WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Odra jest dla mistrzów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.08.2016.
Odra jest dla mistrzów CHOSZCZNO – KOSTRZYN NAD ODRĄ. W sobotę i niedzielę na Odrze w Kostrzynie rozegrana została siódma edycja spławikowo-gruntowych zawodów parami o Memoriał Sławomira Szczudlińskiego. Trudno w to uwierzyć, ale zwycięzcy TADEUSZ LORENTOWICZ – JÓZEF TYLICKI  złowili ponad 47 kilogramów ryb. Z choszczeńskich teamów najlepiej spisała się para ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI, którzy z wynikiem 29,5 kg, uplasowali się na czwartym miejscu. 
Wędkarski memoriał Sławomira Szczudlińskiego od wielu już lat należy do jednej z najbardziej atrakcyjnych imprez w Zachodniej Polsce. W tej edycji z Koła PZW nr 1 w Choszcznie wystartowało sześć par. – Ważne jest też to, że organizatorzy, czyli członkowie Koła PZW nr 3 w Kostrzynie i my, od wielu już lat współpracujemy na niwie sportowej. Oni przyjeżdżają na zawody sobótkowe oraz te, które organizujemy z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a my rewanżujemy się im tym samym – mówił na piątkowym treningu JERZY PILARSKI z koła w ChoszcOdra jest dla mistrzówznie. Pochwalił się, że zdarzyło się już, że łowiąc w parze z RYSZARDEM MAZUREM zajmowali tu drugie i czwarte miejsce. Zaznaczył jednak, że rzeka Odra uczy pokory, bo byli również ostatni. Na stałe w historię tych zawodów wpisali się choszcznianie ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI, którzy wygrywając jedną z edycji złowili dokładnie 59,73 kg ryb. Ciekawostką jest również fakt, że od czasu jak ustanowili ten rekord, fundują nagrodę finansową za jego pobicie, ale jakoś nikt do tego wyniku nie może się zbliżyć. O tym, że potrafią łowić udowodnili także i tym razem, bo w sumie mieli 29,5 kilograma ryb, ale jak zaznaczyli, kilka ładnych leszczy nie wyjęli z wody. Kolejną, taką sportową ciekawostką jest to, że coraz więcej kobiet staje do bezpośredniej rywalizacji z mężczyznami, i robią to bardzo skutecznie. Tu wystarczy za przykład dać naszą ALINĘ POKORĘ (na zdjęciu), która w parze z mężem CZESŁAWEM, w pierwszym dniu zajęli piąte, najlepsze z choszczniaOdra jest dla mistrzów n miejsce.
Prawdziwym jednak mistrzostwem popisała się para TADEUSZ LORENTOWICZ – JÓZEF TYLICKI (Bogdaniec) W pierwszej turze wygrali, w drugiej byli drudzy i w sumie złowili ponad 47 kilogramów. Kolejne miejsca zajęli: 2. EUGENIUSZ ADAMOWSKI – ZBIGNIEW FABIAŃCZYK (4 punkty – 39 kg - Gorzów Wlkp.), 3. JAN DUDEK – TADEUSZ KASPRZAK (5 pkt – 33 kg - Witnica), 4. ZENON ŁAKOS - EUGENIUSZ SOSNOWSKI (10 pkt – 29,5 kg - Choszczno), 5. KRZYSZTOF MACHOWSKI – FRANCISZEK SOWA (13 pkt – 26,8 kg – Gorzów Wlkp.), 6. RYSZARD ŁYDKA – BOGUSŁAW KRZYKAWIAK (18 pkt – 26,8 kg – Choszczno), 7. KASPERKIEWICZ ELŻBIETA – KASPERKIEWICZ RYSZARD  (21 pkt – 23 kg - Barlinek), 8. MATEUSZ CZERNIAWSKI – JACEK FOJUT (24 pkt – 23 kg – Zielona Góra), 9. TADEUSZ STARAŃCZAK– ZDZISŁAW ŻURAWSKI (24 pkt– 22,5 kg – Dębno Lubuskie), 10. DARIUSZ ŚWIĄTEK – ŁUKASZ ŚWIĄTEK (27 – 22,3 kg - Międzychód). Dodajmy, że 12 miejsce zajął wspomniany wyżej duet A. i C. Pokora (29 pkt – 19 kg – Choszczno).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.