WiększaMniejszyNormalny
23.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PZW - Na lód dopiero za rok Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.02.2017.
Choszczno - PZW - Na lód dopiero za rok CHOSZCZNO. GRACJAN KOCHANEK (na zdjęciu) twierdzi, że ryby łowi całe życie, ale takiego pecha jak wczoraj nie miał jeszcze nigdy. – Po raz pierwszy holowałem leszcza, który nie zmieścił się w przerębli – jego zdaniem mógł ważyć nawet ponad dwa kilogramy. W rozegranych w sobotę i w niedzielę mistrzostwach Koła nr 1 w Choszcznie puchar burmistrza pewnie wywalczył RYSZARD ŁYDKA. Na kolejnych czterech miejscach uplasowali się zawodnicy, którzy zdobyli tą samą ilość punktów.
       W najbliższą niedzielę wędkarze zapraszają na zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
Już dawno choszczeńscy wędkarze nie mieli tylu okazji do rywalizacji w wędkowaniu podlodowym. Dwa tygodnie temu zakończyli Puchar Czterech Jezior, a w minioną sobotę i niedzielę walczyli o tytuł mistrza koła oraz główne trofeum, czyli Puchar Burmistrza Choszczna. PierwszChoszczno - PZW - Na lód dopiero za rok ą turę rozegraną na jeziorze Żeńskim pewnie wygrał RYSZARD ŁYDKA (5960, na zjęciu z lewej), drugi był MARIUSZ KOCHANEK (5290), a trzeci EUGENIUSZ SOSNOWSKI (5280). Jak widać wyniki były całkiem okazałe, a dodatkową ciekawostką był fakt, że między drugim, a ósmym zawodnikiem była różnica niespełna 200 gramów. W niedzielę (na jeziorze Raduń) już tak rekordowo nie było. Tym razem tylko zwycięzca MARCIN KARAŚ i drugi R. Łydka osiągnęli wyniki powyżej pięciu kilogramów. Tu trzeci JERZY PILARSKI złowił 3,9 kg ryb. O tym, że przygotowując stanowisko do zawodów, trzeba wywiercić otwory odpowiednio duże przekonał się GRACJAN KOCHANEK. Okazuje się, że po dość długiej walce doholował do przerębli leszcza, który… nie zmieścił się w otworze. Niektórzy z wędkarzy uważali, że powinien poprosić o pomoc zawodników z sąsiednich stanowisk, ale regulamin tego zabrania. – Po rozpoczęciu zawodów nie wolno wiercić kolejnych otworów, ani też poszerzać tych, które już się zrobiło – tłumaczy sędzia KAZIMIERZ OSIŃSKI. A co stało się z leszczem? Okazuje się, że skorzystał z tej okazji i po prostu się urwał. - Tak mocno szarpnął, że złamał mi haczyk…, i tyle go widziałem – podsumował pan Gracjan. Nieco zdenerwowany stwierdził, że w tym roku na zawody się już nie wybiera, ale zapewnił też, że za rok wiercił będzie otwory co najmniej dwa razy większe. Po podsumowaniu wyników z dwóch dni okazało się, że tytuł mistrza koła zdobył R. Łydka, który w sumie miał trzy punkty. Na kolejnych miejscach uplasowali się: CZESŁAW POKORA, WOJCIECH TOKARSKI, EUGENIUSZ SOSNOWSKI i MARIUSZ KOCHANEK. Tu okazało się, że wszyscy zdobyli po 10 punktów i o ich lokacie decydowała waga ryb złowionych dwóch turach. Na szóstym, również nagradzanym miejscu uplasował M. Karaś (12). Nagrodę za największą rybę, leszcza o wadze 1,195 kg otrzymał J. Pilarski.
Tadeusz Krawiec

UWAGA: 26 lutego br. o 9.30 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. Grunwaldzka 36) odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze  Koła PZW nr 1 w Choszcznie. Wędkarze m.in. ocenią miniony sezon i kadencję, ustalą kalendarz imprez na rok obecny, wybiorą nowe władze, podsumują również wyniki współzawodnictwa o „Najlepszego wędkarza 2016”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.