WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.09.2016.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci CHOSZCZNO. Debiut w ligowych rozgrywkach zaliczyli już tydzień temu w Dolicach, gdzie zremisowali z Unią 3:3. Oficjalnie przed własną publicznością zagrali sobotę z CRS Barlinek i wygrali 12:0. W tym dniu młodzi piłkarze odebrali również nowiutkie stroje. Mowa o nowopowstałym klubie piłkarskim Ina Stradzewo. Przypomnijmy, że kiedyś w tej wsi istniał już klub piłkarski Ina, ale na początku tego wieku "zniknął" boisko zarosło, a szatnia została dosłownie zdemolowana.
 
        Na pomysł reaktywowania klubu, ale dedykowanego głównie dzieciom i młodzieży wpadł sołtys JACEK SZYSZKA. On sam zaznacza,  że na starcie bardzo aktywnie wsparli MARCIN WIETRZYCKI i PAWEŁ HELENIARZ, a obecnie pomagają w prowadzeniu drużyny: DARIUSZ WIETRZYCKI, KRZYSZTOF SZYMKOWSKI i KRZYSZTOF FIERKA.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci – Po to, żeby mieli gdzie grać, podkaszałem im tylko kawałek boiska. Tak jakoś naturalnie zdecydowaliśmy się najpierw na remont szatni, potem budowę wiaty i w końcu zgłoszenia zespołu do rozgrywek ligowych – wspomina sołtys. Zaznacza przy tym, że to co dzisiaj widać, było robione systematycznie przez ostatnie trzy lata – wylicza, że najpierw zaczęli od wymiany dachu. Potem kupili bramki, zbudowana została wiata, a obecnie pochwalić mogą się już szatnią. Tu jednak zastrzega, że muszą w niej wydzielić jeszcze miejsce dla sędziego. – W ubiegłym roku nie zdążyliśmy z załatwieniem wszelkich formalności, a tak naprawdę to też nie do końca mieliśmy na to środki, więc zdecydowaliśmy, że najpierw ogramy zespół w turniejach – dodaje sołtys. Zaznacza przy tym, że często na treningach halowych bywało nawet po 30 osób. – Choć w lidze grać im nie pozwalają, to także były z nami siostry MICHAŁOWSKIE oraz WERONIKA BODNAR – wymienia nazwiska dziewcząt. Jego zdaniem ta ekipa już niebawem będzie musiała zagrać w lidze juniorów, a to już zupełnie inne rodzaj zmagań. I przede wszystkim wyższe koszty.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieciW sobotę, tuż przed meczem z rówieśnikami z CRS Barlinek, drużyna stanęła na zbiórce, podczas której burmistrzowie ROBERT ADAMCZYK i MAGDALENA SIEŃKO oraz wicestarosta WIOLETTA KASZAK wręczyli nowe stroje piłkarskie. Życzyli im przy tym, by jak najwięcej serca poświęcali tej dyscyplinie, a przy okazji również dobrze się bawili. Sołtys wystartował z podziękowaniami skierowanymi właśnie do włodarzy gminy i powiatu, ale przerwał mu je burmistrz R. Adamczyk. – Doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że na największe brawa zasługuje właśnie pan Jacek. To dzięki jego działaniom macie szatnię, wiatę, boisko i w końcu drużynę. To jemu należą się największe owacje – podsumował włodarz miasta. Chwilę później KRZYSZTOF GROMADZKI gwizdkiem rozpoczął pierwszy, po latach przerwy mecz. Gospodarze od początku ostro natarli i już w drugiej minucie, po strzale NIKOLASA JARMARKIEWICZA objęli prowadzenie.  Dość niespodziewanie, wręcz znokautowali rywali, wygrywając całe spotkanie aż 12:0. Na koniec zapytaliśmy jeszcze J. Szyszkę, o to dlaczego ponownie wybrali nazwę Ina? – W ten sposób chcieliśmy również docenić, a właściwie przypomnieć, że w tej wsi jest dużo starszych osób, które kiedyś grały w tym klubie. Ja też – podsumował.
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.