WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Mapa gminnych inwestycji
17.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Mapa gminnych inwestycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.10.2014.
Choszczno - Mapa gminnych inwestycji
CHOSZCZNO. W podsumowaniu kadencji 2010 – 2014 Komisja Rozwoju, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego umieściła gminę Choszczno na 26 miejscu w województwie zachodniopomorskim i zaliczyła do gmin „Przodujących w Rozwoju”. To właśnie wówczas stworzyliśmy MAPĘ INWESTYCJI, na której zaczęliśmy umieszczać  projekty realizowane zarówno w mieście jak i na wsiach.


Fragment artykułu „Najbogatsi 2012” z 7 października 2013
 
      Czasopismo samorządowe Wspólnota opublikowało ranking najbogatszych samorządów w 2012 roku. W klasyfikacji miast siedzib powiatów Choszczno zajęło 91 miejsce. – Do takich podsumowań zazwyczaj podchodzę z lekkim dystansem. Jednak ten wynik należy potraktować z radością, bo przypomnę, że były przecież takie lata, że nie załapywaliśmy się nawet do drugiej setki – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
          W klasyfikacji miast, które są siedzibami powiatów, a jest takich w naszym kraju 268, Choszczno zajęło 91 miejsce. W tej samej klasyfikacji, ale już naszego województwa, plasujemy się na siódmym miejscu. Wyliczono, że nasza zamożność, nasz per capita (dochód na głowę) wynosi 2294,91 zł. W województwie wyprzedzają nas tylko: Police, Kołobrzeg, Gryfino, Goleniów i Myślibórz, a za nami są: Pyrzyce, Łobez, Kamień Pomorski, Stargard Szczeciński, Szczecinek, Wałcz, Świdwin, Gryfice, Sławno czy Białogard. 
Choszczno - Mapa gminnych inwestycji     Ranking „Najbogatsi” to jedno z najbardziej prestiżowych porównań  zamożności samorządów. Jego autorem jest prof. PAWEŁ SWIANIEWICZ, kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. A co kryje się pod nazwą „zamożności samorządów”? M.in.: udziały w PIT i CIT, dochody własne (podatki od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych i rolny), a także subwencje wyrównawcze, oświatowe, równoważące oraz dotacje ogólne i z funduszy.
       - Gdy osiem lat temu objąłem funkcję burmistrza opozycyjni radni wieszczyli szybki krach naszej gminy i wprowadzenie zarządu komisarycznego. To jak to się stało, że w ciągu ostatnich kilku lat w naszą gminę zainwestowaliśmy prawie 70 milionów złotych, a to z kolei przełożyło się na ponad 250 konkretnych inwestycji? Dziś Przedszkole nr 1 należy do najpiękniejszych w województwie zachodniopomorskim. Infrastruktura i promenada wokół jeziora Klukom w zdecydowany sposób zmieniła wizerunek naszego miasta. Zbudowaliśmy nowe drogi i chodniki. Kilkanaście milionów złotych wydaliśmy na przebudowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Wszyscy widzimy ile dzieci korzysta z nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Nie zapomnieliśmy też o naszych wsiach, gdzie wyremontowaliśmy świetlice, remizy strażackie, stworzyliśmy kilkanaście placów zabaw, budujemy też budynek komunalny. Stobnicą nie płynie już brudna woda, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie pęka w szwach, a fundusze sołeckie stworzyły nowe perspektywy przed mieszkańcami wsi – tak to skomentował w 2014 roku R. Adamczyk
***
      Na zlecenie Komisji Rozwoju, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wykonano ekspertyzę oceniającą zróżnicowanie poziomu wspólnot samorządowych naszego województwa. W tym rankingu (ocenie) gmina Choszczno znalazła się na 26 miejscu. Jesteśmy tuż za Barlinkiem, a przed Myśliborzem, Drawskiem Pomorskim, Pyrzycami, Kaliszem Pomorskim, a nawet gminą Stargard Szczeciński. Zdecydowanie wyprzedzamy też wszystkie gminy z naszego powiatu i przypomnijmy, że w poprzedniej ekspertyzie znajdowaliśmy się na 66 miejscu. W województwie zachodniopomorskim sklasyfikowano 111 samorządów.
Choszczno - Mapa gminnych inwestycji
     Choszczno zajmując 26 miejsce zaliczone zostało do gmin „PRZODUJĄCYCH W ROZWOJU”.  Zgodnie z oczekiwaniami zdecydowana większość miast i gmin znajdujących się w pierwszej dziesiątce leży nad morzem lub tuż przy granicy z Niemcami. Spoza tego regionu, oprócz Choszczna w pierwszej 26. znalazły się tylko: Kobylanka, Gryfino, Stare Czarnowo, Dębno, Wałcz i Barlinek.
***
2018, czyli dzisiaj
       - Wracam do podsumowania z 2014 roku, w którym to Komisja Rozwoju, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Sejmiku umieściła Choszczno na 26 miejscu i zaliczyła do gmin „Przodujących w Rozwoju”, ponieważ bardzo ciekawi mnie to, jak nas potraktują obecnie. Szczególnie gdy dowiedzą się, że tym razem zainwestowaliśmy ponad 100 milionów złotych, czyli o 30 więcej niż w tamtym okresie – zastanawia się R. Adamczyk. Zachęca też do spojrzenia na mapę. - Niedawno uruchomiliśmy nowoczesną stację uzdatniania wody. Kosztująca 8,5 mln złotych przebudowa sprawiła, że dzisiaj z naszych kranów płynie woda lepsza niż ta, którą kupujemy w sklepach. Bardzo zaawansowana jest generalna przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową sieci kanalizacyjnej (41 mln zł). Wielokrotnie wspomniałem już o ZAZ-ie (5,5 mln zł), w którym znajdzie zatrudnienie około 25 osób niepełnosprawnych. Trwa remont ul. Władysława Jagiełły i Drawieńskiej (36 mln zł) i tu muszę podkreślić, że na realizację tej inwestycji czekałem 12 lat, a wykonujemy ją wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. O dworcu (około 6 mln zł) też wszyscy wiedzą, wyremontowaliśmy drogi m.in. w Rzecku, Wardyniu, Suliszewie i Stradzewie (3 mln zł), a przy kilku kolejnych byliśmy lub jesteśmy współinwestorami. Trwa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej (6 mln zł), powstaje nowe targowisko miejskie (4 mln zł), a za kwotę około 900 tys. zł w wyremontowanej świetlicy w Raduniu powstanie nowoczesne Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej. Podpisaliśmy też umowę na wsparcie zagospodarowania terenu rekreacyjnego nad jeziorem Raduń – burmistrz wylicza najnowsze inwestycje.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.