WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Zaufanie i szacunek
21.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Zaufanie i szacunek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.11.2016.
Choszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S Zajko CHOSZCZNO. KRYSTYNA i STANISŁAW ZAJKO pobrali się 11 czerwca 1966 roku. Odbierając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zgodnie stwierdzili, że to wzajemne zaufanie i szacunek sprawiły, że dziś z dumą opowiadają o swoim życiu, dzieciach, wnukach i prawnukach.


KRYSTYNA i STANISŁAW ZAJKO pochodzą z okolic Wilna. – Z relacji i opowiadań mamy wiem, że nasza rodzina przyjechała do Korytowa dokładnie 9 maja 1946 roku, czyli dokładnie w rok po zakończeniu wojny - pani Krystyna podkreśla, że nie może pamiętać tamtej chwili, bo miała wówczas zaledwie pół roku. Straszy o pięć lat pan Stanisław, najpierw ze swoją rodziną trafił do powiatu wałeckiego. – Miałem już 18 lat, gdy przenieśliśmy się do Korytowa. Moja przyszła żona była wówczas podlotkiem, ale doskonale pamiętam jej długie warkocze – wspomina dziś z uśmiechem. Tak naprawdę zbliżyli się do siebie dopiero w 1962 roku, czyli w cChoszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S Zajko zasie, gdy jubilat był w wojsku. – Przyjechał na ślub naszego kolegi. Wesele odbywało się w klubie i tam też się poznaliśmy. Ja miałam wtedy 17 lat, ale mimo młodego wieku pracowałam już jako wychowawczyni w przedszkolu – kontynuuje jubilatka. Dodaje, że ślub wzięli cztery lata później, dokładnie 11 czerwca 1966 roku. Dziś obydwoje doskonale pamiętają tamtą chwilę, ale nie zapomniał jej również KAZIMIERZ ŻABICKI (na zdjęciu z prawej), który był jednym ze świadków tamtej uroczystości, jak również sobotniego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wręczenia medali. – Miałeś wujek dobrą rękę – tak komentowały ten fakt dzieci jubilatów. Opowiadając o swoim życiu Zajkowie zaznaczają, że nigdy nie myśleli o powrocie w rodzinne strony. – Proszę mi wierzyć, ale powojenne Korytowo było dużą aglomeracją, z klubem, przedszkolem, szkołą, a przede wszystkim dawało pracę. Tu odbywały się wystawy, gry na instrumentach uczył dzieci muzyk, który przyjeżdżał aż ze Szczecina, a na zabawach i potańcówkach grał wojskowy zespół. Przez chwilę tylko pracowaliśmy w Krzęcinie, ale szybko zatęskniliśmy do Korytowa. Mąż był księgowym, a ja zrezygnowałam ze stanowiska kadrowej i ponownie wróciłam do opiekowania się dziećmi – tu pani Krystyna podkreśla, że wychowali trójkę własnych dzieci, mają też 11 wnuków oraz KALINKĘ i IGORKA, czyli prawnuków.
Choszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S ZajkoOd wielu już lat obydwoje są na emeryturze. Chwalą sobie okolicę i sąsiadów, a zapytani o marzenia, mówią tylko o tym, by zdrowie im dopisywało. – Oczywiście, że każdy grosz się przydaje, ale jak nie ma zdrowia, to tak naprawdę nic nie cieszy – zaznacza jubilatka. Zgodnie podsumowali, że zaufanie i szacunek, to ich nich recepta na udane życie. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył im burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.