WiększaMniejszyNormalny
21.01.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.12.2016.
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 CHOSZCZNO. Czas jasełek, kolędowania i bożonarodzeniowych kiermaszów w pełni. Wczoraj w Zespole Szkół nr 3 obejrzeliśmy m.in. jasełka, natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 zaprosiła wszystkich na koncert i świąteczny kiermasz. Jutro PSM zaprasza na koncert "Nowe święta idą".


Wczoraj w południe wśród gości Zespołu Szkół nr 3 w Choszcznie nie mogło zabraknąć pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Korytowa, Zamęcina, Kołek, Suliszewa i Radunia. To głównie z nimi społeczność tej placówki, już drugi rok z rzędu realizuje projekt „Partnerstwo w bliskości tradycji”. Kiermasz rękodzielniczych ozdób i jasełka zwieńczone wigilijnym spotkaniem, to także element tego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest m.in. tworzenie międzypokoleniowych więzi.
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 Jasełkowy spektakl, który młodzież przygotowała pod okiem PIOTRA PAWŁOWSKIEGO otworzyła dyrektor ANETA ZACZEK. Składając wszystkim życzenia nie ukrywała radości z faktu, że kierowana przez nią placówka ma coraz więcej przyjaciół i coraz częściej w jej progi zaglądają osoby, które już dawno zakończyły swoją przygodę z edukacją. Wczoraj największą tremę mieli młodzi aktorzy, którzy w większości po raz pierwszy w życiu mieli wystąpić w jasełkowym przedstawieniu. Dowodem na to, że wybrnęli tego na szóstkę były gromkie otrzymane od wszystkich gości. A główni bohaterowie tego spektaklu: NINA WOREK (Maryja), ERYK LEWICKI (Józef), ALICJA KRZYŚCIAK (archanioł), KLAUDIA PROKOP (anioł), ALEKSANDRA PACZOS, PAULINA OPIŁA, JUSTYNA WIERUCKA (pastuszkowie) oraz AGNIESZKA ŁAZIŃSKA i KACPER BUKOWIECKI (narratorzy).
        O tym, że bożonarodzeniowe kiermasze na stałe wkomponowały się w społeczne życie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie mówiła również dyrektor KRYSTYNA GÓRECKA. Tu kiermasz połączony z pastorałkowo-kolędowym koncertemChoszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 rozpoczął się po południu. Jak usłyszeliśmy, w organizację całego przedsięwzięcia zaangażowało się aż 10 klas, w tym również rodzice, nauczyciele oraz Stowarzyszenie „Jedynka”. Hitem koncertu przygotowanego przez JOANNĘ KOBYLSKĄ i WIOLETTĘ WOŚ, były występy grup i zespołów stworzonych specjalnie na to wydarzenie. Np. Mali Stobniczanie zebrali owacje za kolędę „Jam jest dudka”, którą wykonali z kapelą i wsparci głosami rodziców. Równie głośno było po występie zespołu złożonego z nauczycielek, które chyba marzą o śniegu, bo zaśpiewały „Z kopyta kulig rwie”. Dużym powodzeniem cieszyła się kiermaszowa kawiarenka, w której można było posmakować wypieków przygotowanych i podarowanych głównie przez rodziców.
      W imieniu społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie już jutro (o 17.00) zapraszamy na koncert zatytułowany „Nowe święta idą”. W auli szkoły wystąpią uczniowie i pedagodzy. Wstęp wolny.
Tadeusz Krawiec, Katarzyna Kubacka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.