WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów
23.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.12.2018.
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów CHOSZCZNO. O choszczeńskich sukcesach szachistów piszemy bardzo regularnie, ale tak spektakularnego wydarzenia w powojennej historii naszego miasta jeszcze nie było.  Na rozegranym w Gryfinie Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyła srebrny medal. Po indywidualne zwycięstwa sięgnęli KAMIL KALITA i MACIEJ DZIECHCIAREWICZ (na zdjęciu).     
 
 

      Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie pasję do szachów zaszczepia GRZEGORZ WINIARSKI.  Często też o nim wspominamy, gdy relacjonujemy zawody rozgrywane w naszym mieście i regionie. To przede wszystkim za jego sprawę reprezentacja tej szkoły od wielu już lat należy do czołówki województwa zachodniopomorskiego.
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów
      W Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych co roku rywalizują wszystkie szkoły podstawowe z Pomorza Zachodniego, a tak naprawdę są to ekipy z miejscowości, gdzie prężnie działają sekcje i kluby szachowe. G. Winiarski nigdy nie ukrywał tego, że jego podopiecznych szkolą i trenują również działacze z UKSz Skoczek Choszczno, ale to on, na szkolnych przerwach rozgrywa partie szachów z uczniami. Wyłapuje tych najzdolniejszych i zachęca, aby zapisali się do Skoczka. To także on - jak sam dodaje - przy wsparciu rodziców i dyrekcji szkoły, organizuje wyjazdy na zawody i kolejne starty. Najczęściej jednak w szkole zobaczyć można go przy szachownicy, jako sparingpartnera młodych talentów. Trenowana przez niego ekipa od wielu już lat rywalizowała w opisywanej imprezie, i jak sprawdziliśmy w archiwach, do tej pory największym osiągnięciem reprezentacji Trójki były czwarte miejsca zdobywane w 2015 i 2017 roku.
      W finale tej edycji rywalizowało 15 drużyn. Podopieczni G. Winiarskiego grając w składzie: KAMIL KALITA, MACIEJ DZIECHCIAREWICZ, WOJCIECH KOWALIK, AGATA SZUBA oraz rezerwowi AMELIA KALITA i DOMINIK DROŻDŻYŃSKI wygrali 3:1 z Katolicką SP Koszalin, 3:1 z SP 17 Koszalin, 3:1 z SP 2 Gryfino, 4:0 z SP TOP Gryfice, 2,5:1,5 z SP 10 Koszalin i 4:0 z PJSP Goleniów. Jedynej porażki (1:3) doznali ze zwycięzcami tych mistrzostw, czyli ekipą SP nr 8 w Kołobrzegu. Oprócz sukcesu drużynowego, dwaj podstawowi zawodnicy choszczeńskiej ekipy, czyli K. Kalita i M. Dziechciarewicz wygrali rywalizację na pierwszej i drugiej szachownicy. Tu warto wytłumaczyć, że każda ekipa do meczu wystawia czterech przedstawicieli i zazwyczaj jest tak, że trenerzy najlepszych graczy wystawiają według kolejności, od pierwszego do czwartego stołu.
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów
     G. Winiarski komentując ten sukces zdecydowanie podkreśla, że takiego osiągnięcia w tej kategorii Choszczno jeszcze nie miało. Tradycyjnie już dziękuje tym wszystkim, którzy na co dzień wspomagają jego działania. Tu na pierwszy miejscu wymienia rodziców dzieci oraz wspierających go trenerów, czyli KRZYSZTOFA DŁUŻYŃSKIEGO, SEBASTIANA MATULA i BARTOSZA KOWALIKA. – Nie zapominam też o dyrektor EWIE KLIŃSKIEJ, bo bez jej pomocy, również nie byłoby tych wyników – podsumował.
       Już na koniec warto przypomnieć, że w 2015 roku srebrny medal w tej samej rywalizacji, ale wśród gimnazjów zdobyła reprezentacja PG w Choszcznie. Co ważne, wówczas skład tej ekipy stanowili absolwenci Trójki, czyli również wychowankowie Winiarskiego.
Tadeusz Krawiec
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów
CHOSZCZNO 2018 - Srebrny sukces szachistów

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.