WiększaMniejszyNormalny
28.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Westpomeranian Greenfield 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.09.2017.
Choszczno - Westpomeranian Greenfield 2017
CHOSZCZNO. Już po raz kolejny pole golfowe Modry Las gościło uczestników biznesowej konferencji Westpomeranian Greenfield. W rozłożonym na dwa dni panelu mówiono m.in. o tym, jak wykorzystać potencjał Pomorza Zachodniego, gdzie szukać dobrych pracowników, a przede wszystkim gdzie w ogóle opłaca się inwestować. Tu m.in. aż z Florydy o Modrym Lesie opowiadał ARTUR GROMADZKI, a ZBIGNIEW TURNAU zdradził historię założenia rodzinnej winnicy w niedalekich Baniewicach.

     Na polu golfowym Modry Las dobiegła końca dwudniowa konferencja biznesowa  "Westpomeranian Greenfield 2017”. Po raz kolejny spotkali się na niej nie tylko eksperci z branży inwestycyjnej, ale także ci, którzy chcieliby dowiedzieć się gdzie, jak i czy w ogóle opłaca się inwestować w województwie zachodniopomorskim. Ci pierwsi widzą w naszym regionie ogromny potencjał, ale prognozują, że najbliższe lata okażą się bojem o pracownika.
    - Celem dwudniowej konferencji jest nie tylko zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Pomorza Zachodniego, ale także utworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych  między tymi, którzy już u nas zainwestowali, a tymi, którzy zastanawiają się czy ulokować swój biznes właśnie na tym terenie - ideę spotkania tłumaczył organizator MACIEJ SZABAŁKIN.  Jak podkreślił JACEK WÓJCIKOWSKI, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Ekspertów Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nasze województwo w ostatnim czasie  zostało odkryte między innymi, jako miejsce inwestycji z branży logistycznej. Tu m.in. wymienił istniejące już Zalando czy Amazon, mówił też o polskiej przyszłości wielkiego koncernu odzieżowego Bestseller. Wyliczył, że razem dadzą ponad trzy tysiące nowych miejsc pracy. Jednak, jak zaznaczył ANDRZEJ PRZEWODA, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, może pojawić się problem z zatrudnieniem  pracowników.
Choszczno - Westpomeranian Greenfield 2017 - Przedsiębiorcy podkreślają, że co raz trudniej jest znaleźć tych wykwalifikowanych – mówił. Tę opinię potwierdził GRZEGORZ TOKARSKI (Pracodawcy RP). - Dziś każdy pracownik jest na wagę złota, dlatego będziemy zmuszeni zatrudnić tych z innych krajów – podsumował. Konferencja była również okazją do prezentacji oferty inwestycyjnej gmin i powiatów, a swoimi doświadczeniami tworzenia biznesu dzielili się m.in. ARTUR GROMADZKI, właściciel pola golfowego Modry Las Golf Club oraz ZBIGNIEW TURNAU, założyciel Winnicy Baniewice. Skoro wydarzenie odbywało się na polu golfowym (m.in. w nieskończonym jeszcze budynku klubowym Modrego Lasu – red.), to nie mogło zabraknąć też lekcji golfa. Organizatorami Westpomeranian Greenfield 2017 byli: Szabalkin.com, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Fundusz Pomerania, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, honorowym patronatem objęli marszałek województwa zachodniopomorskiego OLGIERD GEBLEWICZ oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Dodajmy, że konferencję prowadził znany dziennikarz sportowy i częsty bywalec Modrego Lasu ANDRZEJ PERSON.
Katarzyna Jezierska, (tk)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.