WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Status quo dla Choszczna i Sławna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.04.2017.
Status quo dla Choszczna i Sławna CHOSZCZNO. Ponad 60 zawodników walczyło w sobotę o medale w 19. Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie im. Wiesława Drewicza. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i teraz najwięcej krążków wywalczyły ekipy Choszczna i Sławna. Z naszych na najwyższym stopniu podium stanęli MACIEJ ŻOŁNIERZÓW i DARIUSZ CZEKAN w grach pojedynczych, M. Żołnierzów – TOMASZ PŁONKA w deblu oraz IZABELA BIAŁEK – BARTŁOMIEJ DREWICZ w mikście. 
Status quo dla Choszczna i Sławna Tylko najwierniejsi fani tej dyscypliny sportu wiedzą o tym, że historia tej rywalizacji sięga zdecydowanie dalej niż 19. lat wstecz. W sobotę udowodnił to choszcznianin JÓZEF WRÓBLEWSKI (były dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie – red.), który pokazał dyplom z pierwszych mistrzostw, które w 1989 roku rozegrano w Nowej Dębie. – Dziś w zasadzie każdy może tu rywalizować, a wówczas najpierw startowaliśmy w eliminacjach regionalnych, a dopiero potem medaliści mogli jechać na ogólnopolskie finały – pokazał dyplomy z tamtych lat. Na pierwszym z nich czytamy, że zajął drugie miejsce w Zielonej Górze, natomiast na drugim widnieje potwierdzenie startu w Nowej Dębie. Ciekawostką jest fakt, że dziś ta impreza w całości organizowana jest przez choszczeński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, któremu szefuje BARBARA NASKRĘT, natomiast wówczas jej głównym patronem była Rada Kultury Fizycznej i Turystyki ZNP. Nie ustaliliśmy jeszcze, w którym roku po raz pierwszy ta impreza zawitała do naszego miasta, ale nietrudno się domyślić, że „maczał” w tym ręce obecny patron mistrzostw, czyli WIESŁAW DREWICZ. To właśnie z wyliczeń Profesora wynika, że tytuły i medale badmintonowych mistrzostw Polski przyznane zostały pracownikom oświaty po raz dziewiętnasty. W sobotę jego zasługi dla tej dyscypliny sportu wspominał m.in. prezes Zachodniopomorskiego Okręgu ZNP ADAM ZYGMUNT, natomiast syn patrona BARTŁOMIEJ DREWICZ (zdjęcie z prawej) oficjalnie otworzył tegoroczne zmagania. Owacjami przywitano również małżonkę Profesora ELŻBIETĘ DREWICZ.
Status quo dla Choszczna i Sławna Wielu uczestników sobotnich zmagań zauważało, że w tym roku znacznie mniej osób zdecydowało się na start. Mylili się jednak, bo porównując choćby z ubiegłoroczną edycją, na pewno było ich więcej i z większej ilości miejscowości. Najdalej, bo aż Gorlic w Małopolsce przyjechał JERZY KNOT. Pochwalił się nam, że przyjechał do Choszczna z sentymentu. – Na początku lat 70. mieszkałem w Barlinku i przez dwa lata chodziłem do liceum w Choszcznie. Potem z całą rodziną wyjechaliśmy do Gorlic – wspominał. Zapewniał, że zaraz po zakończeniu gier zwiedzi miasto, bo chce je porównać do tego, jak wyglądało 45 lat temu.
Mile, i to z dwóch powodów pobyt w Choszcznie wspominał będzie krakowianin MAREK KREMER. Najpierw organizatorzy docenili to, że po raz dziesiąty z rzędu wystąpił w tej imprezie, a na zakończenie okazało się, że wróci do domu z brązowym medalem. Swojej radości nie ukrywała również EWA TKACZ –KRĄŻKO (zdjęcie z lewej) ze Sławna, która debiut w tej imprezie okrasiła również brązowym krążkiem.
