WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Ona tańczy dla Zamęcina
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Ona tańczy dla Zamęcina Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2017.
TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina CHOSZCZNO. W sobotę w Krzęcinie odbyła się kolejna edycja Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych. W konkursie „3xS” pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Zamęcin, a wśród sołtysów bezkonkurencyjnym okazał się ich szef MAREK ŻURAŃSKI. W konkursie kulinarnym „Smaki Lidera Pojezierza” panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie otrzymały drugą nagrodę za gołąbki z pieczarkami.  

TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina Zamęcińskie sołectwo reprezentuje Choszczno na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych już od 2011 roku. – Po raz pierwszy pojechaliśmy do Myśliborza. Mimo tego, że wówczas nie mieliśmy w zasadzie żadnego doświadczenia, to jednak nasze stoisko zdobyło główną nagrodę. O tym, z jak dużym zaangażowaniem podeszliśmy do tamtego wydarzenia świadczyło choćby to, że pojechaliśmy prawie 40-osobową grupą. Od tamtego czasu, co roku bierzemy udział. Może nie wypada się za bardzo chwalić, ale za każdym razem wracamy z nagrodami – mówi szefowa Koła Gospodyń Wiejskich BOŻENA WIERUCKA.
W sobotę również stanowili najliczniejszą grupę, a na ich stoisku królowały pierogi z kapustą, gołąbki z ryżem i pieczarkami, szynka sołtysa i bardzo chwalone nalewki. Te ostatnie robione były według różnych receptur, a ich wspólnym mianownikiem był dodatek, który kiedyś nazywali „gwizdkiem z procentami”, a obecnie przemianowany na „łzy sołtysa”. Główną ideą konkursu sołeckiego „3xS” jest międzygminna i międzysołecka integracja, więc nikogo już nie dziwi to, że organizatorzy prześcigają się w wymyślaniu, jak najśmieszniejszych konkurencji. Tym razem również było wyjątkowo wesoło. Tu zamęciński ekipa w składzie której byli: MARCIN BŁASZAK, MIROSŁAWA TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina KASPRZAK, ANNA KLEJNA, PATRYK ŻURAŃSKI i sołtys MAREK ŻURAŃSKI udowodniła, że akurat do takiej zabawy mają już zupełny dystans. Przysłowiową wisienką na torcie była ich taneczno-wokalna prezentacja discopolowego przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Tu największe owacje zebrał P. Żurański, który uwodnił, że już dzisiaj może stawać w szranki z najlepszymi w tym rodzaju muzyki.
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, Zamęcin zwyciężył w kategorii sołectw, a M. Żurański wśród sołtysów. Jakby tego było jeszcze mało, w kategorii „Smaki Lidera Pojezierza” drugą nagrodę przyznano dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie. – Tym razem na naszym stoisku królowały gołąbki z ryżem, grzybami i sosem grzybowym. Mieliśmy też pierogi z kapustą i grzybami, surówkę z czerwonej kapusty, dużo ciast no i oczywiście pięć rodzajów nalewek – wyliczała B. Wierucka. Drugą część stoiska zajmowały zamęcińskie wędliny, z uznaną i nagradzaną już szynką sołtysa na czele.
TILiA 2017 - Ona tańczy dla Zamęcina Tu oczywiście rządził M. Żurański, a wspierali go DAMIAN KONDRACIK, JERZY WIELIGÓRKA, M. Błaszak i P. Żurański. Dodajmy, że część kulinarno-nalewkową przygotowały panie: ANETA BANACH, MAGDALENA DONCER, BOŻENA JAŻDŻYK, ANETA KALISIAK, ANNA KALISIAK, M. Kasprzak, A. Klejna, IRENA KWIECISZEWSKA, URSZULA WIĄZ, ZOFIA WIELIGÓRKA, IWONA WORACH i oczywiście B. Wierucka.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.