WiększaMniejszyNormalny
05.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
XII Choszczeński Maraton Rowerowy 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.05.2017.
XII Choszczeński Maraton Rowerowy 2017 CHOSZCZNO. HENRYK BĘTLEWSKI ze Słupska i IZABELA WŁOSEK z Dąbrowy Górniczej (na zdjęciu, z lewej) zwyciężyli na najdłuższych dystansach rozegranego w sobotę Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego. W sumie do mety dojechało 328 kolarzy (o 9 więcej niż w ubiegłym roku), w tym 18 z naszej gminy. Z choszcznian na podium w swoich kategoriach stanęli: ZBIGNIEW JUNAK, PIOTR KOZŁOWSKI, ALEKSANDER KRZYŻANIAK, EUGENIUSZ TYMCZUK, ŁUKASZ KUCHTA, JOWITA KONIECZNA i ZDZISŁAW KALINOWSKI.
 
W 12. edycji Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego wystartowało 350 kolarzy, którzy rywalizowali na trasach o długości 94, 152 i 246 kilometrów. Wśród uczestników było wielu zawodników i zawodniczek, którzy do Choszczna na to wydarzenie przyjeżdżają od wielu lat. W piątkowe popołudnie jako jedna z pierwszych zawitała BEATA TULIMOWSKA z Inowrocławia, która w Choszczeńskim Maratonie Rowerowym wygrywała już na wszystkich dystansach. – Czas i pogoda nie pozwalają na trenowanie w takim zakresie, w jakim by się chciało, ale mam nadzieję, że nie będzie najgorzej – mówiła przed startem. Okazuje się, że tym razem zdecydowała zmierzy XII Choszczeński Maraton Rowerowy 2017ć się z trasa najkrótszą, a na podsumowaniu cieszyła się, bo w swojej kategorii wywalczyła drugie miejsce.
    Tradycyjnie już najwięcej emocji budzi rywalizacja wśród zawodników, którzy ścigają się na trasie najdłuższej. Bezkonkurencyjnym okazał się HENRYK BĘTLEWSKI ze Słupska, który na pokonanie 246 kilometrów potrzebował niespełna 6 godzin i 40 minut. Drugiego na mecie REMIGIUSZA ORNOWSKIEGO z Gdańska wyprzedził o 50 sekund i o kolejne dwie sekundy, trzeciego KRZYSZTOFA KUBIKA z Krotoszyna. Wśród pań triumfowała IZABELA WŁOSEK z Dąbrowy Górniczej (8:14:05), która wyprzedziła MAŁGORZATĘ KUBICKĄ z Nowogardu (8:27:23) i PAULINĘ KUSAJDĘ z Płotów (8:27:33).
W kategoriach open na pozostałych dystansach wygrały pary: 152 km – ZBIGNIEW HELENIARZ (Police) -  ELŻBIETA WOŹNIAK (Szczecin) i 94 km – JAN ZUGAJ (Nowogard) – SANDRA RYDZYŃSKA (Szczecin). Tu warto podkreślić, że w tej edycji na podium wielokrotnie stawali zawodnicy, którzy zdobywali puchary również w poprzednich edycjach, ale tylko J. Zugaj powtórzył ubiegłoroczny sukces, czyli zwyciężył na dystansie „mini”.   Podkreślmy też to, że na trzech dystansach rywalizowało również 37 pań.
XII Choszczeński Maraton Rowerowy 2017
A choszczeńskie akcenty widzimy na powyższym zdjęciu. W swoich kategoriach zwyciężyli ZBIGNIEW JUNAK i PIOTR KOZŁOWSKI. Drugie miejsca zajęli: ALEKSANDER KRZYŻANIAK, EUGENIUSZ TYMCZUK i ŁUKASZ KUCHTA, a trzecie JOWITA KONIECZNA i ZDZISŁAW KALINOWSKI.
   Choszczeński maraton nie mógłby się odbyć bez swoistej wizytówki, czyli JANA AMBROZIAKA ze Słubic. Tym razem pod szyldem „Podopieczny Anioła Stróża”, najkrótszą trasę pokonywał nieco ponad siedem godzin. – Przyjechałbym szybciej, ale w okolicach Zamęcina musiałem dopompować powietrza – tłumaczył. Na podsumowaniu i wręczaniu pucharów uczestnicy brawami podziękowali organizatorom, czyli członkom Klubu Turystyki Rowerowej „Voyager” oraz pracownikom Centrum Rekreacyjnego w Choszcznie. Tu na szczególne brawa zasłużył LEOPOLD OCHALIK, który rewelacyjnie spisał się w swoim sędziowskim debiucie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.