WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Ewa Jabłońska - Kobieta Roku Pomorza Zachodniego
22.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Ewa Jabłońska - Kobieta Roku Pomorza Zachodniego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.09.2018.
Choszczno 2018 - Ewa Jabłońska - Kobieta Roku Pomorza Zachodniego CHOSZCZNO. We wtorek na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wręczone zostały nagrody laureatkom plebiscytu Kobieta Roku Pomorza Zachodniego. Wśród 21 finalistek była również  prezes Klubu Kobieta 2000 EWA JABŁOŃSKA. Choszcznianka znalazła się również w trójce wyróżnionych.
 
 
     Konkurs Kobieta Roku Pomorza Zachodniego organizowany jest przez urząd marszałkowski i redakcję Głosu Szczecińskiego. To czytelnicy wybrali 21 finalistów, a niezależna kapituła wybrała z tego grona Kobietę Roku Pomorza Zachodniego. Została nią mjr DANUTA SZYKSZNIAN-OSSOWSKA, żołnierz Armii Krajowej, a po wojnie nauczycielka i działaczka środowisk kombatanckich. Kapituła przyznała też trzy wyróżnienia i tu znalazła się prezes Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000 EWA JABŁOŃSKA.
Choszczno 2018 - Ewa Jabłońska - Kobieta Roku Pomorza Zachodniego
       – Jadąc na to spotkanie nie spodziewałam się, że tego wieczoru będę w centrum zainteresowania. Gdy wyczytywano kolejne laudacje słuchałam z uwagą, ale gdy usłyszałam coś o kobiecie, która od 22 lat prowadzi w Choszcznie stowarzyszenie, zrobiło mi się ciepło. Może nie wszyscy to zrozumieją, ale społeczne działanie ma też swoje ciemne strony i szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że jeszcze ktoś w tak szczególny sposób mnie doceni. A w chwili gdy usłyszałam już swoje nazwisko, po prostu się rozpłakałam. W tamtym momencie chciałam dużo powiedzieć, ale patrząc na marszałka OLGIERDA GEBLEWICZA przypomniałam sobie, jak to w marcu ubiegłego roku grał na gitarze i śpiewał na koncercie charytatywnym dla mojego syna… To mnie jeszcze bardziej rozłożyło, ale chwilę później, po raz kolejny do mnie dotarło, że warto jest pracować dla innych, że tyle jesteśmy warci, ile z siebie możemy dać – powiedziała nam dziś E. Jabłońska. Podczas tej uroczystości marszałek Geblewicz przypomniał, że to właśnie Polki były jednymi z pierwszych kobiet w Europie, które wywalczyły swoje prawa i to m.in. dlatego rok 2018 ogłoszono Rokiem Kobiet na Pomorzu Zachodnim. - Widzimy tu kobiety najsilniejsze, najbardziej wybitne. Kobiety, które kreują zachodniopomorską rzeczywistość w wielu obszarach i na całej powierzchni naszego województwa – powiedział marszałek.
***
     
Choszczno 2018 - Ewa Jabłońska - Kobieta Roku Pomorza Zachodniego
Stowarzyszenie Klub Kobieta 2000 założone zostało 13 czerwca 1996 roku i od samego początku jego prezesem jest E. Jabłońska. To właśnie wtedy panie określiły sobie, że będą działać na kilku płaszczyznach. Szybko jednak okazało się, że na ich charytatywne działania najbardziej oczekują osoby niepełnosprawne. To właśnie z myślą o dzieciach zbierały kasę na tematycznych balach Kobiety 2000, przejęły też organizację

Przeglądu Form Estradowych i Teatralnych „Scena bez Barier”. I choć to wydarzenie bardzo szybko stało się ich wizytówką, to jednak gama ich „usług” z każdym rokiem stawała się coraz bogatsza. To właśnie one m.in. sprowadziły do naszego miasta pierwszy bezpłatny mammobus, dofinansowywały turnusy rehabilitacyjne, zakup leków czy protez. Wspólnie z Bankiem Żywności organizowały akcje dystrybucji żywności dla najbiedniejszych, a razem z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie od kilkunastu już lat realizują program prewencyjno-edukacyjny „Stopek”.
      - Gdy zakładaliśmy stowarzyszenie, ja miałam 50 lat i kończył się XX wiek. Zamarzyło mi się zgromadzenie wokół siebie grupy kobiet, które chciałby zrobić coś więcej niż być tylko mamą, żoną czy gospodynią domową. Dla mnie to był magiczny czas i wówczas czułam, że świat stoi przede mną otworem. Doskonale wiedziałam, że same marzenia nie wystarczą, że muszę mieć precyzyjnie wyznaczone cele, a przede wszystkim zespół koleżanek myślących, tak jak ja lub podobnie. Patrząc dzisiaj przez pryzmat minionych lat muszę zdecydowanie stwierdzić, że ten czas szczęśliwie się dopełnił. Głównie za sprawą moich koleżanek, ale także całej grupy ludzi i instytucji, które nas w tym działaniu wspierały – podsumowała E. Jabłońska.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.