WiększaMniejszyNormalny
29.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.11.2017.
Choszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno CHOSZCZNO. W piątek swoje święto obchodzili choszczeńscy leśnicy. W tym dniu obchodzono również 25. rocznicę utworzenia Nadleśnictwa Choszczno. – Gdy powoływano nas do życia, w styczniu 1992 roku, mieliśmy około 11,4 tys. hektarów lasu, a dzisiaj o ponad dwa tys. więcej – pochwalił się nadleśniczy JACEK GID.

Nadleśnictwo Choszczno utworzone zostało w styczniu 1992 roku i obecnie znajduje się w strukturze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W piątek, o historii powstania, jak również prowadzonej gospodarce mówił nadleśniczy JACEK GID. Zaznaczył, że choć powierzchniowo jego nadleśnictwo należy do największych w regionie, to jednak już pod względem lesistości, plasują się zdecydowanie dalej. Pochwalił się również tym, że gdy rozpoczynali swoją działalność to z jednego hektara pozyskiwali około 184 metrów sześciennych drewna, a dzisiaj mają prawie 250. Po stronie sukcesóChoszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno  w wymienił również remont i rozbudowę budynku nadleśnictwa, oraz budowę wielu innych obiektów, w tym przede wszystkim szkółki i leśniczówki, w której odbywało się opisywane wydarzenie. Co ważne od 1992 roku, czyli od chwili utworzenia Nadleśnictwa Choszczno, zatrudnienie zmalało tu niemalże trzykrotnie (w 1992 roku – 145, a w 2017 roku – 55 – red.). Relacji nadleśniczego przysłuchiwali się spotkaniu, jego poprzednicy, czyli LUCJAN CHOJECKI, SYLWESTER MAJOR i JERZY DATA. Gospodarz nie omieszkał dodać, że L. Chojecki będąc posłem pierwszej kadencji również pracował przy tworzeniu obowiązującej obecnie ustawy o leśnictwie, natomiast to m.in. J. Data, jako dyrektor generalny podpisywał się pod dokumentem powołującym do życia choszczeńskie nadleśnictwo. Zgromadzonych na uroczystości gości nieco zaskoczyła informacja o tym, że ostatnio leśnicy bardzo poważnie podchodzą do rodzimej historii. – Na terenie naszego nadleśnictwa odkryte zostały megalityczne grobowce sprzed 5-7 tysięcy lat, a także kilkadziesiąt młodszych o dwa-trzy tysiące lat kurhanów. Chcemy pokazać to naszej społeczności i już niebawem w okolicachChoszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno  Dolic powstanie pierwsza taka replika – tłumaczył J. Gid.
Święto leśników ubarwił Zespół Trębaczy Myśliwskich „Gorzowska Knieja”, natomiast całe wydarzenie poprowadziła znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna JOANNA OSIŃSKA. Ona również pochwaliła się, że nie tylko sercem związana jest z leśnikami, bo tu wystąpiła w mundurze pracownika Drawieńskiego Parku Narodowego.

Piątkowe święto na długo zapamięta również leśniczy ze Sławęcina BOGUSŁAW SZYMAŃSKI. Okazuje się, że po 46 latach pracy zdecydował się odejść na emeryturę, a nadleśniczy J. Gid nie mógł się go nachwalić, często nazywając go człowiekiem orkiestrą. – Swoją karierę zawodową rozpoczął od drwala w Nadleśnictwie Dobrzany. Potem był tam podleśniczym, a od stycznia 1992 roku, czyli już 35 lat temu został leśniczym w Leśnictwie Sławęcin. To człowiek renesansu, który jak już się za coś brał, to robił najlepiej, jak potrafił. Nie tylko prowadził klub sportowy, ale i grał w nim będąc najstarszym, czynnym zawodnikiem, jeśli nie w Polsce to Zachodniopomorskim na pewno. W samorządzie wszyscy go znają, bo do kilku kadencji jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Choszcznie – wyliczał zalety świeżo upieczonego emeryta. Największe owacje zebrał w chwili, gdy nadleśniczy pochwalił go za robienie wyjątkowo smacznych nalewek. Co ważnie, B. Szymański leśniczówkę i gospodarzenie w leśnictwie przekazał swojemu synowi Przemysławowi.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.