WiększaMniejszyNormalny
18.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Z pluszakiem po nagrodę Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.05.2017.
 
CHOSZCZNO Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Muzyczna Kraina Przedszkolaka”.  Nagrody główne trafiły do MARII DYDERSKIEJ z Zamęcina, HANNY  JAKSZUK z Korytowa i IGI SOBIERAJ z Lubiany.

W trzeciej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, którą zorganizowało Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie, wzięło udział 20 uczestników z dziesięciu placówek Pomorza Zachodniego. Jak mówi ANETA SUSZEK, jedna z koordynatorek projektu, festiwal ten, to nie tylko okazja do indywidualnego zaprezentowania się małych artystów i promocji ich talentów, ale także integracja środowiska przedszkolnego. - Dla dzieci, to także możliwość poznania nowych kolegów, a przede wszystkim wspólna zabawa - dodaje pani Aneta.
 
 
O tym, że tak było mówi choszcznianin JAKUB KLEJNA. - Choć głównej nagrody nie wygrał to podkreślił, że sam udział w konkursie oraz przygotowania do niego, przyniosły mu oraz całej jego rodzinie wiele radości. - Myślę, że dobrze zaśpiewałem piosenkę "Kosmiczna wyprawa". Z chęcią zabrałbym w taką galaktyczną podróż mojego młodszego brata. Miałem fajny strój, który zaprojektowała mi mama, i błyszczące buty, tata specjalnym lakierem pomalował moje kalosze. Poza tym, świetnie się tu bawiłem - powiedział Jakub tuż po ogłoszeniu wyników konkursu.  ALINA DĄBROWSKA, przewodnicząca jury chwaliła występy wszystkich uczestników. Zaznaczyła, że zarówno walory głosowe artystów, jak i ich osobowość sceniczna sprawiły, że nie łatwo było dokonać ostatecznego wyboru. - Dla mnie było tak, jak nie lubię, czyli że trzeba kogoś wybrać. Nagrody powinni dostać wszyscy, jednak główne są tylko trzy - powiedziała. Wspomniane trofea trafiły do MARII DYDERSKIEJ (SP Zamęcin), HANNY  JAKSZUK (SP Korytowo) i IGI SOBIERAJ  (SP Lubiana). - Bardzo lubię śpiewać i robię to od zawsze. Choć muszę przyznać, że trochę tremy przed występem miałam. Jednak odwagi dodał mi mój pluszak, z którym razem wygraliśmy tę nagrodę - podsumowała M. Dyderska. Wyróżnienia trafiły do JULII WIĘCEK, WIKTORA TURBACZEWSKIEGO (PP nr 4 w Choszcznie),  WERONIKI MAKSYMEK (Przedszkole nr 1 w Choszcznie) i MAGDALENY RUTKIEWICZ (PP nr 2 w Choszcznie).
Dodajmy, że wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Dowody uznania za przygotowanie dzieci do plebiscytu otrzymali także ich nauczyciele. Organizator przyznał także nagrodę specjalną, która trafiła do NATASZY SUCHECKIEJ z Zespołu Przedszkolnego w Bierzwniku. - Ujęła nas jej osobowość sceniczna - spuentował GRZEGORZ JURKIEWICZ, członek jury. Po części konkursowej dzieci oddały się zabawie tanecznej, którą poprowadziła ILONA GRYGOROWICZ, druga z koordynatorek konkursu.
 
 
Organizatorem opisywanego przeglądu było Przedszkole nr 1 w Choszcznie, patronat nad imprezą objął: burmistrz Choszczna ROBERT ADAMCZYK, a sponsorami byli: Intermarche  Borelas Sp. z o.o. w Choszcznie, Pracownia artystyczna "Ulitko" - Gryfino  ANDRIJ ULITKO, Centrum Opakowań w Lubianie - WIOLETTA MARIA KOPCZYŃSKA oraz Urząd Miejski w Choszcznie.
 
Katarzyna Jezierska
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.