Status quo dla Choszczna i Sławna
Na wstępie wspomnieliśmy, że najwięcej medali wywalczyły ekipy ze Sławna (zdjęcie powyżej) i Choszczna. Pełne zestawienie medalowe podajemy poniżej, ale warto podkreślić, że dwa złota zdobył MACIEJ ŻOŁNIERZÓW. Wszystko wskazuje też na to, że syn patrona B. Drewicz również łyknął badmintonowego bakcyla, bo w swoim debiucie wywalczył brąz indywidualnie i złoto w parze z IZABELĄ BIAŁEK.
Tadeusz Krawiec

Wyniki XIX Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie
im. Wiesława Drewicza
 
Gra pojedyncza kobiet, kat. do 35 lat
1. MONIKA WRÓBEL (Gliwice); 2. ANNA KWIATKOWSKA (Brodnica); 3. EWA TKACZ-KRĄŻKO (Sławno); 3. MARTA NOWAK (Połajewo)
Gra pojedyncza kobiet, kat. pow. 36 lat
1. DAGMARA WOJTCZAK (Sławno); 2. IWONA WOJNIAK (Sławno); 3. ANNA KLAPENDA (Kozielice)
Gra pojedyncza mężczyzn, kat. do 35 lat
1. MACIEJ ŻOŁNIERZÓW (Choszczno); 2. ADAM BUKOWSKI (Sławno); 3. TOMASZ PŁONKA (Choszczno); 3. MICHAŁ STRZĘPKA (Ryczywół)
Gra pojedyncza mężczyzn, kat. 36-50 lat
1. DARIUSZ CZEKAN (Choszczno); 2. DANIEL WOJNIAK (Sławno); 3. BARTŁOMIEJ DREWICZ (Choszczno); 3. TOMASZ WANICKI (Knurów)
Gra pojedyncza mężczyzn, kat. 51-60 lat
1. PIOTR ADAMCZYK (Sławno); 2) ARKADIUSZ DREWNIAK (Warszawa); 3. ANDRZEJ KARCZEWSKI (Brodnica); 3. MARIUSZ FRANKOWSKI (Gniezno)    
Gra pojedyncza mężczyzna, kat. pow. 61 lat
1. MARIAN STELTER (Koszalin); 2. JERZY KNOT (Gorlice); 3 MAREK KREMER (Kraków); 3. JANUSZ UHURA (Strzelce Krajeńskie)
Gra podwójna kobiet
1.  DAGMARA WOJTCZAK IWONA WOJNIAK (Sławno); 2. EWA KWAŚNIOK (Gliwice) – JOLANTA OLECHOWSKA–WANICKA (Knurów)
Gra podwójna mężczyzn w grupie – rocznik 1964 i młodsi
1. MACIEJ ŻOŁNIERZÓW TOMASZ PŁONKA (Choszczno); 2. ADAM BUKOWSKI – PIOTR ADAMCZYK (Sławno); 3. MARIUSZ FANKOWSKI KAMIL MURCH (Gniezno); 3. LESZEK PIÓRKOWSKI (Szczecin) – ARKADIUSZ DREWNIAK (Warszawa)
Gra podwójna mężczyzn w grupie – rocznik 1963 i starsi
1. MAREK MACHIŃSKI WIESŁAW ZYGMUNT (Gniezno) 2. MAREK MOMOT (Banie) – JERZY DRÓBKA (Brzeg); 3. PIOTR KLAPENDA (Kozielice) – PIOTR OLECH (Pyrzyce); 3. MARIAN STELETER (Koszalin) – MIROSŁAW MUCHALSKI (Szczecin)
Miksty
1. IZABELA BIAŁEK BARTŁOMIEJ DREWICZ (Choszczno); 2. EWA TKACZ-KRĄŻKODANIEL WOJNIAK (Sławno); 3. ANNA KWIATKOWSKAANDRZEJ KARCZEWSKI (Brodnica); 3. MARTA NOWAK (Połajewo) – MICHAŁ STRZĘPKA (Ryczywół).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.