WiększaMniejszyNormalny
19.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Kierowali się dekalogiem i kompromisem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.12.2016.
Choszczno - Złote Gody - Jadwiga i Włodzimierz Owczarek  CHOSZCZNO.  W ostatnich miesiącach już drugi raz się tak zdarzyło, że jubilaci obchodzący złote gody spotkali się w Urzędzie Stanu Cywilnego, dokładnie w 50 lat po tym, jak złożyli sobie przysięgę małżeńską. W minioną sobotę, o tej chwili wspominali JADWIGA i WŁODZIMIERZ OWCZARKOWIE. Odnowili też  ślubowanie i odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

JADWIGA i WŁODZIMIERZ OWCZARKOWIE twierdzą, że są choszcznianami, ale opowiadając o tym, jak się poznali, nieco zaskakują mówiąc, że zdarzyło się to na balu sylwestrowym. I to na dodatek w Kołobrzegu. –  Ja pochodzę z województwa świętokrzyskiego, tam się urodziłam i wychowałam. W Kołobrzegu znalazłam się zaChoszczno - Złote Gody - Jadwiga i Włodzimierz Owczarek  sprawą siostry, która już tam pracowała. Tak się złożyło, że trafiłam tam na bal sylwestrowy, który organizowany były w klubie oficerskim. Tu właśnie mój przyszły mąż, pełnił tej nocy dyżur – opowiada pani Jadwiga. Podkreśla, że był to ostatni dzień 1965 roku. Pan Włodzimierz przytakuje. – Ja z kolei urodziłem się w Pabianicach, a do Kołobrzegu trafiłem już z Choszczna. Tu po prostu odbywałem służbę wojskową – dodał. Rok później, dokładnie 3 grudnia 1966 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Ślub cywilny wzięli w Stąporkowie, natomiast kościelny trzy tygodnie później (w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia) w Odrowążu. – Pojechaliśmy tam, bo tak naprawdę, to tam mieszkałam – jubilatka zaznacza, że zaraz po weselu wrócili do Choszczna. Dodaje, iż to mąż zdecydował o tym, że wspólną przyszłość rozpoczną właśnie w tym mieście.
Wspominając tamte lata obydwoje jubilaci podkreślają, że choć miasto było zniszczone, to jednak nikt się nad tym głębiej nie zastanawiał. - Zdecydowanie ważniejsza była praca i zarabianie pieniędzy. Trzeba było wychowywać dzieci, potem je kształcić, myśleć o własnym mieszkaniu – pani Jadwiga zdradza, że całe życie pracowała w służbie zdrowie, a dokładniej na chirurgii choszczeńskiego szpitala. Stamtąd właśnie w 2003 roku odeszła na emeryturę. Pan Włodzimierz był elektrykiem. Najpierw krótko pracował w zakładzie prywatnym, a kolejnych 25 lat w stargardzkim węźle PKP. – Zachorowałem i musiałem odejść na rentę. Przepracowałem dokładnie 24 lata i 9 miesięcy – zaznacza, że do emerytury zabrakło mu wówczas zaledwie pięciu miesięcy. 
Małżonkowie zapytani o najważniejszy akcent ich wspólnego życia, bez chwili zastanowienia wskazują na obecne na tej uroczystości córki i wnuki. – Córka jest lekarzem, druga filologiem, jedna z wnuczek właśnie ukończyła Akademię Medyczną w Gdański, kolejna studiuje w Kolonii…, z wszystkich jesteśmy dumni – mówi pani Jadwiga. Podkreśla, że wspólne życie spędzili trzymając się zasad określonych w dekalogu, a także na szeroko pojętym kompromisie. A czego życzą sobie na kolejne lata? Pan Włodzimierz kolejnej wspólnej 50., natomiast pani Jadwiga zdrowia i bezpieczeństwa dla siebie, dzieci oraz wnuków. I właśnie takie życzenia najczęściej słyszeli po tym, jak burmistrz ROBERT ADAMCZYK przyjął od nich odnowienie przysięgi małżeńskiej i odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. "Sto lat" też było.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.