WiększaMniejszyNormalny
29.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Nie zapomnieli Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.05.2017.
Nie zapomnieli
CHOSZCZNO.  – Ma się to doświadczenie – w sierpniu 2015 roku pochwalił się, że już jako 11-latek zdał egzamin na kartę wędkarską. Za działalność w Polskim Związku Wędkarskim odznaczony został srebrną odznaką, był mistrzem w łowieniu uklei, wielokrotnie wygrywał zawody indywidualne i drużynowe. Niestety rok temu, dokładnie 15 kwietnia przegrał walkę z rakiem. Mowa o STANISŁAWIE FIEDOROWICZU, któremu dedykowane były niedzielne zawody wędkarskie.
Podczas rozegranych w niedzielę spławikowych zawodów wędkarskich im. Stanisława Fiedorowicza, na które zjechali również zawodnicy z kół ościennych, prawie każdy chciał się pochwalić tym, że spotkał na swojej drodze patrona tego wydarzenia. Oczywiście wszyscy zaczynali od tego, że drugi taki „uklejarz” już w kole się nie pojawi. – Bywały zawody, w trakcie których  osiągał wyniki rzędu 8-9 kilogramów – mówi prezes ZENON ŁAKOS. Podkreśla, że S. Fiedorowicz wielokrotnie reprezentował koło na zawodach regionalnych i okręgowych.Choszczno - PZW - Nie zapomnieli  – Wspomnę choćby szóstą edycję drużynowych mistrzostw powiatu, kiedy to wspólnie z Nim i BOGUSŁAWEM KRZYKAWIAKIEM sięgnęliśmy po tytuł wicemistrzowski – przytoczył wydarzenie z 2005 roku.
     Jeszcze większy sukces przypomniał ROMAN KAZIMIERCZAK. – Jesienią 1998 roku, Stanisław, ja i RYSZARD ŁYDKA wystartowaliśmy w rozgrywanych po raz pierwszy Drużynowych Mistrzostwach Euroregionu. W tej międzynarodowej imprezie, którą rozegrano w Krośnie Odrzańskim startowało pond 60 ekip, a zwycięski puchar stoi w moim sklepie – chwalił się.
    Na niedzielne zawody przyjechali głównie koledzy z Choszczna, ale byli również przedstawiciele kół z Krzęcina, Pełczyc i Drawna. Oczywiście, nie mogło zabraknąć rodziny S. Fiedorowicza. Wczesnym rankiem, w chwilę po tym jak zapalono znicz, rywalizację otwierał jego syn PAWEŁ. Po południu, na podsumowanie całości przyjechały również małżonka JOLANTA i córka MARTA. One, ze łzami w oczach wspominały wędkarskie epizody z życia męża i ojca. – Najpiękniejsze jest to, że tak wielu z was bardzo spontanicznie i bez chwili zastanowienia zdecydowało się na włączenie w przygotowanie tej imprezy – dziękowała wszystkim pani Jolanta. Tu warto też zaznaczyć, że choć dla każdego przygotowane były okolicznościowe dyplomy i nagroChoszczno - PZW - zawody im. Stanisława Fiedorowiczady rzeczowe, to jednak byli tacy, którzy przeznaczali je na przyszłe imprezy – jak podkreślali - dla dzieci.
Okazuje się, że pani Jolanta miała w tym dniu podwójne powody do radości, bo jak sama zaznaczyła, zwycięskie puchary trafiły w ręce prawdziwych przyjaciół męża. Odebrali je: SŁAWOMIR SOSIŃSKI (4155 punktów, na zdjęciu), ŁUKASZ BOMBOL (3660) i B. Krzykawiak (3580). Ponadto w pierwszej dziesiątce uplasowali się: GRACJAN ŁOPACZYK (3560), JERZY PILARSKI (2615), CZESŁAW POKORA (2520), EDMUND FELUSIAK (2430), Z. Łakos (2425), P. Fiedorowcz (2400), MAREK ŚMIAŁEK (2175).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.