WiększaMniejszyNormalny
08.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.09.2016.
Choszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego
CHOSZCZNO. JOWITA KONIECZNA (na zdjęciu), TOMASZ JABŁOŃSKI, SŁAWOMIR PASZKIEWICZ i BOGUSŁAW FLORCZAK zostali triumfatorami  niedzielnego zakończenia sezonu kolarskiego. – Takie  spotkania w rewelacyjny sposób promują tę dyscyplinę sportu – cieszył się z frekwencji FELIKS BADZIĄG, główny pomysłodawca i współorganizator tego wydarzenia.

Już któryś raz z rzędu podkreślamy, że uprawianie sportu w naszym mieście stało się bardzo modne. Codziennie, na okalającej jezioro promenadzie widujemy rzesze biegaczy, rowerzystów, w halach i salach sportowych jeszcze więcej osób uprawiających różne formy fitnessu, crossfitu, pływania, tańca, maszerowania zChoszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego kijkami no i oczywiście badmintona, tenisa, karate czy armwrestlingu. Na drogach pojawia się coraz więcej amatorów kolarstwa, zarówno szosowego jak i górsko-przełajowego. Dowodem na to było niedzielne przedpołudnie, kiedy to w Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego pojawiło się ponad 30 chętnych, najpierw do wspólnego treningu, a na finał ścigania się w jednej kategorii kobiecej i trzech męskich.
     Wystartowały trzy panie, w tym niewątpliwa liderka wśród choszczeńskich kolarek, czyli JOWITA KONIECZNA z Radaczewa. W krótkiej rozmowie z nami przyznała się do tego, że pochodzi z Piasecznika, a swoją stosunkowo niedługą przygodę z tą dyscypliną sportu zaczęła z grupą z Dolic. Przypomnijmy, że w ostatnich latach pani Jowita wielokrotnie stawała na podiach kolarskich maratonów (m.in. zwyciężyła w  rozegranym tym roku XI Choszczeńskim Maratonie Rowerowym), ale nie obce są jej również inne dyscypliny. Tu m.in. warto wspomnieć, że w 2013 roku wygrała VI edycję Choszczeńskiego Biegu Terenowego. O tym, że to już zawodniczka wielkiego formatu przekonuje też fakt, że często wygrywa w rywalizacji z mężczyznami. W niedzielę także była pierwsza. 
Choszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego Relację z tego wydarzenia powinniśmy zacząć od FELIKSA BADZIĄGA (na zdjęciu z lewej), czyli głównego kreatora niedzielnej imprezy, która od wielu już lat odbywa się pod bardzo prostym hasłem „Trening kolarski”. – Ważne jest samo spotkanie pasjonatów tej dyscypliny sportu, ale jeszcze ważniejsze promowanie kolarstwa, zapraszanie do naszego grona tych, którzy dopiero zaczęli pedałować lub jeszcze się wahają. Zdecydowaną większość trasy pokonujemy razem. Głównie po to, aby pokazać na czym to wszystko polega i dopiero na ostatnich kilometrach decydujemy się na poważne ściganie – tłumaczy pan Feliks. Podkreśla, że gdyby ścigali się od początku do końca, to ci prawdziwi amatorzy przyjechaliby nawet kilkanaście minut po tych pierwszych. F. Badziąg mieszka dziś w Nagold (Schwarzwald), gdzie wspólnie z żoną DANUTĄ prowadzą firmę Raddiscount. Warto przypomnieć, że urodził się w Choszcznie. Tu też w 1966 roku rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem, najpierw jako zawodnik, a potem jako trener. Przez wiele lat uczył również wychowania fizycznego w nieistniejącej dziś Zasadniczej Szkole Zawodowej (przy ul. Kopernika). W niedzielę nie wspominał swoich sportowych sukcesów, ale zaznaczył, że nadal zajmuje się wychowywaniem kolejnych sportowych pokoleń, i to z dużymi sukcesami. Dodajmy, że firma Raddiscount była głównym sponsorem niedzielnego ścigania, a to oznaczało, że nie tylko triumfatorzy, ale także wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Pan Feliks słysząc, że 11 listopada w Choszcznie zorganizowany zostanie Ogólnopolski Turniej Badmintona – Memoriał Wiesław Drewicza, natychmiast zadeklarował chęć włączenia się do grona sponsorów. – W 1999 roku wystartowaliśmy w mistrzostwach Polski masterów w jeździe na czas. Jechaliśmy na srebrny medal, ale na kilka kilometrów przed metą Wiesiek złapał gumę. Wystartowaliśmy jeszcze raz, ale sił już wystarczyło na zajęcie tylko czwartego miejsca – wspominał.
    W sumie, w niedzielnym treningu wzięło udział pod 30 cyklistów. JERZY GUMULIŃSKI, który był sędzią podkreślił, że nie tylko zwycięzcy, ale także wszyscy uczestnicy zasługują na słowa pochwały. Zaprosił też do udziału w przyszłorocznej edycji Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego. Jeszcze sympatyczniej o kolarzach wypowiadał się STANISŁAW RYDZ (na zdjęciu poniżej, pierwszy z prawej), który od wielu już lat zachęca do uprawiania tej dChoszczno - Zakończenie sezonu kolarskiegoyscypliny sportu. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że obecnie należy on do czołówki choszczeńskich sprinterów, jednakże tutaj dał wygrać innym. Wspominając swoje początki, inspirował do wspólnego trenowania. - Nie zawsze się ścigamy, a jazda w grupie uczy prawdziwego kolarstwa – mówił na podsumowaniu imprezy.
Po przejechaniu 44 kilometrów (z Choszczna do Drawna i z powrotem) wszyscy spotkali się na plaży miejskiej, gdzie dyrektor Centrum Rekreacyjno-Sportowego ZDZISŁAW KLIŃSKI wraz z F. Badziągiem i S. Rydzem, najpierw nagrodzili najlepszych, a następnie zaprosili na grilla. A oto najlepsi w poszczególnych kategoriach: 1. JOWITA KONIECZNA, 2. SYLWIA WALCZAK, 3. TERESA AKSAMIT – (31-40) 1. TOMASZ JABŁOŃSKI, 2. JAKUB ADAMOWICZ, 3. ARTUR GONERA; (46 – 60) 1. SŁAWOMIR PASZKIEWICZ, 2. CELESTYN GAZDA, 3. MAREK MIEDZIK; (+61) 1. BOGUSŁAW FLORCZAK, 2. FELIKS BADZIĄG, 3. JAN SZYMKIEWICZ.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.