WiększaMniejszyNormalny
28.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.06.2017.
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017 CHOSZCZNO. W sobotę na placu Witosa o tytuł mistrza gminy w sztafetach i ćwiczeniach bojowych walczyło 15 drużyn młodzieżowych, kobiecych i męskich. Może trudno w to uwierzyć, ale już po raz szósty z rzędu wśród pań triumfowała ekipa z Kołek. Po 17 latach przerwy na mistrzowski tron powróciła jednostka OSP w Radaczewie. Niemałą sensację sprawiła również ekipa ze Stradzewa, która wygrała w klasyfikacji młodzieżowej.

W rozegranych w sobotę zawodach najbardziej zaskoczyły wszytskich panie z Kołek, które trochę kręciły nosem słysząc, że przypisujemy im pięć tytułów mistrza gminy. Stając na starcie do biegu sztafetowego zapewniały, że wygrały tylko cztery razy. Z kolei kibice obserwujący zmagania Kobiecych Drużyn Pożarniczych bardzo często podkreślali, że w ich wioskach nie ma już młodych dziewcząt. My wieku kobietom nie wytykamy, ale nie sposób było przegapić, że prawiChoszczno - Gminne zawody OSP 2017 e w każdej drużynie były zawodniczki, które otwarcie przyznają się do tego, że mają już dorosłe dzieci.
Żeńska drużyna z Kołek, od początku uważana za faworyta, bardzo pewnie sięgnęła po kolejne zwycięstwo. Tym razem startowały w składzie: MONIKA KRASZEWSKA, WIESŁAWA ŚWITAJ, OLIMPIA ŚWITAJ, MAGDALENA GOŁAWSKA, KATARZYNA MAJCHER, KLAUDIA SZOTT, MAGDALENA POŁOMSKA-GROMADZKA, PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA, AGNIESZKA BARANOWSKA i JOANNA TOMCZYK. Po zakończeniu rywalizacji zdradziły nam, że brakowało im tylko MARTY WOJCIESZAK, która dokładnie rok temu wyszła za mąż, a niedawno urodziła syna. Nikogo raczej nie zdziwiło to, że jej życiowym partnerem jest MATEUSZ WOJCIESZAK, członek męskiej ekipy z Kołek. My postanowiliśmy sprawdzić, kto miał rację w sprawie wspomnianej wyżej ilości tytułów mistrza gminy. Oczywiście wyszło na nasze, a paniom z Kołek przypominamy, że po raz pierwszy ten tytuł zdobyły już w 2012 roku (polecamy artykuł zatytułowany „Kołki górą”). Od tamtego czasu rządzą nieprzerwanie, czyli z tym sobotnim sukcesem, mają ich już sześć. Dodajmy, że drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Zwierzyna, trzecie z Zamęcina, a czwarte z Radunia.
W męskiej stawce faworytem byli również ochotnicy z Kołek. Tu warto przypomnieć, że to właśnie oni wygrywając w ubiegłym roku ustanowili rekord w ćwiczeniach bojowych, który od tamtej chwili wynosi dokładnie 38 sekund. Choć naczelnik KRZYSZTOF GROMADZKI otwarcie mówił, że w tym roku również przygotowani byli na bicie rekordów, to jednak mina mu zrzedła, gdy w sztafecie jego podopieczni „załapali” się na punkty karne. Po tym etapie zajmowali dopiero szóste miejsce, a to oznaczało, że o mistrzostwie raczej powinni zapomnieć. Oczywiście ćwiczenia bojowe wygrali, ale ich najgroźniejsi rywale, czyli reprezentacje Zwierzyna i Radaczewa osiągnęły niewiele gorsze wyniki. W taki oto sposób drużyna z Radaczewa (drugi wynik w sztafecie i drugi w ćwiczeniach bojowych – red.) po 17 latach przerwy wróciła na mistrzowski tron. O tym, że to było tak dawno przypomniał nam naczelnik RYSZARD WITKOWSKI. – Drugie i trzecie miejsca się trafiały, ale na zwycięstwo czekaliśmy aż 17 lat – mówił odbierając puchar. Oprócz niegoChoszczno - Gminne zawody OSP 2017 w zwycięskiej drużynie wystąpili: ROMAN KARNACZ, ADAM SZYDŁOWSKI, MARIUSZ MANIAK, MICHAŁ WIŚNIEWSKI, DANIEL KONIECZNY, ADRIAN STASIAKPRZEMYSŁAW ŻYŁA. W klasyfikacji OSP kolejne miejsca zajęły drużyny: Zwierzyn, Kołki, Raduń, Stradzewo, Zamęcin i Suliszewo.
      I na koniec kolejne niespodzianka, czyli zwycięstwo Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Stradzewa. Nie zapytaliśmy o to, co sprawiło, że po wielu latach zupełnego niebytu wręcz zdeklasowali rywali, ale za komentarz do tego sukcesu niech posłuży nasz artykuł zatytułowany „Sołtys inwestuje w dzieci”. Właśnie tam przeczytamy o tym, co i kto napędza tamtejszy klimat. Młodzi stradzewianie ćwiczyli w składzie: GRZEGORZ DZIEMIAN, KEWIN OGÓREK, WERONIKA BODNAR, KACPER KUTKOWSKI, SEWERYN FIERKA, BARTŁOMIEJ RAKOCZY, SZYMON SZYSZKA, JAN WITKOWSKI, DOMINIK MICHAŁOWSKI  i  KONRAD PIÓRO. W tej klasyfikacji kolejne miejsca zajęły drużyny z Kołek, Zamęcina i Zwierzyna. Dodajmy też, że na zbiórce otwierającej zawody „Odznakę za Wysługę Lat” otrzymali: JAN NOWACKI (za 60 lat), ANDRZEJ KALISIAK (30), PAWEŁ PRZYBOREK (10),  MAGDALENA URBANIAK (10) i MIROSŁAW WADECKI (10).
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.