WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Nowe siłownie
20.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Nowe siłownie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.10.2018.
Choszczno - Nowe siłownie
 CHOSZCZNO. Już za kilka dni oddana zostanie do użytku Otwarta Strefa Aktywności przy ul. Mur Południowy. Obok orlika przy ul. Obrońców Westerplatte powstaje mała siłownia zewnętrzna, rozbudowywany jest też kompleks, czyli siłownia i urządzenia do street workoutu na Miejskiej Górze.


       W naszym mieście pierwsza siłownia zewnętrzna powstała dwa lata temu na Miejskiej Górze. Przypomnijmy, że aby ją wygrać w konkursie „Nestle porusza Polskę: Porusz swoją okolicę” musieliśmy oddać ponad 31 tys. głosów. Została zainstalowana obok placu zabaw oraz zamontowanego tam w 2014 roku, zestawu do ćwiczeń ulicznych tzw. street workoutu. Tu warto też przypomnieć, że wielkim orędownikiem, akurat tej inwestycji był TOMASZ FROST i wspierająca go grupa osób, które spopularyzowały w Choszcznie tę odmianę ćwiczeń.  Wśród nich jest też choszcznianin PIOTR MAJCHRZAK, wielokrotny medalista mistrzostw Polski Street Workout.
      Kolejna siłownia zewnętrzna powstała przy kompleksie sportowym zlokalizowanym na betlejemskiej plaży. Przy współpracy z choszczeńską firmą 3Re.co, przez prawie trzy miesiące w akcji „Siłownia za elektrośmieci” zebraliśmy prawie 8 ton elektronicznego złomu, a za uzyskane pieniądze zakupiliśmy dziewięć urządzeń do ćwiczeń na powietrzu.
      Choszczno - Nowe siłownie  - W czerwcu br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie burmistrz ROBERT ADAMCZYK podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji obiektów sportowych, a dokładniej na rozszerzenie siłowni zlokalizowanej na Miejskiej Górze – o kolejnych projektach opowiada zastępca ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Tu za kwotę około niespełna 40 tys. zł rozbudowywana jest część street workoutu (m.in. drabinki, drążki, poręcze, rura strażacka, kołki gimnastyczne) oraz kolejne urządzenia dwufunkcyjne siłowni.
     - Tym, którzy do tej pory uważali, że mają zbyt daleko do miejsca ćwiczeń, dosłownie za chwilę zaproponujemy korzystanie z Otwartej Strefy Aktywności. W miejscu, gdzie był kiedyś plac zabaw powstaje siłownia plenerowa, połączona ze strefą relaksu i aktywności dla dzieci. Ten projekt dawał nam dwie możliwości utworzenia małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. My zdecydowaliśmy się na wariant rozszerzony, w którym oprócz siłowni plenerowej i strefy relaksu powstaje także plac aktywności ruchowej dla dzieci - tłumaczy Ł. Młynarczyk. Ta inwestycja ma być zakończona w przyszłym tygodniu. Kosztować będzie około 100 tys. zł i sfinansowana zostanie z budżetu gminy oraz z programu rozwoju małej infrastruktury ministerstwa sportu i turystyki.
        Jeszcze jedna, tym razem pięcioelementowa siłownia powstaje przy naszym orliku. Ta w całości sfinansowana została z kasy gminy. - Wykorzystaliśmy moment, w którym wspomniane urządzenia sprzedawano za cenę czterokrotnie niższą od normalnej. Czyli za niespełna 10 tys. zł będziemy mieli kolejną siłownię w centrum miasta – podsumował wiceburmistrz.      
        Dodajmy, że siłownie zewnętrzne powstają również na wsiach. Niedawno takową oddano do użytku w Stradzewie, a kolejna jeszcze w tym roku zbudowana zostanie w Raduniu.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.