WiększaMniejszyNormalny
05.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
10 Choszczeński Bieg Terenowy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.09.2017.
10 Choszczeński Bieg Terenowy CHOSZCZNO. W jubileuszowym, 10 Choszczeńskim Biegu Terenowym wystartowało ponad 500 młodych biegaczy. Znawcy twierdzą, że wśród nich jest wiele talentów porównywanych do tego, jakim w ich wieku był PAWEŁ CZAPIEWSKI. Publiczność owacjami skwitowała bezdyskusyjne zwycięstwa KINGI NOWAKOWSKIEJ i DANIELA KALUPY, jak również pasjonujący finisz OLGI PAROL (całą trójkę widzimy na powyższym zdjęciu).

 
Gdy powstawał Choszczeński Bieg Terenowy, w założeniu organizatorów (CRS w Choszcznie) miał zastąpić „Choszczeńską 10”, a dokładniej przenieść tę imprezę z centrum miasta na Plac Witosa, Miejska Górę, jak również na nadjeziorną Promenadę. Bardzo szybko okazało się, że mocno spłaszczona kategoria dla dorosłych, przestała cieszyć się jakimkolwiek zainteresowaniem, więc imprezę przemianowano na bieg dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Choć organizatorzy nigdy nie określali jakiejkolwiek rejonizacji, to w zasadzie już od pierwszej edycji Choszczeński Bieg Terenowy stał się imprezą o zasięgu powiatowym. W piątek we wszystkich kategoriach (w sumie było ich 18 – red.) wystartowało ponad 500 biegaczy, i co ważne, zdecydowana większość z nich, to zawodnicy z choszczeńskich szkół. Niestety im starsze kategorie, tym mniej było uczestników, i np. w połączonym biegu dziewcząt z klas drugich, trzecich i czwartych szkół średnich wystartowało tylko sześć biegaczek. – Gdy ja chodziłam do Jedynki, to w Choszcznie organizowany był tylko jeden bieg w roku, a dzisiaj nie można znaleźć wolnego terminu, by wbić się z kolejną imprezą. Róbmy wszystko, żeby ta moda utrzymała się jak najdłużej – mówiła w piątek KATARZYNA WRÓBEL. Nie ukrywała zaskoczenia nikłą frekwencją uczennic szkół średnich. Wspominała lata 80., kiedy to sama broniła barw swojej szkoły. Tym razem trzymała kciuki za córkę Agatę. Z dumą zdradziła też, że nadal dba o swoją formę. – Trzy razy w tygodniu zaliczam po całym okrążeniu wokół jeziora Klukom – zapewniła. Chwilę później jej córka pochwaliła się, że zakończyła bieg na ósmym miejscu. – Na starcie było nas ponad 20, więc uważam to za dobry wynik – tak skomentowała swój start.
10 Choszczeński Bieg Terenowy
W biegu dziewcząt z klas szóstych, od startu prowadziła dobrze już nam znana biegaczka  ZUZANNA LADRA z choszczeńskiej Jedynki.  Jednak tu znakomitym finiszem popisała się OLGA PAROL, najlepsza choszczeńska… pływaczka. Olga na mecie zapewniała, że nie zamierza zmieniać dyscypliny sportu i już za rok chce trenować w jednym ze szczecińskich klubów. Bardzo imponująco wyglądał start choszczeńskiej gimnazjalistki KINGI NOWAKOWSKIEJ. Styl, w jakim go wygrała pozwala domniemywać, że to naprawdę talent czystej wody. Swoją klasę potwierdził również DANIEL KALUPA, który prawdopodobnie jedynym uczestnikiem tej imprezy, który jeśli startował, to… wygrywał.
Brawa należą się również MARCELINIE ŻEGADŁO i HANNIE DZIAŁAK, które ukończyły bieg jadąc na wózkach. Organizatorzy nie przegapili tego faktu, i tu wyróżnili  także opiekujące się nimi nauczycielki MARTĘ HŁADUNIUK i NATALIĘ STRZELECKĄ (widzimy je na powyższym zdjęciu). Na mecie podwójne powody do radości miała KATARZYNA STOKFISZ, która najpierw gratulowała miejsca na podium synowi PIOTROWI SAKOWSKIEMU, a chwilę później córce AMELII SAKOWSKIEJ. – Marysieńka też niebawem będzie dobrą biegaczką – z uśmiechem wskazała na najmłodszą córkę.
Tadeusz Krawiec

PS. Zapraszamy do biegania.
Już w najbliższy piątek (6 października) Aktywne Choszczno zaprasza do startu w biegach na orientację „Rzecko CUP” . Centrum zawodów zlokalizowane będzie na boisku, przy drodze na Drawno, a start pierwszego zawodnika zaplanowano na 11.00. Organizatorzy przygotowali cztery trasy (dla dzieci, młodzieży, open KiM oraz rodzinną). Start w imprezie jest bezpłatny.  Zgłoszenia i informacje: kontakt@aktywnechoszczno.pl

