WiększaMniejszyNormalny
07.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
CHoszczno - PZW - Wygrali po raz pierwszy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.05.2017.
Choszczno - PZW - Wygrali po raz pierwszy CHOSZCZNO. Wędkarze z Koła PZW nr 1 rozegrali dwuturowe, indywidualne zawody o tytuł mistrza koła. Po raz pierwszy w historii po ten laur sięgnął TOMASZ KOSTRZEWSKI. Niedzielne, 17. mistrzostwa powiatu parami wygrał małżeński duet ALINA i CZESŁAW POKORA.


     Prawdopodobnie to kaprysy pogody sprawiają, że inauguracja tegorocznego sezonu sportowego w wędkarstwie spławikowym nie należy do zbyt imponujących. Najstarsi wędkarze otwarcie mówią, że nie pamiętają tak słabego sezonu, i przytaczają lata, w których nad jeziorem Raduń w czasie trzygodzinnych zmagań łowili po 8-10 kilogramów ryb. Dzisiaj zawody trwają cztery godziny, prawie każdy dysponuje wysokiej klasy sprzętem oraz wymyślnymi przynętami i zanętami, a zwycięzcy nie mogą osiągnąć trzykilogramowego wyniku. Mistrzostwa koła to zawody o tyle specyficzne, że rozgrywane są w dwóch turach, a tytuły mistrza i dwóch wicemistrzów zdobywają ci zawodnicy, którzy uplasują się jak Choszczno - PZW - Wygrali po raz pierwszy  najwyżej w obydwu edycjach. Jak to określili wędkarze, na tym totalnym bezrybiu, najlepiej poradził sobie TOMASZ KOSTRZEWSKI. W pierwszej turze był piąty, w drugiej drugi, co w sumie dało siedem punktów. Tyle samo punktów zdobył EDMUND FELUSIAK, który w pierwszym dniu był trzeci, w drugim czwarty, ale ostatecznie przegrał z Kostrzewskim wagą ryb. Podium uzupełnił JAN SZMIDT (zdobył dziewięć punktów - ósmy i pierwszy). Niewątpliwie największym przegranym tej imprezy okazał się ARKADIUSZ RODYKOW, który pierwszą edycję wygrał, a w drugiej wylądował dopiero na 19. miejscu. Warto podkreślić, że T. Kostrzewski tytuł mistrza zdobył po raz pierwszy. – Wicemistrzem byłem w poprzednim roku – przypomniał, że wówczas przegrał z MARIUSZEM KOCHANKIEM. W załączony do tego tekstu fotoreportażu zobaczymy również NINĘ WOREK i KAROLA BŁAŻEJEWICZA (na zdjęciu powyżej). Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta zadebiutowali w tej rywalizacji. – Na razie bez sukcesów, ale brawa należą się im za odwagę – tak skomentowała ich start opiekun MRM MAŁGORZATA MAJEWSKA.
        W niedzielę, również na jeziorze Raduń, choszczeńskie koło zorganizowało 17. edycję mistrzostw powiatu choszczeńskiego parami. Tu także ryb było jak na lekarstwo, a zwycięska para ALINA i CZESŁAW POKORA triumfowali łowiąc zaledwie nieco ponad pięć kilogramów. – Głównie ukleje, bo innej ryby po prostu nie było – cieszyła się ze zwycięstwa pani Alina. Tu warto zaznaczyć, że małżeński duet po raz pierwszy w historii sięgnął po ten tytuł, a na dodatek, w 16-letniej historii tej rywalizacji, na najwyższym podium nigdy nie stawała kobieta. Skoro już wspomnieliśmy panie, to warto zaznaczyć, że coraz śmielej stają w szranki mężczyznami. W niedzielę rywalizowało kilka par mieszanych, w tym m.in. DANUTA NOWICKA z Recza, czy też JUSTYNA ANDRYSZCZAK (na zdjęciu poniżej) z Radunia. Na nasze pytanie, o to, kto więcej złowił, PAWEŁ ANDRYSZCZAK tylko się skrzywiłChoszczno - PZW - Wygrali po raz pierwszy  i… wskazał na partnerkę. Jak w każdej imprezie, także i tutaj wydarzenie miało swojego pechowca. Tym razem szczęście nie dopisało ZBIGNIEWOWI BRZEZIŃSKIEMU, który złowił zaledwie dwie ryby. – Ten akwen jest dla mnie bardzo pechowy – stwierdził. Całkiem poważnie dodał, że na jeziorze Raduń, jeszcze nigdy nie odniósł sukcesu. Okazuje się, że z tym szczęściem nie do końca prawda, bo jak sprawdziliśmy, choćby w 2015 roku zdobył tu tytuł pierwszego wicemistrza koła.
Opisywane mistrzostwa powiatu zdominowały pary choszczeńskie, z których aż pięć uplasowało się w pierwszej szóstce: 1. ALINA i CZESŁAW POKORA (Choszczno – 5305 punktów), 2. MARCIN KARAŚ – SŁAWOMIR SOSIŃSKI (Choszczno – 5020), 3. JAN SZMIDT – GRACJAN ŁOPACZYK (4945), 4. KAROL DANIEL – RYSZARD GRONKIEWICZ (Drawno – 4445), 5. ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI (Choszczno – 3830), 6. ROMAN KAZIMIERCZAK – ARKADIUSZ RADYKOW (Zielniewo - Choszczno – 3810). Regulamin tej rywalizacji przewiduje, że mistrzostwa organizuje to koło, którego para zajmie trzecie miejsce. Wiemy więc już, że za rok wędkarze ponownie spotkają się nad tym akwenem.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.