WiększaMniejszyNormalny
15.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2018 - Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.05.2018.
Choszczno 2018 - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy
 
CHOSZCZNO. W ubiegłym roku przeciętny choszcznianin przeczytał 2,6 książki. Miał w czym wybierać, bo w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach księgozbiór liczy ponad 150 tys. woluminów. Inną ciekawostką jest to, że jako gmina przewodzimy w liczbie czytelników na stu statystycznych mieszkańców. Konkretnie, to mamy ich 21, a to klasyfikuje nas na drugim miejscu w województwie. Dzisiaj nasi bibliotekarze obchodzą swoje święto, a to także znak, że wystartował Tydzień Bibliotek.

       Dzisiaj przed południem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie burmistrz ROBERT ADAMCZYK oraz sekretarz starostwa choszczeńskiego KRZYSZTOF ZIELIŃSKI wręczyli bibliotekarkom kwiaty i złożyli życzenia. - Od wielu już lat zauważamy, że inaugurowany w dniu 8 maja Tydzień Bibliotek stał się wydarzeniem, który na stałe wpisał się w kalendarz szeroko pojętej choszczeńskiej kultury. Ten dzień jest też Waszym świętem, więc przy tej okazji kieruję do Was serdeczne podziękowania za wzoroChoszczno 2018 - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy we wypełnianie czytelniczej misji. Wasze codzienne działania sprawiły, że Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie stała się jednym z najważniejszych centrów kultury naszego regionu – mówił włodarz miasta.
       Po części oficjalnej, HALINA KLUCZEWSKA w kilkunastominutowej multimedialnej prezentacji scharakteryzowała rok 2017 w choszczeńskim czytelnictwie. I to właśnie  z opracowanych przez nią danych wiemy m.in. to, że przeciętny choszcznianin w minionym roku przeczytał 2,6 książki, a co piąty obywatel naszej gminy korzystał z usług naszej biblioteki. Bibliotekarka mówiła o tym z dumą, bo akurat to statystyczne zestawienie (21 czytelników na 100 mieszkańców) plasuje nas w czołówce województwa zachodniopomorskiego.
        O tym, że statystyki nie zawsze odpowiadają prawdzie, w tym przypadku najdobitniej mówi dział „zakup nowości”. Wynika z niego, że w ubiegłym roku w gminie Choszczno zakupiono siedem książek na 100 mieszkańców, tymczasem warto przypomnieć, że w styczniu i grudniu  2017 roku do naszej gminy, a dokładniej do bibliotek w SP nr 1 w Choszcznie oraz SP w Sławęcinie trafiło dwa tys. nowiutkich woluminów. Doskonale pamiętamy, że wygraliśmy je wszyscy razem w internetowym konkursie „Wsparcie dla bibliotek”, którego organizatorem był Empik. Jakby nie liczyć, to tylko te dwa tysiące podzielone na 21 082 (tyle mieszkańców liczyła gmina na 21 grudnia 2017 – red.) daje 10 książek na statystycznych 100 mieszkańców.
Choszczno 2018 - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy
        Od paru już lat święto bibliotekarzy i Tydzień Bibliotek inaugurowane były tekstami autorstwa ZBIGNIEWA MELLERA. Nie zabrakło go i dzisiaj. Tym razem napisał bajeczkę „Genesis”, w której z humorem tłumaczy, jak to powstał bibliotekarz i dlaczego „..na pamiątkę tego czaru ósmy dzień świętujem w maju”.
          Bibliotekarze dziś świętują, ale już od jutra zapraszają do placówek na Tydzień Bibliotek, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „(do)wolność czytania”. Szczegółowy harmonogram tych wydarzeń znajdziemy na stronie MBP.
Tadeusz Krawiec
 
Choszczno 2018 - Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.