WiększaMniejszyNormalny
06.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Polskie podium Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.08.2016.
Choszczno - Golf - MMPK 2016 - Polskie podium
CHOSZCZNO. W piątek, sobotę i niedzielę na polu golfowym Modry Las rozegrano XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet. W ponad 40-osobowej stawce bezkonkurencyjną okazała się 23-letnia KATARZYNA SELWENT (Przytok GC), której jako jedynej udało się ukończyć rundę poniżej par (71). Wicemistrzynią została DOROTA ZALEWSKA (Binowo Park GC), a podium uzupełniła DOMINIKA GRADECKA (Gradi GC). Z zawodniczek reprezentujących Modry Las najwyżej uplasowała się SŁAWOMIRA KONIECZNA, która zajęła 22 miejsce, natomiast debiutująca w mistrzostwach Polski, 12-letnia choszcznianka ILONA PIĘKOŚ uplasowała się o 16 lokat niżej.

Choszczno - Golf - MMPK 2016 - Polskie podium Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski reprezentantka naszego kraju stanęła w 2012 roku. Przypomnijmy, że była to MARTYNA MIERZWA, której tym razem tu nie zobaczyliśmy, ale warto zaznaczyć, że trzy tygodnie temu w zmaganiach z mężczyznami w turnieju „Choszczno Open – Pro-Am” wywalczyła 11 miejsce (77, 72, +5). We wspomnianej rywalizacji z 2012 roku,  drugie miejsce zajęła Włoszka BARBARA BORIN, i to właśnie ona oraz DOMINIKA GRADECKA objęły prowadzenie po pierwszej, rozegranej w deszczu rundzie. Obydwie na pokonanie pola potrzebowały po 75 uderzeń. W drugim dniu rewelacyjną formę zaprezentowała KATARZYNA SELWENT (na zdjęciu z prawej), która osiągnęła jedno uderzenie poniżej par pola (71, -1). Do końca zawodów do tego wyniku żadna z rywalek nawet się nie zbliżyła, a nabiera on jeszcze większej wartości, gdy zaznaczymy, że w tej rundzie kolejne cztery zawodniczki miały po 6 uderzeń więcej. W niedzielę trema zjadła Włoszkę Borin, która kończąc finałowy etap z wynikiem 83 uderzenia (+11) zaprzepaściła szansę na medal. W tej odsłonie najlepiej zagrała DOROTA ZALEWSKA (73, +1), a to oznaczało, że po raz pierwszy od wielu lat na podium staną tylko Polki: K. Selwent (Przytok GC – 79, 71, 74, +8), D. Zalewska (Binowo Park GC – 77, 77, 73, +11) i D. Gradecka (75, 79, 75, +13). Dla 23-letniej K. Selwent jest to pierwszy tytuł mistrzyni Polski. W chwilę po dekoracji podziękowała rywalkom za sportową rywalizację, a organizatorom za wzorowe przygotowanie pola do gry.
Choszczno - Golf - MMPK 2016 - Polskie podium W ponad 40-osobowej stawce była również 12-letnia choszcznianka ILONA PIĘKOŚ (na zdjęciu z prawej). – W pierwszym dniu deszcz sprawił, że osiągnęłam słaby wynik, ale w sobotę i niedzielę było już zdecydowanie lepiej. Szczerze mówiąc liczyłam na zdecydowanie wyższe miejsce – powiedziała po zakończeniu zawodów. Nie omieszkała też dodać, że ma już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów, a ten start potraktuje, jako kolejną lekcję. W klasyfikacji stroke play netto (liczony jest handicap) na podium stanęły: OKSANA WOJTKIEWICZ (Sierra GC - +20), ELEONORA MARABOTTI (Ambrosiano ASD GC - +20) i AMANDA MAJSTEREK (A&A GC - +32). W konkursie na najdłuższe uderzenie wygrała B. Borin, a w „closest to the pin” (najbliżej dołka) ELŻBIETA WOLSCHENDORF-ŁAZOWSKA (A&A GC) i BEATA SZMIDT (Toya Golf & Country Club Wrocław).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.