WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno- Bieg dla Artura Szuby Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.04.2017.
Choszczno 2017 - Bieg dla Artura Szuby
CHOSZCZNO. Sobotnia impreza marszowo-biegowa „Biegniemy dla Artura Szuby” miała ponad 170 bohaterów, jednakże w zgodnej opinii organizatorów, współorganizatorów, uczestników, a przede wszystkim samego Artura, na pierwszym miejscu wypada wymienić EWELINĘ PIOTROWIAK-ŻYŁĘ.

       Głównym celem tego wydarzenia było wsparcie ARTURA SZUBY, który od pewnego czasu zmaga się z chorobą, a przede wszystkim potrzebuje na leczenie ponad 150 tys. zł. 
      EWELINA PIOTROWIAK-ŻYŁA, pomysłodawczyni i główna organizatorka sobotniego wydarzenia „Biegniemy dla Artura Szuby” dziś otwarcie przyznaje się do tego, że po raz pierwszy w życiu podjęła się zorganizowania prawdziwej imprezy sportowej. – Tak naprawdę, to zainspirował mnie mój biegajChoszczno 2017 - Bieg dla Artura Szuby  ący mąż. Po jednym z treningów biegowych stwierdził, że w Choszcznie biegi i marsze uprawia bardzo dużo ludzi, więc może warto byłoby zorganizować wydarzenie, na którym mogliby się wszyscy razem spotkać. Dziś mi się już o tym łatwo mówi, bo wyraźnie czuję, że stres i wszelkie emocje ze mnie już zeszły, ale przyznaję, że nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele trzeba poświęcenia, aby to wszystko się udało – mówi pani Ewelina. Zaznacza, że najbardziej obawiała się zbyt niskiej frekwencji.
         To, co jednak zobaczyła w sobotę, przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że czas startu zarówno do marszu jak i biegu trzeba opóźnić, bo Choszczno 2017 - Bieg dla Artura Szuby  organizatorzy nie nadążali z zapisywaniem chętnych. Jak się później okazało, w sumie razem jedno okrążenie  promenadą wokół jeziora Klukom pokonały 173 osoby.  Choć organizatorzy spodziewali się głównie uczestników z Choszczna i najbliższej okolicy, to jednak na listach startowych znalazły się również nazwiska z całego Pomorza Zachodniego, a także Ziemi Lubuskiej. Każdy z uczestników zaznaczał, że przyjechał wesprzeć Artura, ale każdy też miał jakiś swój sportowy cel. Np. Karolina zdradziła nam, że akurat te zmagania traktuje, jako rodzaj sprawdzianu przed startem w majowym Terenowym Biegu Przetrwania. – Ja zamierzam przebiec poniżej 32 minut, czyli chcę pobić swój życiowy rekord – dodaje Robert. W całej stawce nie brakowało też takich, którzy otwarcie przyznawali, że ze sportem raczej są na bakier. – Przyjechałem aby wesprzeć kolegę – mówi MAREK. On trafił tu z ukrytego w lasach nad Drawą Linkowa. Wystartował razem z grupą maszerujących, w której bezkonkurencyjną okazała się gorzowianka AGNIESZKA AMPUŁA. Z kolei w biegu triumfowała para świdwińsko-sądowska AGNIESZKA PASIEKA i DAWID PAWŁOWSKI. Brawa należą się wszystkim, ale my wymienimy jeszcze AGNIESZKĘ OBRZANOWSKĄ (na zdjęciu z lewej), która biegła z uśmiechem na twarzy, pchając przed sobą dziecięcy wózek. I co ważne, wcale nie była ostatnia. Po biegu na wszystkich uczestników czekały przekąski, napoje, losowanie upominków, a na najlepszych również puchary. – To co ostatnio się wokół mnie dzieje, jest jakimś snem. Tu już nie chodzi o to, że akurat to mnie dotyczy, ale udowadniamy,  że potrafimy się zintegrować  - mówił na zakończeniu A. Szuba. Dziękował wszystkim za wsparcie i zapewnił też, że jak tylko wyzdrowieje, to natychmiast zaliczy bieg dookoła jeziora.
          Współorganizujący to wydarzenie  PAWEŁ CZAPIEWSKI i ZDZISŁAW KLIŃSKI wielokrotnie podkreślali, że największe brawa należą się Ewelinie. Ta już uśmiechnięta, szybko odbija pałeczkę zaznaczając, że lista osób i instytucji, które ją wsparły jest bardzo długa. Za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim. – Nawet w najgłębszych snach nie spodziewałam się, że uda się nam zebrać około 7 tys. zł. Wszyscy powinniśmy być dumni choć tylko z tego, że za te pieniądze Artur kupi kolejne dwie dawki leku – podsumowała. Tak nieoficjalnie zdradziła, że już całkiem serio myśli o tym, aby zorganizować kolejny bieg.
Tadeusz Krawiec
 Wyniki „Biegniemy dla Artura Szuby”
Nordic walking: 1. AGNIESZKA AMPUŁA (Gorzów Wlkp.), 2. VIOLETTA MAIER (Choszczno), 3. ILONA WETKLO (Świdwin)
Bieg: 1. AGNIESZKA PASIEKA (27,31 - Świdwin), 2. KATARZYNA CIESIELSKA (28,30 - Choszczno), 3. MONIKA ŻYGIEŁO (28,44 - Choszczno) -  1. DAWID PAWŁOWSKI (21,57 - Sądów), 2. GRZEGORZ RYBIŃSKI (22,34 – Szczecin), 3. BARTOSZ DROBCZYŃSKI (22,51 - Szczecin)
Organizatorzy wyróżnili również dwójkę najmłodszych biegaczy, 9-latków ANNĘ PERKIEWICZ (Stargard) i WOJCIECHA EGIERTA (Choszczno).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.