WiększaMniejszyNormalny
25.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Puchar prezesa dla Sosnowskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.08.2017.
Choszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego
CHOSZCZNO. Na jeziorze Raduń rozegrana została 30. edycja spławikowych, dwuturowych zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie. W pierwszej turze wygrał CZESŁAW POKORA, w drugiej PAWEŁ PINDOR, ale mistrzem został EUGENIUSZ SOSNOWSKI (na zdjęciu), który w obydwu odsłonach zajął miejsca trzecie. W tym artykule uzupełniamy też wyniki zawodów spławikowo-gruntowych rozegranych na Odrze.
W choszczeńskim kole wędkarskim jest coraz więcej zawodników, którzy pretendują do spławikowej elity. EUGENIUSZ SOSNOWSKI ma w swoim dorobku już nie jeden spektakularny sukces, ale po odebraniu zwycięskiego pucharu cieszył się, jakby wygrał po raz pierwszy w życiu. Tradycją już się stało, że opisywane zawody rozgrywane są w dwóch turach i tu oprócz umiejętności potrzebny jest też łut szczęścia. W rozegranej tydzień wcześniejChoszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego, pierwszej odsłonie bardzo pewnie wygrał CZESŁAW POKORA, a na podium stanęli również, drugi MARCIN KARAŚ i trzeci wspomniany już E. Sosnowski. Duże szanse na końcowy wynik mieli także, czwarty MAREK PĘCHERZEWSKI i piąty GRACJAN ŁOPACZYK. W drugiej turze wszyscy narzekali na to, że biorą zbyt małe ryby, ale jak się później okazało, by uplasować się w czołówce trzeba było złowić ponad sześć kilogramów tego „drobiazgu”. W tej części rywalizacji najsprawniej łowił PAWEŁ PINDOR i to zwycięstwo dało mu awans aż na trzeci stopień podium.  Ostateczne wyniki zamieszczamy poniżej, ale musimy tu też wspomnieć o ALINIE POKORZE (na zdjęciu z lewej), która od dwóch lat jest jedyną choszcznianką, która staje w szranki z mężczyznami. Wszyscy łowcy zgodnie przyznają, że robi to coraz sprawniej i jakby na dowód tego,  w pierwszej turze była dziesiąta, w drugiej ósma, a w ostatecznej klasyfikacji wyprzedziła wielu utytułowanych zawodników. Na statuetkę za największą rybę, tym razem załapał się ANDRZEJ SOSIŃSKI, który pochwalił się okoniem ważącym 1,21 kg. A oChoszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiegoto pierwsza dziesiątka 30. edycji spławikowych zawodów wędkarskich o „Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie”: 1. EUGENIUSZ SOSNOWSKI (6 punktów – 3 miejsce w pierwszej turze i 3 w drugiej), 2. CZESŁAW POKORA (7 pkt – 1 i 6), 3. PAWEŁ PINDOR (10 pkt – 9 i 1), 4. MARCIN KARAŚ (11 pkt – 2 i 9), 5. MARIUSZ KOCHANEK (14 pkt – 12 i 2), 6. RYSZARD ŁYDKA (15 pkt – 8 i 7), 7. ZENON ŁAKOS (15 pkt – 11 i 4), 8. GRACJAN ŁOPACZYK (16 pkt – 5 i 11 ), 9. MAREK PĘCHERZEWSKI (17 pkt – 4 i 13), 10. ALINA POKORA (18 pkt – 10 i 8).
Tadeusz Krawiec
Memoriał Szczudlińskiego 2017 
Odra nasza
W lipcu dziewięć naszych dwuosobowych teamów wzięło udział w spławikowo-gruntowych zawodach wędkarskich „Memoriał Sławomira Szczudlińskiego 2017”, które na Odrze organizowało Koło PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą. Trzeba przyznać, że tym razem rywalizację tę zdominowały drużyny choszczeńskie. A oto miejsca, które zajęły oraz osiągnięte wyniki: 1. ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI (28370), 2. RYSZARD ŁYDKA – BOGUSŁAW KRZYKAWIAK (27390), 8. RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI (19850), 11. TADEUSZ KRAWIEC – WOJCIECH TOKARSKI (18160), 12. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (16750), 19. MARCIN KARAŚ – GRACJAN ŁOPACZYK (15415), 24. KAROL DANIEL – WŁADYSŁAW KURPIŃSKI (13235), 26. EDMUND FELUSIAK – WALDEMAR FELUSIAK (13025), 33. ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI – RADOSŁAW KRÓL (7935). O tym, że w Odrze ryb nie brakuje mówią osiągnięte wyniki, a przede wszystkim okazałe leszcze, które łowiliśmy (zdjęcie poniżej).
(tk)
Memoriał Szczudlińskiego 2017
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.