WiększaMniejszyNormalny
28.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Noc ma swój laur Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.08.2017.
  Choszczno - VII Korytowska NOc Poetów CHOSZCZNO. Wystartowała w piątkowy wieczór, a zakończyła się w sobotnie południe. Siódma odsłona Korytowskiej Nocy Poetów miała całą plejadę bohaterów, a na ich czele CZESŁAWĘ TESSAREK i ADRIANNĘ BIEDRZYŃSKĄ (widzimy je na zdjęciu - red.). Pierwsza za „Uczucia ludzkie”, czyli debiutancki tomik i płonący wiersz „Nowe szczęście”, a druga za rewelacyjny recital, a dokładniej za interpretację przebojów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, czy szlagierów z Kabaretu Starszych Panów.
VII Korytowska Noc Poetów, podobnie jak jej dwie poprzednie edycje, odbyła się w Choszczeńskim Domu Kultury. - Zdecydowana większość tych aktywnych uczestników (czyt. tych, którzy pragną wykorzystać swoje trzy minuty – red.) pojawiaChoszczno - VII Korytowska NOc Poetów się w Choszcznie przede wszystkim po to, aby pokazać światu to, co najczęściej chowa gdzieś tam w domowych zakamarkach. W dobie internetu każdy z nas i dosłownie w każdym momencie może poszukać wszystkiego co związane jest w poezją, ale bezpośredniego kontaktu z publicznością i sobie podobnymi już nie wyklikamy. Cenne jest również to, że w trakcie tej wszechnicy zawsze pojawiają się osoby, które mogą nam pomóc w znalezieniu tej właściwej, poetyckiej drogi – mówił KAMIL ZAJĄCZKOWSKI. Zdradził nam też to, że w Choszcznie jest już po raz drugi. – Jeszcze nikt go nie widział, ale mam już złożony autorski tomik i tak naprawdę marzę o tym, abym to ja był tym, który w  tak spektakularny sposób spali swój wiersz – podsumował. W tegorocznej wszechnicy takich marzących było zdecydowanie więcej, ale w jego „płomienną” historię wpisała się tylko CZESŁAWA TESSAREK. – Oczami gdzieś patrzę. Myśli w sobie zbieram. Nasycone serce w wierszach mych otwieram – zdradziła, że to właśnie ten trójwiersz otwiera jej tomik zatytułowany „Uczucia ludzkie”. W trakcie przerwy dodała, że czuje się, jak nowonarodzona, a tuż po spaleniu wiersza zatytułowanego „Nowe szczęście”, skomentowała cytując jego fragment. - Coś się ze mną dzieje, coś się we mnie zmienia – cieszyła się niczym małe dziecko. Dodajmy, że „Uczucia ludzkie”, to trzeci tomik z serii „Noc Poetów”, który wydany został przez Fundację Wspierania Kultury (wcześniej ukazały się „Żyj poezją” Stanisławy Nowak i „Alchera” Ewy Dybowskiej – red.). W sumie podczas VII Korytowskiej Nocy Poetów zaprezentowało się ponad 30 twórców, w tym wielu debiutantów. Większość z nich podkreślała również to, że niepowtarzalny klimat tej wszechnicy nadają narratorzy, czyli prowadzący PIOTR PAWŁOWSKI i wspierający go słowem oraz muzyką GRZEGORZChoszczno - VII Korytowska NOc Poetów HACISKI.
Ks. SŁAWOMIR KOKORZYCKI, pomysłodawca i główny kreator Korytowskiej Nocy Poetów (także prezes Fundacji Wspierania Kultury – red.), otwierając tę edycję poinformował również o tym, że fundacja zorganizowała dla dzieci i młodzieży konkursy na statuetkę „Laur Nocy Poetów” oraz poetycki „Barwy wsi polskiej”. Dodajmy, że rzeźbę, która od tego roku przyznawana będzie jako „Laur Nocy Poetów” stworzyła ALEKSANDRA PIŁAT, a trafiła ona w ręce NATALII CIESIÓŁKOWICZ. Podsumowano również konkurs poetycki „Z mojej perspektywy”, który kierowany był do osób skazanych. Tu wyróżnieni nie pojawili się po odbiór nagród, ale warto zaznaczyć, że ten główny laur przyznany został PIOTROWI SŁOMKOWSKIEMU.
I na koniec tej relacji kilka słów o gwieździe, czyli ADRIANNIE BIEDRZYŃSKIEJ. – Przyznaję szczerze, że spodziewałem się czegoś takiego…, może coś w klimacie poezji śpiewanej.., bluesa…, coś aktorskiego? A tu szok – tak skomentowała jej występ AGATA JABŁOŃSKA. I rzeczywiście aktorka, którą najlepiej znamy z ról w filmach, zaskoczyła wszystkich swoją interpretacją znanych nam dobrze przebojów stworzonych m.in. przez Agnieszkę Osiecką, Jonasza Koftę czy też tych z Kabaretu Starszych Panów. Owacje otrzymała na stojąco.
Tadeusz Krawiec
 
VII Korytowska Noc Poetów
ANETA BENEWIAT, LESZEK DEMBEK, BARBARA DOMINICZAK, FERDYNAND GŁODZIK, ROMAN HABDAS, GRZEGORZ HACISKI, ZBIGNIEW JAHNZ, JANINA JURGOWIAK, KRYSTYNA NAWÓJ, STANISŁAWA NOWAK, STANISŁAW MARUSZCZAK, JAN MONIETA, BARBARA PALA, PIOTR PAWŁOWSKI, ALEKSANDRA PETRUSEWICZ, EDYTA RAUHUT, SEBASTIAN ROSA, BENEDYKT RUDNICKI, DANUTA SŁOWIK, ROMAN SZYMAŃSKI, CZESŁAWA TESSAREK, KRZYSZTOF ŻAK, ELŻBIETA ŻUKROWSKA.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.