WiększaMniejszyNormalny
23.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.11.2017.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
 
CHOSZCZNO. W piątek, sobotę i niedzielę świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.  Żołnierze choszczeńskiego dywizjonu przeprowadzili uroczysty apel, wysłuchaliśmy kilku koncertów, był też charytatywny bal,  a Młodzieżowa Rada Miasta zaprosiła mieszkańców do poloneza odtańczonego przy fontannie. Łowili też wędkarze, grali brydżyści i szachiści, a w drugiej edycji badmintonowego memoriału Wieśka Drewicza rywalizowało 108 zawodników z Polski, Ukrainy i Niemiec. Na wieczornicę zaprosili również choszczeńscy harcerze.


Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
Niewątpliwym hitem – jak tak to w ogóle można określić – obchodów tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości, jak również namacalną pamiątką po tych wydarzeniach będzie płyta „Nutki dla Ojczyzny”. ANNA CZERNIAK i PAWEŁ LEMIESIEWICZ stworzyli dzieło, którego w piątek wysłuchaliśmy aż trzykrotnie. Najpierw na okolicznościowym koncercie w Szkole Podstawowej w Zamęcinie, potem w kościele i na koniec na charytatywnym balu.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Po koncercie i mszy poświęconej 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na przykościelnym placu żołnierze choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, w asyście choszczeńskich sztandarów przeprowadzili uroczysty apel. Przy obelisku w Parku Moniuszki stanęła warta honorowa,  złożone zostały kwiaty, zapalono też znicze.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
Na zorganizowanym już po raz trzeci charytatywnym balu z okazji Narodowego Święta Niepodległości w tańcach narodowych zaprezentowali się tancerze z ZPiT Pyrzyce, a znane nam dobrze pieśni patriotyczne wyśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie , których tu wsparli członkowie ZPiT Stobniczanie.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W sobotę jako pierwsi wystartowali wędkarze. Tu w rozegranych już po raz siódmy Wędkarskich Zawodach Parami organizowanych z okazji NŚN bezkonkurencyjnym okazał się duet z Choszczna JERZY PILARSKI - WOJCIECH TOKARSKI. Wśród par mieszanych wygrał mikst gorzowski KRYSTYNA MUSIATOWICZ – STEFAN MUSIATOWICZ, natomiast puchar za największą rybę zgarnęła BARBARA STANIK z Recza.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W to popołudnie, na plac przy fontannie zaprosili członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz wraz z dorosłymi zatańczyli tez dzieci z ludowych grup tanecznych, które w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie  prowadzi ALEKSANDRA KURASIŃSKA. Nie mogło zabraknąć również choszczeńskich harcerzy, którzy chwilę później zaprosili wszystkich na organizowaną przez siebie wieczornicę.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W zorganizowanych już po raz drugi mistrzostwach powiatu choszczeńskiego w szachach triumfował Białorusin NIKOLAI ALIAVDIN. W imprezie kończącej tegoroczne obchody 40-lecia Uczniowskiego Klubu Szachowego „Skoczek” rywalizowało 109 zawodników, w tym zachodniopomorska elita oraz prawie 20 szachistów z Niemiec i Białorusi.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
W tradycyjnym już niepodległościowym turnieju brydżowym rozegranym w ramach Grand Prix Pomorza Zachodniego triumfowała para RYSZARD SMEJDA - WŁADYSŁAW TOMASIAK (ZOIM & FIORI Szczecin), natomiast puchar dla najlepszego teamu z powiatu choszczeńskiego odebrali główni organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli choszcznianie STANISŁAW PIETRZAK i HENRYK TYBURCZY.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Sobotnie obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyła zorganizowana już po raz trzeci wieczornica, którą zorganizowały choszczeńskie drużyny harcerskie i Klub 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie. Oprócz poetycko-wokalnego spektaklu było też wspólne śpiewanie, a na koniec, tuż przed klubem uczestnicy utworzyli krąg przesyłając „iskierkę przyjaźni".
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
II Ogólnopolski Turniej Badmintona – memoriał Wiesława Drewicza „Wieśkowe lotki” zgromadził 108 zawodników z Polski, Niemiec i Ukrainy. Tu rywalizacja trwała aż dwa dni, w trakcie których rozegrano prawie 200 meczów. Niewątpliwą gwiazdą wśród pań była Ukrainka INNA SEBOVA, natomiast wśród panów owacjami kwitowano grę przede wszystkim singlisty TOMASZA OLEJARZA oraz debli MARCIN GRZYWACZ - MARCIN PUCIATO i LESZEK BORYS – BARTŁOMIEJ DREWICZ.
Już niebawem z każdego wydarzenia zamieścimy szersze relacje wraz z bogatymi fotoreportażami.
Zebrał Tadeusz Krawiec (kk, kj, łm)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.