WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Kierowali się dekalogiem i kompromisem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.12.2016.
Choszczno - Złote Gody - Jadwiga i Włodzimierz Owczarek  CHOSZCZNO.  W ostatnich miesiącach już drugi raz się tak zdarzyło, że jubilaci obchodzący złote gody spotkali się w Urzędzie Stanu Cywilnego, dokładnie w 50 lat po tym, jak złożyli sobie przysięgę małżeńską. W minioną sobotę, o tej chwili wspominali JADWIGA i WŁODZIMIERZ OWCZARKOWIE. Odnowili też  ślubowanie i odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

JADWIGA i WŁODZIMIERZ OWCZARKOWIE twierdzą, że są choszcznianami, ale opowiadając o tym, jak się poznali, nieco zaskakują mówiąc, że zdarzyło się to na balu sylwestrowym. I to na dodatek w Kołobrzegu. –  Ja pochodzę z województwa świętokrzyskiego, tam się urodziłam i wychowałam. W Kołobrzegu znalazłam się zaChoszczno - Złote Gody - Jadwiga i Włodzimierz Owczarek  sprawą siostry, która już tam pracowała. Tak się złożyło, że trafiłam tam na bal sylwestrowy, który organizowany były w klubie oficerskim. Tu właśnie mój przyszły mąż, pełnił tej nocy dyżur – opowiada pani Jadwiga. Podkreśla, że był to ostatni dzień 1965 roku. Pan Włodzimierz przytakuje. – Ja z kolei urodziłem się w Pabianicach, a do Kołobrzegu trafiłem już z Choszczna. Tu po prostu odbywałem służbę wojskową – dodał. Rok później, dokładnie 3 grudnia 1966 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Ślub cywilny wzięli w Stąporkowie, natomiast kościelny trzy tygodnie później (w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia) w Odrowążu. – Pojechaliśmy tam, bo tak naprawdę, to tam mieszkałam – jubilatka zaznacza, że zaraz po weselu wrócili do Choszczna. Dodaje, iż to mąż zdecydował o tym, że wspólną przyszłość rozpoczną właśnie w tym mieście.
Wspominając tamte lata obydwoje jubilaci podkreślają, że choć miasto było zniszczone, to jednak nikt się nad tym głębiej nie zastanawiał. - Zdecydowanie ważniejsza była praca i zarabianie pieniędzy. Trzeba było wychowywać dzieci, potem je kształcić, myśleć o własnym mieszkaniu – pani Jadwiga zdradza, że całe życie pracowała w służbie zdrowie, a dokładniej na chirurgii choszczeńskiego szpitala. Stamtąd właśnie w 2003 roku odeszła na emeryturę. Pan Włodzimierz był elektrykiem. Najpierw krótko pracował w zakładzie prywatnym, a kolejnych 25 lat w stargardzkim węźle PKP. – Zachorowałem i musiałem odejść na rentę. Przepracowałem dokładnie 24 lata i 9 miesięcy – zaznacza, że do emerytury zabrakło mu wówczas zaledwie pięciu miesięcy. 
Małżonkowie zapytani o najważniejszy akcent ich wspólnego życia, bez chwili zastanowienia wskazują na obecne na tej uroczystości córki i wnuki. – Córka jest lekarzem, druga filologiem, jedna z wnuczek właśnie ukończyła Akademię Medyczną w Gdański, kolejna studiuje w Kolonii…, z wszystkich jesteśmy dumni – mówi pani Jadwiga. Podkreśla, że wspólne życie spędzili trzymając się zasad określonych w dekalogu, a także na szeroko pojętym kompromisie. A czego życzą sobie na kolejne lata? Pan Włodzimierz kolejnej wspólnej 50., natomiast pani Jadwiga zdrowia i bezpieczeństwa dla siebie, dzieci oraz wnuków. I właśnie takie życzenia najczęściej słyszeli po tym, jak burmistrz ROBERT ADAMCZYK przyjął od nich odnowienie przysięgi małżeńskiej i odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. "Sto lat" też było.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.