WiększaMniejszyNormalny
29.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Wiosną było lepiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.07.2017.
Choszczno - AP Gavia - Podsumowanie sezonu 2026-2017 CHOSZCZNO. W tym artykule znajdziemy podsumowanie piłkarskiego sezonu 2016/2017 Gavii Choszczno, jak również wywiad z trenerem MICHAŁEM OSTRASZEWSKIM. W załączonym fotoreportażu prezentujemy ponad 350 wybranych zdjęć z meczów rozegranych w rundzie jesiennej i wiosennej.

  Choszczno - AP Gavia - Podsumowanie sezonu 2026-2017 W rundzie wiosennej trenerem AP Gavia Choszczno został MICHAŁ OSTRASZEWSKI, a przejął ten etat od ANDRZEJA FIKA. Jesienią Gavia 8 meczów wygrała, 2 zremisowała i 5 przegrała. Wiosną choszcznianie zdobyli 7 punktów więcej (10 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki). O ile przegrane z Ogniwem Babinek jeszcze można było przełknąć, to jednak te po 0:1, u siebie z Klonem Krzęcin i Koralem Mostkowo, czy też remis 0:0 z Zielonym Zielin zdecydowały, że do awansu zabrakło dwóch punktów. Godnym podkreślenia jest to, że Gavia miała najskuteczniejszych strzelców w lidze, którzy łącznie zdobyli 78 bramek: GRZEGORZ GICEWICZ  (18), MARCIN WACHOWICZ (13), MAREK ANDRYSIEWICZ (10), ADAM LEŚNIAK (8), MARCIN MISIEK (7), KACPER ZACZEK (6), PAWEŁ PASZKIEWICZ  (3), MARCIN ĆWIEK (3), TOMASZ JUCHNIEWICZ (3), ARNOLD DROBISZ (2), MARCEL NAWROCKI (1), ŁUKASZ MŁYNARCZYK (1), MATEUSZ LEWANDOWSKI (1), MATEUSZ RYNKIEWICZ (1) i MATEUSZ PIEKAREK (1). Dodajmy, że hattrickiem pochwalić się może trzech piłkarzy: A. Leśniak, M. Wachowicz i dwukrotnie G. Gicewicz.
Choszczno - AP Gavia - Podsumowanie sezonu 2026-2017 Nie wypada przegapić tak dużej ilości zdobytych goli, ale jednak trzeba zaznaczyć, że jednym z najważniejszych mankamentów całego sezonu była skuteczność. Na naszej stronie relacjonowaliśmy spotkania, w których nasi zmarnowali po sześć – osiem stuprocentówek. Nasz Lewandowski, czyli G. Gicewicz otrzymał też najwięcej, bo aż siedem żółtych kartek. W całym sezonie drużyna złapała ich 60 (średnio dwie na mecz, a najwięcej sześć, w spotkaniu zremisowanym 3:3 z Orłem Trzcińsko). Piłkarze Gavii nie ustrzegli się też czerwonych kartoników (A. Kapiński, P. Paszkiewicz i M. Nawrocki).
Trener M. Ostraszewski twierdzi, że jednym z jego największym sukcesów jest to, że skład osoby drużyny jest bardzo stabilny. Tu cytował poprzednie sezony, kiedy to piłkarze nie łapiący się do pierwszego składu, najpierw zaczynali kręcić nosem, a następnie uciekali do innych klubów. I rzeczywiście coś w tym jest, bo jak policzyliśmy w 30 spotkaniach wystąpiło prawie 40 zawodników. Ocenę wartości poszczególnych piłkarzy pozostawiamy trenerowi, ale warto o tym wspomnieć, że na wiosnę w pierwszym składzie zadebiutował
15-letni JAKUB SZYMANOWSKI. Skoro zauważyliśmy tego juniora, to warto też odnotować, że M. Ostraszewski nie boi się wystawiana do pierwszego składu najmłodszych. Jak policzyliśmy, w tym sezonie w składzie seniorskim zagrało aż 10 piłkarzy w wieku 17 lat i młodszych. Jeśli ktoś twierdzi, że Gavia ma krótką ławkę rezerwowych, to chyba jest w błędzie. Kibice otwarcie liczą też na to, że już wkrótce nadejdzie  chwila, kiedy to trzon drużyny stanowić będą tylko wychowankowie Akademii Piłkarskiej.
Choszczno - AP Gavia - Podsumowanie sezonu 2026-2017Co dalej?
Oczywiście powie o tym trener. Nowy sezon Gavia rozpoczyna 19 sierpnia meczem wyjazdowym w Giżynie, a tydzień później w Choszcznie powalczą z Sokołem Pyrzyce. W tabeli pojawili się nowi rywale. Spadkowicz Czarni Lubanowo oraz zwycięskie ekipy klasy A, czyli Czcibor Cedynia, Myśla Dargomyśl i Drawa Drawno. Mamy nadzieję, że w rundzie jesiennej, to właśnie piłkarze Gavii rządzić będą w tej lidze. Łatwo nie będzie, bo np. wiemy, że trener Drawy Drawno ANDRZEJ KOZANECKI, nie zamierza przerywać awansowej serii, i już za rok widzi swoją drużynę w piątej lidze. Nasi systematyczne treningi rozpoczynają już w przyszłym tygodniu. Wiemy też, że z drużyny odszedł bardzo utalentowany bramkarz MARCEL SKWIRUT (rocznik 2000), a do składu dołączył MATEUSZ NAWROLSKI, który był zawodnikiem m.in. Chemika Police, Stali Szczecin, Pogoni II Szczecin, Sparty Węgorzyno i Mierzynianki. Nawrolski będzie również trenował dzieci z roczników 2011 i 2012.
Tadeusz Krawiec
 
