WiększaMniejszyNormalny
26.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Same rekordy, ale ogórków zabrakło Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.11.2016.
Choszczno - Badminton - Same rekordy, ale ogórków zabrakło
CHOSZCZNO. Dokładnie 130 zawodników (w tym 40 pań) wystartowało w pierwszej edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona – memoriału WIESŁAWA DREWICZA „Wieśkowe Lotki”.  Mimo tego, że zawody rozgrywano w dwóch halach sportowych, to jednak finałowych zwycięzców gier podwójnych i mieszanych poznaliśmy dopiero późną nocą. 
Choszczno - Badminton - Same rekordy, ale ogórków zabrakło
W piątkowy poranek w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie oprócz zawodników, organizatorów i sponsorów, pojawiła się też żona patrona turnieju ELŻBIETA DREWICZ, jeChoszczno - Badminton - Same rekordy, ale ogórków zabrakło  go syn i synowa BARTŁOMIEJ i MAGDALENA DREWICZOWIE, a także wnuki SZYMON i WOJCIECH. Choć w imieniu organizatorów imprezę otwierali B. Drewicz i JERZY GUMULIŃSKI, to jednak właśnie Szymek i Wojtek oficjalnie poinformowali, że otwierają turniej imienia Dziadka Drewicza. W tym momencie E. Drewicz nie była w stanie wydobyć z siebie ani słowa. Ze łzami w oczach przyjęła kwiaty, a chwilę później, wraz z grupą badmintonistów pojechała na Cmentarz Komunalny gdzie zapaliła znicz na grobie męża.
Rekordowa liczba uczestników sprawiła, że turniej trzeba było przeprowadzić także w hali Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie. Na „Polnej” grali mężczyźni, bo było ich prawie trzy razy więcej, natomiast kobiety, w singlu, deblu i radosnych amatorach walczyły w hali przy „Chrobrego”.  – Naszym zdaniem, rozgrywanie tego turnieju w dwóch halach było jedynym minusem tego wydarzenia – mówiły panie. Zachwalając klimat imprezy, smaczne jedzenie, koszulki, medale i atrakcyjne nagrody zgodnie stwierdziły, że brakowało jeszcze jednej rzeczy. – Kiszonych ogórków! – zakrzyknęły chórem.
Wśród uczestników zdecydowaną większość stanowili zawodnicy, którzy na przestrzeni ostatnich ponad 30. lat wielokrotnie startowali na zawodach, które w Choszcznie organizował W. Drewicz. Prawie wszyscy wspominali swój pierwszy kontakt z „Profesorem”, a np. sianowianka DOROTA GRZEJDAK, mistrzyni Europy w badmintonie przywiozła ze sobą pokaźną teczkę ze zdjęciami. – W domu mam ich dużo więcej, a te chcę pokazać, bo dokumentują moje wojaże z Wieśkiem – opowiadała, jak to wspólnie walczyli na imprezach rangi mistrzostw Europy, a nawet świata.
W tym dniu na widowni nie zabrakło też sponsorów, sympatyków W. Drewicza, jak również zawodników i zawodniczek, którzy jeszcze w latach 80. wspólnie z Nim tworzyli potęgę choszczeńskiego badmintona. Na memoriałowym banerze podpisała się m.in. GENOWEFA KRÓL (dziś KOWALSKA). Ona doskonale pamięta datę 18 października 1982 roku, czyli dzień, w którym odbył się pierwszy oficjalny trening choszczeńskich badmintonistów. Tu warto przypomnieć, że oprócz niej i Drewicza, wzięli w nim udział: IWONA RYŚNIK, RENATA OCZKOWSKA (dziś ADAMOWICZ), GRAŻYNA GRYGOROWICZ (dziś KAMELA) i LESZEK BORYS, a po kilku dniach dołączyli do nich ARKADIUSZ STREJKO, RYSZARD CHRUŚCIEL i WITOLD LEMIERZEWICZ. Na przygotowanej przez organizatorów wystawie zobaczyć można było zdjęcia z różnych okresów. Najsympatyczniejsze było jednak to, że wielu oglądających zapewniało, że na przyszłoroczny turniej przyniosą także „badmintonowe” fotografie ze swoich albumów.
W całym turnieju rozegrano ponad 320 meczów, a to sprawiło, że zwycięzców gier podwójnych i mieszanych poznaliśmy dopiero na godzinę przed północą. Ogólnopolski Turniej Badmintona – memoriał WIESŁAWA DREWICZCHoszczno - Badminton - Turniej rekordów A „Wieśkowe Lotki” rozegrany został po raz pierwszy i jak dziś mówią organizatorzy, w swoim debiucie przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć. – Przede wszystkim zaskoczyło nas samo zainteresowanie turniejem. Jeszcze na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem na liście zgłoszeń było niespełna 20 osób, w tym głównie choszcznian. Jak się później okazało, zdecydowana większość czekała na ostatnią chwilę – mówi J. Gumuliński. Podkreśla, że ostatecznie przyjęli 130 zawodników (w tym 40 kobiet). – Już dzisiaj wiemy, że w przyszłym roku turniej będzie dwudniowy i zorganizujemy go tylko na jednej z hal – przewiduje, że takie rozwiązanie pozwoli na przyjęcie większej ilości zawodników. Organizatorzy zamierzają również zwiększyć liczbę kategorii (w tym roku było ich 10 – red.), w tym o tzw. „leśnych dziadków”, składających się głównie z zawodników powyżej 65 lat, z którymi na co dzień rywalizował WIESŁAW DREWICZ. – Najbardziej cieszy nas to, że wszyscy bardzo pozytywnie wyrażają się na temat piątkowej imprezy. My najpierw postaramy się podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam ją zarówno sfinansować, jak i zorganizować, a potem usiądziemy do stołu, by przygotować zaproszenie do drugiej edycji tego memoriału – w imieniu organizatorów podsumowuje ZDZISŁAW KLIŃSKI, dyrektor Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Choszcznie.
Schumacher (Konrad Szewc)

