WiększaMniejszyNormalny
05.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.06.2017.
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017  CHOSZCZNO. Potwierdziło się przypuszczenie, że zwycięska para wędkarskiej sobótki musi mieć w siatce około 13-14 kilogramów ryb. Rozegrane w niedzielę VII Regionalne Zawody Wędkarskie Parami wygrali choszcznianie RYSZARD MAZUR i JERZY PILARSKI, którzy złowili niespełna 14 kilogramów. W sumie wszyscy wędkarze złowili prawie 300 kilogramów płoci, krąpi, leszczy i uklejek, które po zważeniu wróciły do wody.


Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 - Wszystko na to wskazuje, że już niebawem będziecie musieli utworzyć kategorię kobiecą – burmistrz ROBERT ADAMCZYK otwierając zawody zauważył, że z każdym rokiem do Choszczna przyjeżdża coraz więcej pań. KRYSTYNIE KASPERKIEWICZ z Koła PZW nr 3 w Kostrzynie pomysł się podoba. – Mam w swoim dorobku już wiele tytułów i zapewniam, że nic nie miałabym przeciwko temu, gdybym kiedyś wygrała Choszczeńską Sobótkę – mówiła. W niedzielę łowiła w parze z mężem EDWARDEM (oboje na zdjęciu z prawej)  i choć w losowaniu szczęście się do niej uśmiechnęło, to na godzinę przed zakończeniem uszkodziła wędkę i została jej tylko przyglądanie się temu, jak łowi partner.
 Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 Wczesnym rankiem nad jeziorem Raduń stawiło się 114 zawodników z kół wędkarskich Pomorza Zachodniego, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. W tej stawce byli też dwukrotni triumfatorzy tej imprezy (z lat 2013 i 2016 – red.) MARCIN MIECZKOWSKI z Wronek i ARKADIUSZ DUDA z Sierakowa. Oni w 2013 roku złowili 15,3 kg ryb i ten wynik do dzisiaj jest rekordem wędkarskiej sobótki.
W trakcie losowania okazało się, że tym razem będą łowić, na tym samym stanowisku co przed rokiem, a tuż obok choszczeńska para RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI. Już po pierwszych minutach po linii brzegowej poleciała informacja, że to właśnie te dwie pary łowią najszybciej i najwięcej. Przy ważeniu okazało się, że choszcznianie robili to zdecydowanie lepiej, a na dodatek wronecko-sierakowską parę wyprzedzili jeszcze kolejni choszcznianie RYSZARD ŁYDKA – MAREK PĘCHERZEWSKI. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, bo w pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze kolejne cztery pary z Koła PZW nr 1 w Choszcznie. A oto najlepsi: 1. RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI (Choszczno – 13965 punktów), 2. RYSZARD ŁYDKA – MAREK PĘCHERZEWSKI Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 (Choszczno – 12055), 3. MARCIN MIECZKOWSKI (Wronki) – ARKADIUSZ DUDA (Sieraków – 10200), 4. WŁADYSŁAW KURPIŃSKI – OSKAR KURPIŃSKI  (Choszczno – 9355), 5. WOJCIECH TANAJEWSKI – GRZEGORZ TANAJEWSKI (Zwierzyn – 9150), 6. BOGUSŁAW KRZYKAWIAK – JERZY RUSIECKI (Choszczno – 9005), 7. ŁUKASZ BOMBOL – KRZYSZTOF WALCZAK (Krzęcin – 8425), 8. ROMAN KAZIMIERCZAK - ARKADIUSZ RODYKOW (Choszczno – 7695), 9. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (Choszczno  - 7190), 10. JAN JANKOWSKI – KACPER KOTARSKI (Drawno – 7110).
W kategorii mikstów: 1. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (Choszczno  - 7190), 2. KRYSTYNA KASPERKIEWICZ – EDWARD KASPERKIEWICZ (Kostrzyn nr 3), 3. SYLWIA POSPIESZNA - MACIEJ POSPIESZNY (Międzychód), a grupie weteranów (suma wieku zawodników powyżej 134 lat):1. ZENON ŁAKOS - EUGENIUSZ SOSNOWSKI (Choszczno), 2. JÓZEF  KWIETNIEWSKI – JAN MAŁYSZ (Dębno Lubuskie). Największą rybę zawodów, leszcza o wadze 2,04 kg  złowił KRZYSZTOF POLEJCZUK (Gorzów Wlkp.). Dodajmy jeszcze, że w trakcie otwarcia zawodów „Złotą odznaką PZW z wieńcami” odznaczony został STANISŁAW WRĄBEL (na zdjęciu). 
Tadeusz Krawiec  


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.