WiększaMniejszyNormalny
19.01.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
BEZ ANIOŁÓW ANI RUSZ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.10.2016.
 
CHOSZCZNO. Przegląd Form Estradowych Osób Niepełnosprawnych "Scena bez Barier" w czwartek obchodził osiemnaste urodziny. Tym razem na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury swój kunszt aktorski, taneczny i wokalny zaprezentowali artyści z 12 ośrodków, a główne nagrody trafiły do Piasecznika, Stargardu i Nowielina.


 ANETTA BIKOWSKA, otwierając 18. edycję Przeglądu Form Estradowych Osób Niepełnosprawnych "Scena bez Barier" podkreśliła, że to wyjątkowe wydarzenie artystyczne osiągnęło już pełnoletność. - Dla nas, najlepszym prezentem są wasze występy. Będąc z wami przez te wszystkie lata wraz z koleżankami i publicznością widziałyśmy zarówno łzy szczęścia, jak i tremę, z którą musieliście się mierzyć. Wam i waszym opiekunom dziękujemy za te chwile wzruszenia, których nam w takiej dawce dostarczacie – witała uczestników, tym razem reprezentujących: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaseczniku i Nowielinie, Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, Środowiskowe Domy Samopomocy w Choszcznie, Krzęcinie,  Drawnie i Mielęcinie oraz Ośrodek  Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Nowielinie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Pyrzycach i Stargardzie, a także dobrze już znany wszystkim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku.
Panie ze Stowarzyszenia „Klub Kiwanis Kobieta 2000”, czyli główne organizatorki przeglądu od wielu już lat podkreślają, że to wydarzenie ma być przede wszystkim miejscem, w którym osoby niepełnosprawne mogą zaprezentować swoją artystyczną duszę. Zaznaczają również, że choć regulamin daje im dowolność w wyborze formy prezentacji, to jednak najczęściej oglądaliśmy ich w miniaturach i przedstawieniach teatralnych, a także w tańcu oraz piosence.
 EWA JABŁOŃSKA, prezes Kobiety 2000, także i tym razem mówiła o wielkich emocjach, które towarzyszą każdej edycji przeglądu. – Dla mnie i moich koleżanek, to wydarzenie jest zastrzykiem pozytywnych emocji, który daje siłę do działania przez cały kolejny rok – mówiła w czwartek. Nie omieszkała też podkreślić, że SBB nie osiągnęłaby „dorosłości”, gdyby nie determinacja i wielkie serca jej współtowarzyszek oraz czuwających nad imprezą przyjaciół. – Początki były bardzo trudne, głównie ze względu na brak funduszy. Jednak z biegiem lat w naszym otoczeniu pojawiało się coraz więcej osób i instytucji, które systematycznie nas wspierały. Ci przyjaciele, to takie anioły dodające skrzydeł w chwilach, gdy nasze opadają – podkreśliła pani Ewa.
O pozytywnych emocjach towarzyszących temu  festiwalowi mówią również jego uczestnicy. Np. od wielu już lat oklaskiwani tu są m.in. PAWEŁ TUSZYŃSKI z Rębusza oraz choszcznianin MARCIN JĘDRZEJCZYK. – Nie nagrody i pierwsze miejsca są najważniejsze, lecz wspólna zabawa – powiedział nam ten drugi. Jednakże jurorzy musieli wskazać tych, którzy zasłużyli na główne laury. – Choć poziom prezentacji był zróżnicowany, to jednak w każdej z nich zauważyliśmy coś wyjątkowego. Jedne wzruszyły nas grą aktorską, śpiewem i tańcem,  inne humorem, a były też takie, które zasługiwały na wyróżnienie za scenografię – mówiła jedna z jurorek EWA DATOŃ. Podkreśliła też rolę instruktorów, którzy przez cały rok przygotowują podopiecznych do tej chwili. Ostatecznie trzy główne nagrody, czyli laptopy trafiły do reprezentantów ośrodków z Piasecznika, Stargardu i Niemieńska, a wyróżnienia (sprzęt elektroniczny) do tych z Drawna i Nowielina. Ukoronowaniem przeglądu był wokalny popis WIKTORII PAŁASZ, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.
Katarzyna Jezierska
   

 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.