  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA -  memoriał WIESŁAWA DREWICZA
„WIEŚKOWE LOTKI”
Choszczno - 11 listopada 2016

 ELITA kobiet (open)
1. DOROTA GRZEJDAK (Sianów), 2. JUSTYNA GRZYBEK (Zielona Góra), 3. KAROLINA SIERADZKA (Poznań)
ELITA  mężczyzn (open)
1. TOMASZ OLEJARZ (Zielona Góra), 2. ROBERT WYSZYŃSKI (Choszczno),  3. TOMASZ CHARKIEWICZ (Gorzów Wielkopolski)
 Kobiety (amatorki – open)
1. SANDRA SZALATY (Gniezno), 2. MAGDALENA STEFAŃSKA (Gniezno),  3. PATRYCJA NAWROCKA (Gniezno)
 Mężczyźni (do 40 lat)
1. MARCIN GRZYWACZ (Sianów), 2. JACEK POTORSKI (Szczecin), 3. MATEUSZ PIERZYŃSKI (Choszczno)
 Mężczyźni (powyżej 40 lat)
1. ZBIGNIEW NAWROCKI (Gniezno), 2. SEBASTIAN ŁYSIAK (Zielona Góra),  3. BOGDAN ZIANOWICZ (Szczecin)
 Debel kobiet (open)
1. IZABELA BIAŁEK – IWONA RYŚNIK (Choszczno), 2. MARIA FRĄCKOWIAKKAROLINA SIERADZKA (Poznań), 3. JOANNA GRZYBEK – JUSTYNA GRZYBEK (Zielona Góra)
Debel mężczyzn do 90 lat (suma wieku dwóch zawodników)
1. ROBERT ALEKSANDROWICZ (Sulęcin) – MARCIN GRZYWACZ (Sianów),  2. RADOSŁAW STREJKO – ROBERT WYSZYŃSKI (Choszczno), 3. MATEUSZ PIERZYŃSKI (Choszczno) – TOMASZ POLONIS (Szczecin)
 Debel mężczyzn powyżej 90 lat (suma wieku dwóch zawodników)
1. LESZEK BORYS (Choszczno) – TOMASZ CHARKIEWICZ (Gorzów Wlkp.),  2. ANDRZEJ STRUENSEE (Bydgoszcz) – ANDRZEJ PRZYTULSKI (Sianów), 3. BOGDAN ZIANOWICZ – MAREK PNIEWSKI (Szczecin)
 Mikst (open)
1. KAROLINA PLUTA – RADOSŁAW STREJKO (Choszczno), 2. JUSTYNA GRZYBEK (Zielona Góra) – KAMIL PAWLACZYK (Nowogród Bobrzański), 3. IWONA RYŚNIK – LESZEK BORYS (Choszczno)
 Mikst radosnych amatorów
1. MARIOLA KOZERAWSKA – KORNEL KOZERAWSKI (Choszczno), 2. TERESA TOMCZUK (Bydgoszcz) - MAREK PNIEWSKI (Szczecin), 3. KATARZYNA PIEKARZ – KRZYSZTOF SOLICH (Gorzów Wlkp.)
 
Choszczno - Badminton - Same rekordy, ale ogórków zabrakło


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.