WiększaMniejszyNormalny
31.03.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Trzecie dęby rozdane Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.05.2018.
Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane
CHOSZCZNO. Trzecią edycję wyróżnień promocyjnych „Dęby Powiatu Choszczeńskiego” zdominowały podmioty z naszego miasta: ZPM Ozimek, Państwowa Szkoła Muzyczna, LUKS Wodniak, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Niagara”, dyrygent SZYMON WYRZYKOWSKI i ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI.
     Trzecia edycja wyróżnień promocyjnych „Dęby Powiatu Choszczeńskiego” odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie. Otwierając galę, wicestarosta WIOLETTA KASZAK podkreśliła, że wymyślił i stworzył ją, zmarły niedawno starosta ADAM ANDRIASZKIEWICZ. – Ten wieczór dedykujemy choszczeńskim samorządowcom, producentom, właścicielom firm i organizacjom pozarządowym, które w sposób wyróżniający przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego powiatu – podkreśliła, że brawa należą się zarówno laureatom, jak i wszystkim nominowanym do tej nagrody
 
Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane ***
   W kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość kapitułą przyznała tytuł i statuetkę Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Ozimek. - My przedsiębiorcy mniej mówimy, bo przede wszystkim nauczeni jesteśmy pracy, ale jest nam bardzo miło, że w tak bogatym krajobrazie choszczeńskiej przedsiębiorczości, została zauważona również nasza firma. Zawsze, gdy jestem w podobnej sytuacji podkreślam, że ta nagroda należy się pracownikom naszej firmy, bo to przede wszystkim oni kreują ostateczny wizerunek zakładu. Sobie życzę, by ZPM Ozimek jak najmocniej zakorzeniał się na mapie choszczeńskiego biznesu, a państwu udanych zakupów, oczywiście w naszych sklepach – dziękował współwłaściciel zakładu ROBERT OZIMEK.
 
Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane
 
***
   W kategorii Kultura i Sztuka statuetkę przyznano dla Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie. - Przyjmuję ją w imieniu całej społeczności naszej placówki. Tu chciałbym podkreślić, że na ziemi choszczeńskiej działamy nieprzerwanie od 1995 roku, i oprócz tego, że uczymy muzyki, to także  pełnimy funkcję kulturotwórczą. Nasi uczniowie pochodzą z całego regionu, a absolwenci już na całym świecie rozsławiają imię naszej gminy – powiedział dyrektor WŁODZIMIERZ KUBACKI.
 
 
Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane  ***
   Najwięcej nominacji było w kategorii Sport i Turystyka i tu dostrzeżono sukcesy Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodniak. – W naszym klubie zrzeszonych jest ponad 120 zawodników uprawiających kajakarstwo klasyczne, kajak polo i żeglarstwo. W ostatnim okresie nasze sportsmenki, grając w składzie reprezentacji Polski w kajak polo, wywalczyły na mistrzostwach Europy we Francji srebrny medal. W tym roku (od 31 sierpnia do 2 września) na naszych obiektach rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportu i nie ukrywam, że marzą się nam same zwycięstwa – mówił prezes Wodniaka DARIUSZ BAJBUŁA.
***
    Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane W kategorii Działalność Społeczna statuetkę odebrała IRENA KOWALSKA, wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi "Niagara". - Jesteśmy bardzo młodym stowarzyszeniem i w naszej działalności społecznej dopiero rozwijamy skrzydła. Jak wszyscy wiemy, naszym priorytetem jest organizowanie akcji poboru krwi i przy tej okazji chciałabym poinformować, że było ich już ponad 20, co w efekcie dało ponad 400 litrów krwi. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, ale także kolegom i koleżankom ze stowarzyszenia, bo bez ich wsparcia nie byłoby takich efektów – powiedziała. Nie omieszkała też zaprosić wszystkich do udziału w kolejnej akcji, którą 30 maja organizują w Choszczeńskim Domu Kultury.
***
    Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane W kategorii Osobowość Powiatu Choszczeńskiego tytuł przyznano dyrygentowi SZYMONOWI WYRZYKOWSKIEMU, który  jest dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia Mozart 2003. Tę funkcję pełni również  m.in. w Chórze Akademickim im. prof. Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz w Międzynarodowej Akademii Chóralnej IN TERRA PAX. To jeden z najbardziej znanych absolwentów nagrodzonej wcześniej choszczeńskiej PSM.  – Organizując warsztaty tułamy się po całej Polsce, bo okazuje się, że w naszym kraju nie ma takiego stałego miejsca, gdzie moglibyśmy się dokształcać, czy podnosić swoje umiejętności. Pomyślałem sobie, że może w Choszcznie można by było taką przystań stworzyć. Nad choszczeńskim jeziorem przyjmowalibyśmy zespoły, które przyjeżdżałaby tu pracować, a przy okazji umuzyczniłaby naszą małą miejscowość. Proszę o życzliwość w tej sprawie i mam nadzieje, że za kilka lat uda się to marzenie zrealizować –powiedział Wyrzykowski.
***
     Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane  Tytuł Przyjaciela Powiatu Choszczeńskiego odebrał ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI. Przypomnijmy, że do marca br. pełnił obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. To za jego kadencji pododdział otrzymał wyróżniający tytuł „choszczeński”, a w grudniu 2017 roku replikę sztandaru 2 pułk artylerii Legionów im. Króla Władysława IV, który w Choszcznie rozformowany został dokładnie 19 grudnia 2011 roku. - Urodziłem się w Toruniu, więc dla mnie to najbliższe sercu miasto, ale chciałbym mocno podkreślić, że Choszczno zawsze będę traktował jak mój drugi, rodzinny dom. Z przyjemnością będę tu wracał, a jeśli moja kariera na to pozwoli, to zrobię wszystko aby choszczeński garnizon się rozwijał, by wojska było tu jak najwięcej – podsumował.
Tadeusz Krawiec
 
Choszczno 2018 - Trzecie dęby rozdane
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.