WiększaMniejszyNormalny
08.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Debiut z przytupem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.12.2016.
SP w Zamęcinie - Mikołajkowy spektakl 2016 CHOSZCZNO. Wczoraj w Zamęcinie wszyscy żywo komentowali bajkowy spektakl, który rodzice zaprezentowali w sali sportowej szkoły. Okazuje się, że to taka "wizytówka z przytupem" nowopowstałego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”.

W 2004 roku w Szkole Podstawowej w Zamęcinie z inicjatywy ELŻBIETY ANDRUSZEWSKIEJ i IWONY MARCINIAK powstał Zespół Inicjatyw Rodzicielskich. Składał się z 19 mam uczniów uczęszczających do tej placówki, które za główny cel postawiły sobie podejmowanie działań uatrakcyjniających dzieciom szkolne życie, jak również przyczynianie się do promocji i rozwoju tej placówki. O tym, że nie były to tylko czcze hasła świadczy choćby to, że efektem ich działań były m.in. pieniądze zebrane na zakup nagłośnienia. Pod artykułem prezentujemy też dowód na to, że już wówczas w Zamęcinie rodzice potrafili działać, a przy okazji dobrze się też bawić (zdjęcie zostało wykonane 7 grudnia 2004 roku – red.).
SP w Zamęcinie - Mikołajkowy spektakl 2016 Przypominamy tamto wydarzenie, bo w tym roku z Zespołu Inicjatyw Rodzicielskich utworzone zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”. – Oficjalne stowarzyszenie daje nam dużo więcej możliwości, a przede wszystkim szansę na aplikowanie środków z różnych projektów – tłumaczy E. Andruszewska.
SP w Zamęcinie - Mikołajkowy spektakl 2016 Wczoraj w południe w sali sportowej szkoły zaprezentowany został bajkowy spektakl, który rodzice i nauczyciele przygotowywali od ponad miesiąca i - jak sami zapewniają - w głębokiej tajemnicy. Okazuje się, że wydarzenie to miało być mikołajkową niespodzianką. Nie udało się nam ustalić, czy tak do końca udało się to przedsięwzięcie utrzymać w tajemnicy, ale za to nie da się ukryć, że przyjęte zostało owacjami na stojąco. - Trzeba przyznać, że stowarzyszenie wejście ma imponujące – tak skomentowała to widowisko dyrektor DANUTA STRÓŻYŃSKA-GRYĆKO.
W spektaklu, który wspólnie wyreżyserowały E. Andruszewska i I. Marciniak, w role popularnych bajkowych postaci wcielili się tylko i wyłącznie rodzice. Choć prawie wszyscy podkreślali, że mieli ogromną tremę, to jednak w ocenach widzów zbierali same pozytywne oceny. – Grali lepiej niż zawodowi aktorzy – ze łzami oczach oklaskiwała ich E. Andruszewska. Żałowała tylko, że nie będą mogli tego spektaklu pokazać szerszej publiczności. – Każda z mam pracuje i już sama organizacja prób była wyczynem nie lada – mówi I. Marciniak. W zamęcińskiej podstawówce spektakle to nie nowość, ale nie sposób było przegapić, że po raz pierwszy w obsadzie aktorskiej pojawił się mężczyzna. Mowa o MARIANIE KUROSZU, który tu wyjątkowo sugestywnie wcielił się rolę leśniczego z bajki o Czerwonym Kapturku (na zdjęciu z lewej). A oto wszyscy bohaterowie tego wydarzenia: MARTA MACIĄGOWSKA (Baba Jaga), KRYSTYNA KALISIAK (królowa), ANNA NOWAKOWSKA (wilk), ANETA KALISIAK (smok), EWA RATUSZNIAK (król), ANNA KLEJNA (szewczyk Dratewka), AGNIESZKA WESOŁA (Jaś), ANITA SŁOKA (Małgosia), MAGDALENA MĄDRASZEK, KINGA MISZKIEWICZ, ALEKSANDRA PIEŚKIEWICZ, NATALIA MACIĄGOWSKA (krasnoludki), ANNA KONDRACIK (Czerwony Kapturek), MARIAN KUROSZ (leśniczy), ANETA HŁADONIUK (księżniczka - narratorka), ANNA CZERNIAK (oprawa muzyczna), ELŻBIETA ANDRUSZEWSKA i IWONA MARCINIAK (scenariusz, reżyseria i scenografia).
Tadeusz Krawiec
Poniższe zdjęcie wykonane zostało 7 grudnia 2004 roku.  
SP w Zamęcinie - Mikołajkowy spektakl 2004

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.