WiększaMniejszyNormalny
01.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Olga Parol płynie do kadry Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.10.2017.
Choszczno - OLga Parol płynie do kadry CHOSZCZNO. Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Foka kolejny sezon sportowy otworzyli na zawodach Sprint Cup w Kołobrzegu.  Po raz kolejny gwiazdą imprezy okazała się 12-letnia choszcznianka OLGA PAROL (na zdjęciu, w środku). W stylu dowolnym na dystansie 50 metrów uzyskała czas 29,01 i drugą zawodniczkę wyprzedziła o prawie trzy sekundy.

       Relacjonując starty pływaków Foki zazwyczaj skupiamy się na liczbie i kolorach zdobytych medali, ale czasami warto porównać wynik w stosunku do tych, które osiągają rówieśnicy w całym kraju. W pływaniu jest to o tyle proste, że wystarczy iż znamy czas i wówczas wg opracowanych tabel obliczamy punkty, które pokazują np. najlepszego zawodnika całej imprezy.
       I tutaj właśnie wielkie brawa należą się OLDZE PAROL, która osiągając czas 29,01 s zdobyła 514 punktów. By bardziej zobrazować to osiągnięcie, warto podkreślić to, że w Kołobrzegu, w stawce kilkuset pływaków z całej Polski, Olga tym wynikiem zajęła drugie miejsce. O tym, jakie to kosmiczne osiągnięcie świadczy też fakt, że zwycięzcy w innych kategoriach i dystansach osiągali wyniki w granicach 300 punktów. W drugiej odsłonie, czyli na dystansie 50 metrów stylem motylkowym choszcznianka uzyskała czas 32,03 s, a to dało 440 punktów. By już całkowicie spuentować poziom Olgi warto dodać, że w popłynęła również w choszczeńskiej sztafecie i tu na swojej zmianie uzyskała wynik… 28,75 s. Olga w przyszłym roku planuje przenosiny do Szczecina i wypada tylko trzymać kciuki za to, abyśmy ją jak najszybciej zobaczyli w składzie kadry Polski. – Ja już nie mam z nią szans – krótko wyczyny córki komentuje dumny GRZEGORZ PAROL. Choszczno - OLga Parol płynie do kadry
W kołobrzeskim Sprint Cup każdy z zawodników Foki miał pokazać obecny stan wytrenowania. – Chcieliśmy sprawdzić w jakiej są formie, a jednocześnie przetestować kolejną ekipę do tzw. grupy sportowej. Komentując ten start powinienem zacząć od osiągnięć Olgi, ale warto podkreślić, że wielu innych zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. W sumie zdobyliśmy w Kołobrzegu 24 medale, co w efekcie dało czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. Zaznaczę przy tym, że w sumie startowało 380 pływaków z 18 klubów – relacjonuje trener WALDEMAR MĘŻYKOWSKI. My poniżej przedstawiamy wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium. Przy medalach podajemy również ilość punktów  przeliczonych za osiagnięty czas. 
         NADIA KUCHARCZYK (25 m klasycznym – złoty 205 pkt, 25 m grzbietowym – srebrny 173 pkt), ALICJA RAŹNIEWSKA (25 m dowolnym – srebrny 220 pkt, 50 m grzbietowym – srebrny 180 pkt), JAKUB DOKURNO (25 m dowolnym – srebrny 145 pkt, 50 m grzbietowym – brązowy 112 pkt), ZOFIA WADECKA (50 m motylkowym– srebrny 191 pkt, 50 m dowolnym – brązowy 231 pkt), MIKOŁAJ BALIK (50 m dowolnym – brązowy 181 pkt), HANNA ALEKSANDROWICZ (50 m dowolnym – złoty 306 pkt, 50 m motylkowym – złoty 271 pkt), NIKOLA BŁASZCZYK (50 m grzbietowym – brązowy 198 pkt), OSKAR BURZYŃSKI (50 m motylkowym – złoty 285 pkt, 50 m grzbietowym – złoty 244 pkt ), MARCEL OLSZEWSKI (50 m klasycznym – złoty 169 pkt, 50 m dowolnym – srebrny 189 pkt), OLGA PAROL (50 m dowolnym – złoty 514 pkt, 50 m motylkowym – złoty 440 pkt), KACPER KUREK (50 m grzbietowym – złoty 191 pkt, 50 m dowolnym – srebrny 238 pkt), IGOR GRZESIK (50 m motylkowym – złoty 253pkt, 50 m klasycznym – srebrny 194 pkt ), sztafeta 6 x 50 m dowolnym w składzie: H. Aleksandrowicz, KATARZYNA KOZIKOWSKA, K. Kurek, O. Burzyński, I. Grzesik i O. Parol – brązowy). Wartościowym osiągnięciem pochwalić się może również K. Kozikowska, która była czwarta na 50 m st. grzbietowym i za swoje osiągnięcie otrzymała 271 punktów. Pisaliśmy już o tym, ale warto również przypomnieć, że w wojewódzkiej kadrze młodzików oprócz Olgi znajdują się również IGOR GRZESIK i BARTOSZ PIEŃKOWSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.