Tydzień później, a dokładniej 14 października EWELINA PIOTROWIAK-ŻYŁA  i WIOLETTA MAIER ze Stowarzyszenia Miłośników Rękodzieła Artystycznego i Ludowego ART-LUD  zapraszają na imprezę zatytułowaną „Biegniemy dla Hani” . Tu uczestnicy marszu lub biegu wpłacają wpisowe w wysokości 20 zł, które w całości przeznaczone zostanie na zakup wózka. Od 13.00 pobiegają sobie dzieci (bez wpisowego), potem o 14.00 wystartują amatorzy nordic walking, a pół godziny później biegacze.
(tk)

10 Choszczeński Bieg Terenowy
 
X Choszczeński Bieg Terenowy
Szkoły Podstawowe
Klasa I, 1. NADIA WALASZCZYK (SP nr 3 w Choszcznie), 2. MAJA ANDRZEJEWSKA (SP nr 1 w Choszcznie), 3. AGATA KLIŚ (SP nr 3 w Choszcznie) – 1. KACPER RACZEWSKI (SP nr 3 w Choszcznie), 2. KAJTEK KUCHARCZYK (SP nr 1 w Choszcznie), 3. OLIWIER RYCHLIK–JUNAK (SP nr 3 w Choszcznie)
 
Klasa II, 1. MAJA IKIERT (SP nr 3 w Choszcznie), 2. AMELIA WRÓBEL (SP nr 3 w Choszcznie), 3. ALA TOMCZYK (SP w Korytowie) – 1. FILIP FRANAS (SP nr 3 w Choszcznie), 2. BARTOSZ WALENDZIK (SP nr 1 w Choszcznie), 3. KRZYSZTOF ULIKOWSKI (SP nr 3 w Choszcznie)
 
Klasa III, 1. ZUZIA NIEWIADOWSKA (SP nr 1 w Choszcznie), 2. NATALIA BIELAWSKA (SP nr 3 w Choszcznie), 3. KAROLINA WAWRZYNIAK (SP nr 1 w Choszcznie) – 1. ANTEK ŁOPATTO (SP nr 1 w Choszcznie), 2. WIKTOR CIELEBAŁA (SP 10 Choszczeński Bieg Terenowynr 3 w Choszcznie), 3. JAKUB DOKURNO (SP nr 1 w Choszcznie)
 
Klasa IV, 1. ALICJA RAŹNIEWSKA (SP nr 3 w Choszcznie), 2. WIKTORIA BAZAN (SP nr 3 w Choszcznie), 3. NINA KONIUSZY (SP nr 3 w Choszcznie) – 1. JAKUB BIELECKI (SP nr 3 w Choszcznie), 2. KEWIN KUCHARSKI (SP nr 1 w Choszcznie), 3. PIOTR SAKOWSKI (SP nr 3 w Choszcznie)
 
Klasa V, 1. ROKSANA DUPLAK (SP nr 3 w Choszcznie), 2. KINGA ZAKRZEWSKA (Krzęcin), 3. LUIZA BIEGANOWSKA (SP w Korytowie) – 1. PIOTR GIBERT (SP nr 3 w Choszcznie), 2. JULEK POKORNIECKI (SP nr 3 w Choszcznie), 3. BARTOSZ OZIMEK (SP nr 3 w Choszcznie)
 
Klasa VI, 1. OLGA PAROL (SP nr 1 w Choszcznie), 2. ZUZIA LADRA (SP nr 1 w Choszcznie), 3. AMELIA SAKOWSKA (SP nr 3 w Choszcznie) – 1. JUSTYN PAŻONTKA (SP nr 1 w Choszcznie), 2. KACPER KUTKOWSKI (SP nr 1 w Choszcznie), 3. LEONARD HARĘŹLAK (SP nr 3 w Choszcznie)
 
Szkoły Podstawowe + Gimnazjum
Klasa VII + klasa II Gimnazjum, 1. KINGA NOWAKOWSKA (PG w Choszcznie), 2. DOROTA KLECZEWSKA (Krzęcin), 3. KATARZYNA MAŃKA (SP w Korytowie) – 1. DANIEL KALUPA (SP nr 1 w Choszcznie), 2. KONRAD NACHURNY (PG w Choszcznie), 3. KACPER MATYJASZCZYK (PG w Choszcznie)
 
Gimnazjum + Szkoła Ponadgimnazjalna
Klasa III Gimnazjum + I Ponadgimnazjalna, 1. JULIA WRÓBEL (Krzęcin), 2. JULIA JASIEWICZ (ZS nr 1 w Choszcznie), 3. MARTYNA WOJDAK (ZS nr 1 w Choszcznie) – 1. RAFAŁ JABŁOŃSKI (ZS nr 2 w Choszcznie), 2. IGOR WOJARSKI (PG w Choszcznie), 3. KONRAD NAKIELA (ZS nr 2 w Choszcznie)
 
Szkoły Ponadgimnazjalne
Klasy II, III i IV, 1. JUSTYNA WIELGÓRKA (ZS nr 3 w Choszcznie), 2. MONIKA GARBICZ (ZS nr 1 w Choszcznie), 3. SARA RADELICKA (ZS nr 1 w Choszcznie) – 1. BARTEK POPIELARCZYK (ZS nr 1 w Choszcznie), 2. KACPER MIGDALSKI (ZS nr 2 w Choszcznie), 3. JACEK KOBUS (ZS nr 2 w Choszcznie)
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.