prywatnego komentuje w opisywanej biografii. Dodajmy, że dziś W. Kozakiewicz mieszka w Niemczech, gdzie wspólnie z żoną prowadzą klinikę rehabilitacyjną, uczy również wychowania fizycznego.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.