WiększaMniejszyNormalny
05.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - To jeszcze nie koniec Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.04.2017.
Choszczno - To jeszcze nie koniec
CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem burmistrz ROBERT ADAMCZYK zaprosił do siebie JANA ŻOŁNIERZOWA, laureata wojewódzkiego finału 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego. – To jeszcze nie koniec – 12-latek zapewnił włodarza miasta, że za rok ponownie stanie w szranki z najlepszymi.

O tym, że JAN ŻOŁNIERZÓW sięgnął po raz czwarty po ten tytuł, piszemy w artykule zamieszczonym poniżej tej relacji („Krok do aktorstwa” – red.). Na dzisiejsze spotkanie Janek przyszedł z mamą SANDRĄ ŻUK, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie EWĄ KLIŃSKĄ i oczywiście z ANETTĄ BIKOWSKĄ, czyli główną kreatorką jego sukcesów. – Wypada być tylko dumnym z Choszczno - To jeszcze nie koniec tego, że mamy tak utalentowane dzieci. Gratuluję ci i jednocześnie życzę, abyś w kolejnych latach jeszcze pewniej sięgał po kolejne szczeble recytatorskiej kariery – mówił do Janka burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Ten bez chwili zastanowienia zapewnił, że nie zamierza na tym poprzestać. Przypomnijmy, że Janek obecnie uczęszcza do szóstej klasy i gdyby nie reforma oświaty, to już w tym roku opuściłby podstawówkę. Na tym spotkaniu nikt o tym nie wspomniał, ale to właśnie zmiany w oświacie sprawiły, że jeszcze przez dwa lata zostanie pod kuratelą pani Anetty, a ta sytuacja zapewne sprawi, że jeszcze nie raz usłyszymy o efektach ich współpracy. A. Bikowska otwarcie przyznaje, że wychowała już  wielu laureatów, ale gdy dzisiaj przypomnieliśmy jej kilka nazwisk z prośbą o wskazanie tego wybranego, bez wahania wskazała na Janka. – Każdy z nich był charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju, ale wybrałabym właśnie jego – stwierdziła. Wczoraj wspomnieliśmy, że młodemu laureatowi marzy się Choszczno - To jeszcze nie koniec kariera aktorska, a dokładniej gra w filmach. Dzisiaj usłyszeliśmy, że jego drugą pasją jest gra na skrzypcach. Nie ukrywa też, że w każdej wolnej chwili biegnie na boisko, by pograć z kolegami w piłkę nożną. 
Tadeusz Krawiec
 
 
Krok do aktorstwa 
Choszczno - Krok do aktorstwa
CHOSZCZNO. W sobotę w Szczecinie odbyły się finały 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Niebywałego wyczynu dokonał tam JAN ŻOŁNIERZÓW, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, który po tytuł laureata sięgnął już po raz czwarty. Ten finał można śmiało nazwać choszczeńskim, bo wyróżniony został również PIOTR SAKOWSKI.
Choszczno - Krok do aktorstwa Relacjonując finał powiatowy 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wspomnieliśmy, że JAN ŻOŁNIERZÓW pięciokrotnie triumfował na tym właśnie szczeblu i trzykrotnie był bezkonkurencyjny na etapie wojewódzkim. Okazuje się, że w eliminacjach powiatowych dołożyliśmy mu jedno zwycięstwo, a zwróciła nam na to uwagę jego instruktorka ANETTA BIKOWSKA. Poprawiając się i biorąc pod uwagę ostatni występ należy wyraźnie wyliczyć, że Janek cztery razy wygrał w Choszcznie i tyleż samo w Szczecinie. Wyjątkowo uradowany w telefonicznej rozmowie zdradził nam, że tuż przez wyjazdem na finał wojewódzki, wspólnie z panią Anettą wprowadzili kilka poprawek, które dodały mu dużo pewności. – Przede wszystkim to nie miałem tremy, a już po tym jak zobaczyłem moich rywali nabrałem wiary w to, że nie wyjadę bez wyróżnienia – mówił. No i wyjechał z główną nagrodą i tytułem laureata. Jutro rano pogratuluje mu burmistrz ROBERT ADAMCZYK, a my zapytamy go o to, w jaki sposób zamierza wykorzystać swoje nieprzeciętne przecież umiejętności recytatorskie? Jego mama SANDRA ŻUK twierdzi, że Janek marzy o zawodzie aktora. Nasz bohater uczy się w szóstej klasie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, więc na podjęcie konkretnych decyzji ma jeszcze kilka ładnych lat, ale tu warto wspomnieć, że może iść ścieżką utartą przez absolwentkę tej szkoły JOANNĘ RYBKĘ. Ona również wielokrotnie wygrywała w Choszcznie i Szczecinie, a dziś uczy się aktorstwa w Gdyni. Poniższe zdjęcie zrobione zostało podczas choszczeńskiego finału, który odbył się 17 marca br. w Choszczeńskim Domu Kultury. Widzimy na nim A. Bikowską, J. Żołnierzowa i PIOTRA SAKOWSKIEGO.
Tadeusz Krawiec Choszczno - Krok do aktorstwa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.