WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki& Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.09.2016.
Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016
CHOSZCZNO. Jako pierwsi w korowodzie dożynkowym pomaszerowali mieszkańcy Kołek. Po nich chlebem z tegorocznego zboża podzielili się również mieszkańcy Radunia i Piasecznika. My zapraszamy wszystkich na Gminne Święto Plonów, które w niedzielę obchodzić będziemy na placu przy fontannie. Szykuje się dużo dobrej zabawy, smacznego jadła i przede wszystkim wieńcowa parada, którą poprowadzą dożynkowi starostowie ROZALIA KRASOWSKA i WIESŁAW BUCHAJCZYK.

 Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016 W Kołkach chlebem upieczonym z tegorocznej mąki dzielili GRAŻYNA SZUSTAK i KRZYSZTOF GROMADZKI, w Raduniu MALWINA POŁOMSKA i JAN ZABŁOCKI, a w Piaseczniku JADWIGA i ZDZISŁAW SZKOLNICCY. Choć na terenie naszej gminy w ostatnim 30-leciu zdecydowanie ubyło gospodarzy uprawiających ziemię, to jednak w większość rad sołeckich i Kół Gospodyń Wiejskich nie zamierza rezygnować z dożynkowych tradycji. – Nadal mieszkamy na wsi i nie wolno nam zapominać o obrzędach i zwyczajach, które przekazali nam rodzice i dziadkowie – mówi pani Grażyna. Z dumą pokazuje na piękny wieniec, który w tym roku zaprezentują również w Choszcznie. Tu warto podkreślić, że od wielu już lat wieńce wykonywane w choszczeńskich sołectwach zyskują uznanie zarówno na szczeblu powiatowym, jak i też wojewódzkim. Niekwestionowaną liderką wieńcowych kompozycji jest Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016  suliszewianka ANETA NIKOROWICZ. Przypomnijmy, że tworzone pod jej nadzorem dzieła, przez ostatnie cztery lata zdobywały główne nagrody na dożynkach gminnych, dwukrotnie na powiatowych i tyleż samo na wojewódzkich (patrz zdjęcie na dole).
Wczoraj podglądnęliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytowie, które kończąc swój wieniec narzekały na to, że zboże w tym roku jest wyjątkowo brzydkie. – To,  że kłosy są takie ciemne jest winą ciągle padających deszczów – tłumaczy OLGA PIOTRKOWSKA. Po cichu dodaje, że ma jednak receptę na to by je upiększyć. Zaprasza do obejrzenia wieńca w niedzielę. Ten korytowski i pozostałe będziemy mogli zobaczyć najpierw w kościele, potem w korowodzie, który przemaszeruje ulicami Wolności, Rybacką i Rycerską, a w końcu naChoszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016  placu przy fontannie. Tu również czynnych będzie 12 stoisk z przysmakami, nie zbraknie też turnieju sołeckiego i dobrej zabawy. My po raz pierwszy pochwalimy się jeszcze ciepłym przewodnikiem „Kulinarno-turystyczna podróż po gminie Choszczno” i wydaną dwa miesiące temu płytą „Korytowo na Ludowo”. - To nie tylko płyta, to przede wszystkim szereg zamierzeń, które może aż tak radykalnie nie zmieniły wizerunku naszej szkoły, ale za to w zdecydowany sposób przyczyniły się do międzypokoleniowej integracji. Ważne jest też to, że już dawno o Korytowie nie mówiono tak dużo i tak dobrze – komentuje dyrektor AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Ważne jest też to, że na scenie zobaczymy PAWŁA LEMIESIEWICZA, który specjalnie na ten dzień skrzyknął wszystkich wykonawców śpiewających na tej płycie.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.