WiększaMniejszyNormalny
07.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Po raz siódmy z rzędu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.06.2018.
Choszczno 2018 - Gminne Zawody OSP
CHOSZCZNO. W rozegranych w sobotę gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, wśród dorosłych triumfowały drużyny z Kołek, natomiast w kategorii młodzieżowej ekipa z Zamęcina. W historię tej rywalizacji na stałe wpisały się panie z Kołek, które wygrały po raz siódmy z rzędu, jednak tuż po zakończeniu zmagań cieszyły się, jakby wygrały po raz pierwszy.
    Tradycyjnie już gminne zawody sportowo-pożarnicze rozpoczęły się od przejazdu kolumny wozów bojowych ulicami miasta. Potem, już na oficjalnym otwarciu burmistrz ROBERT ADAMCZYK przypomniał, że jeszcze rok temu byli z nami prezes powiatowy ADAM ANDRIASZKIEWICZ i gminny komendant KRZYSZTOF GROMADZKI. Strażackie święto jest również okazją do wyróżniania najlepszych. Tych, którzy odebrali medale i odznaki wymieniamy pod artykułem, a z całej tej grupy wypada nam wymienić MARIUSZA LISIŃSKIEGO i JÓZEFA BASISTEGO, bo pierwszy z nich odznaczony został Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, a drugi odznaką za półwieczną służbę w OSP. Wśród zaproszonych gości obecna była też senator RP ANNA SZTARK, która przyjechała do Choszczna przede wszystkim po to, aby nagrodzić uczestników i opiekunów ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”.
Choszczno 2018 - Gminne Zawody OSP
      W części sportowej, jako pierwsze do rywalizacji stanęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Tu tradycyjnie już bardzo trudno było wskazać faworyta (dwa lata temu wygrała ekipa z Suliszewa, a rok temu ze Stradzewa – red.), a już pierwsze starty udowodniły, że do umiejętności potrzebny był też łut szczęścia. Ostatecznie wygrała MDP z Zamęcina (MARTYNA BOŁOCIUCH, SZYMON WASIAK, MARTA MAZURKIEWICZ, BARTŁOMIEJ KOLAŃSKI, EMANUEL ZACZEK, BARTOSZ DUDEK, ARTUR KALISIAK, NORBERT KOLAŃSKI, KLAUDIA JEKIEŁEK, ZOFIA WADECKA), a na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy MDP Stradzewo i MDP Kołki.
       W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych wszystkie pieniądze stawiano na ekipę z Kołek. I rzeczywiście już po biegu sztafetowym okazało się, że są pewnym kandydatem do zwycięstwa. Komentując ich pierwszy start, ŁUKASZ ŚWIATAJ bez ogródek stwierdził, że osiągnięty przez nie wynik, dałby im dobre miejsce również w rywalizacji drużyn męskich. Kołeczczanki startowały pod dowództwem PAULINY NAWROCKIEJ-POŁOMSKIEJ, ale nie dało się ukryć, że najbardziej zagrzewała je do walki, nie biegnąca w sztafecie WIESŁAWA ŚWITAJ.  Już z jej udziałem, ćwiczenia bojowe wykonane zostały wręcz perfekcyjnie, a to oznaczało historyczne, bo ich siódme zwycięstwo z rzędu. Oprócz wspomnianych już P. Nawrockiej-Połomskiej i W. Świtaj w składzie KDP z Kołek były również: MAGDALENA GOŁAWSKA, MARTA WOJCIESZAK, MONIKA KRASZEWSKA, WIESŁAWA ŚWITAJ, MAGDALENA GROMADZKA-POŁOMSKA, AGNIESZKA BARANOWSKA, OLIMPIA ŚWITAJ i mechanik GRZEGORZ KRASZEWSKI. Tu drugie miejsce wywalczyła KDP Zwierzyn, a trzecie KDP Raduń.
Choszczno 2018 - Gminne Zawody OSP
      W rywalizacji jednostek OSP chętnych do końcowego zwycięstwa było kilka ekip. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku, po wygraną sięgnęła ta, która zrobiła najmniej błędów, czyli OSP Kołki. Tu warto podkreślić, że po ten sukces sięgnęli po rocznej przerwie, a w sobotę startowali w składzie: MATEUSZ WOJCIESZAK, RADOSŁAW KRASZEWSKI, JAROSŁAW PŁOTEK, MACIEJ ŚWITAJ, Ł. Świtaj, GRZEGORZ ZAWADZKI, RADOSŁAW ZGANIACZ, G. Kraszewski i KACPER WOJCIESZAK.
Tadeusz KrawiecOdznaczeni i wyróżnieni

Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa - MARIUSZ LISIŃSKI
Odznaką Strażak Wzorowy - GRAŻYNA KACZMAREK i EMILIA FILIPEK
Odznaką Za Wysługę Lat - PIOTR BASISTY (5 lat), ŁUKASZ MŁYNARCZYK (10), ŁUKASZ SZCZEPAŃSKI (10), MATEUSZ BIELAWSKI (10), PAWEŁ BASISTY (10), MAREK KUTKOWSKI (10), PIOTR ZACZEK (20), JÓZEF BASISTY (50)
Odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - srebrną ANITA SZYMANOWSKA i MICHAŁ KOCIUBA oraz brązową MARCIN WSZĘDYBYŁ.

Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.