WiększaMniejszyNormalny
10.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
BEZ ANIOŁÓW ANI RUSZ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.10.2016.
 
CHOSZCZNO. Przegląd Form Estradowych Osób Niepełnosprawnych "Scena bez Barier" w czwartek obchodził osiemnaste urodziny. Tym razem na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury swój kunszt aktorski, taneczny i wokalny zaprezentowali artyści z 12 ośrodków, a główne nagrody trafiły do Piasecznika, Stargardu i Nowielina.


 ANETTA BIKOWSKA, otwierając 18. edycję Przeglądu Form Estradowych Osób Niepełnosprawnych "Scena bez Barier" podkreśliła, że to wyjątkowe wydarzenie artystyczne osiągnęło już pełnoletność. - Dla nas, najlepszym prezentem są wasze występy. Będąc z wami przez te wszystkie lata wraz z koleżankami i publicznością widziałyśmy zarówno łzy szczęścia, jak i tremę, z którą musieliście się mierzyć. Wam i waszym opiekunom dziękujemy za te chwile wzruszenia, których nam w takiej dawce dostarczacie – witała uczestników, tym razem reprezentujących: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaseczniku i Nowielinie, Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, Środowiskowe Domy Samopomocy w Choszcznie, Krzęcinie,  Drawnie i Mielęcinie oraz Ośrodek  Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Nowielinie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Pyrzycach i Stargardzie, a także dobrze już znany wszystkim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku.
Panie ze Stowarzyszenia „Klub Kiwanis Kobieta 2000”, czyli główne organizatorki przeglądu od wielu już lat podkreślają, że to wydarzenie ma być przede wszystkim miejscem, w którym osoby niepełnosprawne mogą zaprezentować swoją artystyczną duszę. Zaznaczają również, że choć regulamin daje im dowolność w wyborze formy prezentacji, to jednak najczęściej oglądaliśmy ich w miniaturach i przedstawieniach teatralnych, a także w tańcu oraz piosence.
 EWA JABŁOŃSKA, prezes Kobiety 2000, także i tym razem mówiła o wielkich emocjach, które towarzyszą każdej edycji przeglądu. – Dla mnie i moich koleżanek, to wydarzenie jest zastrzykiem pozytywnych emocji, który daje siłę do działania przez cały kolejny rok – mówiła w czwartek. Nie omieszkała też podkreślić, że SBB nie osiągnęłaby „dorosłości”, gdyby nie determinacja i wielkie serca jej współtowarzyszek oraz czuwających nad imprezą przyjaciół. – Początki były bardzo trudne, głównie ze względu na brak funduszy. Jednak z biegiem lat w naszym otoczeniu pojawiało się coraz więcej osób i instytucji, które systematycznie nas wspierały. Ci przyjaciele, to takie anioły dodające skrzydeł w chwilach, gdy nasze opadają – podkreśliła pani Ewa.
O pozytywnych emocjach towarzyszących temu  festiwalowi mówią również jego uczestnicy. Np. od wielu już lat oklaskiwani tu są m.in. PAWEŁ TUSZYŃSKI z Rębusza oraz choszcznianin MARCIN JĘDRZEJCZYK. – Nie nagrody i pierwsze miejsca są najważniejsze, lecz wspólna zabawa – powiedział nam ten drugi. Jednakże jurorzy musieli wskazać tych, którzy zasłużyli na główne laury. – Choć poziom prezentacji był zróżnicowany, to jednak w każdej z nich zauważyliśmy coś wyjątkowego. Jedne wzruszyły nas grą aktorską, śpiewem i tańcem,  inne humorem, a były też takie, które zasługiwały na wyróżnienie za scenografię – mówiła jedna z jurorek EWA DATOŃ. Podkreśliła też rolę instruktorów, którzy przez cały rok przygotowują podopiecznych do tej chwili. Ostatecznie trzy główne nagrody, czyli laptopy trafiły do reprezentantów ośrodków z Piasecznika, Stargardu i Niemieńska, a wyróżnienia (sprzęt elektroniczny) do tych z Drawna i Nowielina. Ukoronowaniem przeglądu był wokalny popis WIKTORII PAŁASZ, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.
Katarzyna Jezierska
   

 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.