Rozmowa z MICHAŁEM OSTRASZEWSKIM, trenerem Gavii Choszczno.

Choszczno - AP Gavia - Podsumowanie sezonu 2026-2017 - Przyjmując drużynę po ANDRZEJU FIKU stawiałeś sobie jakiś cel?
- To oczywiste, że liczyłem na awans do piątej ligi. Nikt na mnie tego nie wymuszał, a ja miałem świadomość, że przejmuję drużynę, którą stać na wszystko.
- No to skomentuj ten sezon?
- Przede wszystkim cel nie został osiągnięty, więc nie ma się czym chwalić. W rundzie wiosennej punktów i bramek zdobyliśmy więcej niż w jesiennej, ale okazało się, że inne drużyny nie zasypiały gruszek w popiele, czyli też były o wiele skuteczniejsze.
- Większość waszych meczów kibice oceniali w samych superlatywach, jednakże zdarzały się spotkania wyjątkowo słabe?
- Do tamtej rundy nie wracam, a na wiosnę było całkiem nieźle. Dziś, z perspektywy czasu twierdzę, że to nie porażka z Ogniwem Babinek, lecz remis z Zielonymi Zielin zabrał nam awans do piątej ligi. Nie wiem czy mierzyć to w kategoriach pecha, bo uważam, że przez całą rundę miałem nadmiar dobrych piłkarzy, a w tamtym dniu po prostu nie wyszło.
- Uważasz, że już dziś masz kompletna drużynę?
- Jeśli chodzi o obecne rozgrywki, to raczej tak.
- A gdybyście awansowali do piątej ligi?
- Na pewno szukalibyśmy jeszcze ze dwóch doświadczonych piłkarzy i to bez znaczenia na jakiej pozycji mieliby grać.
- Co jest największym atutem dzisiejszej Gavii?
- Zdecydowanie zespół. Po samym rozkładzie strzelonych bramek widać, że nie jesteśmy uzależnieni od jednego zawodnika.
- A 18 goli Gicewicza?
- No tak, ale miał mecze z zerowym kontem, a wówczas zastępowali go inni, choćby MARCIN WACHOWICZ, MAREK ANDRYSIEWICZ czy ADAM LEŚNIAK 
- Z których zawodników jesteś zadowolony? Czy są tacy, którzy nie zasługują na słowa krytyki?
- Na nikim się nie zawiodłem. Ci co mogli trenowali sumiennie, trzy a nawet cztery razy w tygodniu. Natomiast ci, którzy mieli inne obowiązki, trenowali indywidualnie tyle ile mogli. Ufałem im i wiedziałem, że akurat na tyle ich stać.
- A swój sukces widzisz?
Odpowiem pytaniem na pytanie: - Kto pamięta kiedy ostatnio choszczeńska drużyna w 15 kolejkach przegrała tylko dwa mecze? Dużym sukcesem jest też to, że obecna kadra stanowi monolit, nikt na nikogo się nie obraża, nie chce uciekać z drużyny. Doskonale pamiętamy sezony, w których kończyliśmy mając w składzie 12-13 zawodników.
- No dobrze. To w takim układzie, co będzie głównym celem kolejnego sezonu?
-   Awansujemy czy nie, to jednak na pierwszym miejscu postawię utrzymanie stanu osobowego drużyny. Kolejnym celem będzie systematyczne wprowadzanie do pierwszego składu zawodników młodych. Na pewno nie będziemy ściągać zawodników z innych klubów, ale damy szansę choćby takim jak K. Szymanowski, który ma dopiero 15 lat, a już zadebiutował.
- Czyli liczysz na to, że za chwilę trzon kadry stanowić będą wychowankowie Akademii Piłkarskiej?
- W stu procentach na pewno nie. Moim zdaniem drużyna nadal powinna opierać się na zawodnikach doświadczonych. Tu mam na myśli m.in. Wachowicza, Gicewicza czy Andrysiewicza, których chłopcy podpatrują w tym, jak grać, trenować, czy zachować się na boisku. To od nich uczą się także tego, jak bawić się piłką.
- Kiedy zaczynacie treningi do kolejnego sezonu?
- 10 lipca, a pierwszy mecz gramy już 19 sierpnia.
 - Widzisz siebie, jako trenera, który wprowadza Gavię do piątej ligi?
- Zdecydowanie tak.
- Dziękuję.
Rozmawiał Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.