WiększaMniejszyNormalny
22.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Ona tańczy dla Zamęcina Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2017.
TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina CHOSZCZNO. W sobotę w Krzęcinie odbyła się kolejna edycja Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych. W konkursie „3xS” pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Zamęcin, a wśród sołtysów bezkonkurencyjnym okazał się ich szef MAREK ŻURAŃSKI. W konkursie kulinarnym „Smaki Lidera Pojezierza” panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie otrzymały drugą nagrodę za gołąbki z pieczarkami.  

TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina Zamęcińskie sołectwo reprezentuje Choszczno na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych już od 2011 roku. – Po raz pierwszy pojechaliśmy do Myśliborza. Mimo tego, że wówczas nie mieliśmy w zasadzie żadnego doświadczenia, to jednak nasze stoisko zdobyło główną nagrodę. O tym, z jak dużym zaangażowaniem podeszliśmy do tamtego wydarzenia świadczyło choćby to, że pojechaliśmy prawie 40-osobową grupą. Od tamtego czasu, co roku bierzemy udział. Może nie wypada się za bardzo chwalić, ale za każdym razem wracamy z nagrodami – mówi szefowa Koła Gospodyń Wiejskich BOŻENA WIERUCKA.
W sobotę również stanowili najliczniejszą grupę, a na ich stoisku królowały pierogi z kapustą, gołąbki z ryżem i pieczarkami, szynka sołtysa i bardzo chwalone nalewki. Te ostatnie robione były według różnych receptur, a ich wspólnym mianownikiem był dodatek, który kiedyś nazywali „gwizdkiem z procentami”, a obecnie przemianowany na „łzy sołtysa”. Główną ideą konkursu sołeckiego „3xS” jest międzygminna i międzysołecka integracja, więc nikogo już nie dziwi to, że organizatorzy prześcigają się w wymyślaniu, jak najśmieszniejszych konkurencji. Tym razem również było wyjątkowo wesoło. Tu zamęciński ekipa w składzie której byli: MARCIN BŁASZAK, MIROSŁAWA TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina KASPRZAK, ANNA KLEJNA, PATRYK ŻURAŃSKI i sołtys MAREK ŻURAŃSKI udowodniła, że akurat do takiej zabawy mają już zupełny dystans. Przysłowiową wisienką na torcie była ich taneczno-wokalna prezentacja discopolowego przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Tu największe owacje zebrał P. Żurański, który uwodnił, że już dzisiaj może stawać w szranki z najlepszymi w tym rodzaju muzyki.
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, Zamęcin zwyciężył w kategorii sołectw, a M. Żurański wśród sołtysów. Jakby tego było jeszcze mało, w kategorii „Smaki Lidera Pojezierza” drugą nagrodę przyznano dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie. – Tym razem na naszym stoisku królowały gołąbki z ryżem, grzybami i sosem grzybowym. Mieliśmy też pierogi z kapustą i grzybami, surówkę z czerwonej kapusty, dużo ciast no i oczywiście pięć rodzajów nalewek – wyliczała B. Wierucka. Drugą część stoiska zajmowały zamęcińskie wędliny, z uznaną i nagradzaną już szynką sołtysa na czele.
TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina Tu oczywiście rządził M. Żurański, a wspierali go DAMIAN KONDRACIK, JERZY WIELIGÓRKA, M. Błaszak i P. Żurański. Dodajmy, że część kulinarno-nalewkową przygotowały panie: ANETA BANACH, MAGDALENA DONCER, BOŻENA JAŻDŻYK, ANETA KALISIAK, ANNA KALISIAK, M. Kasprzak, A. Klejna, IRENA KWIECISZEWSKA, URSZULA WIĄZ, ZOFIA WIELIGÓRKA, IWONA WORACH i oczywiście B. Wierucka.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.