WiększaMniejszyNormalny
31.03.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
W Gleźnie i Zamęcinie po staremu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.03.2019.
Choszczno 2019 - Wybory sołeckie w Gleźnie i Zamęcinie
CHOSZCZNO. Mieszkańcy kolejnych dwóch wsi wybrali nowych sołtysów i rady sołeckie. W Gleźnie chętnych do rządzenia było troje, a ostatecznie wygrał SŁAWOMIR KOLAŃSKI. Na zebranie w Zamęcinie przyszło prawie 100 osób, którzy wszystkie głosy oddali na MARKA ŻURAŃSKIEGO. – Ta frekwencja jest naszym poparciem dla jego dotychczasowej działalności – mówiły wczoraj zamęcinianki.


      W sołectwie Gleźno uprawnionych do głosowania było 96 osób, a na zebranie, które odbyło się w świetlicy, przyszło 49 (51,04 proc.). Rekordowa frekwencja (zdecydowanie wyższa od tych w 2011 i 2015 roku – red.) zazwyczaj zapowiadała duże emocje przy wyborze sołtysa i tu też tak było. Ustępujący SŁAWOMIR KOLAŃSKI złożył dokładne sprawozdanie z mijającej kadencji, a mieszkańcy najczęściej pytali o to, kiedy Gleźno będzie wyglądało tak samo, jak Sławęcin, Raduń czy Zamęcin. Nie mogą doczekać się też placu zabaw, zwracają również uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców na drodze z Gleźna do Zamęcina.
Choszczno 2019 - Wybory sołeckie w Gleźnie i Zamęcinie        Choć w wyborach S. Kolański miał aż dwoje konkurentów, to jednak większość mieszkańców zaakceptowała jego tłumaczenia i dała mu mandat na kolejna kadencję. Przez kolejnych pięć lat wspierać go będzie rada, w skład, której weszli: AGNIESZKA ANDRZEJAK, JUSTYNA KAMAĆ, PATRYCJA KOWALSKA-SIŁAKOWSKA, ANDRZEJ MALINOWSKI i DOMINIK RAŹNIEWSKI.
***
      W zamęcińskiej świetlicy również zebrała się rekordowa liczba mieszkańców (95 osób – 25,4 proc.), ale tu wszyscy przyszli nie po to, aby wystawiać nowego kandydata na sołtysa, lecz poprzeć działania ustępującego MARKA ŻURAŃSKIEGO. Zauważali też, że zabrakło miejsc i dziwili się tak bogatą frekwencją. Tu jednak warto podkreślić, że nie powinni, bo gdy w 2011 roku po raz pierwszy wybierali Żurańskiego, obecnych było 90, a cztery lata temu niewiele mniej, bo 86 osób.
     – Nie ma potrzeby, abym się chwalił czy wyliczał przedsięwzięcia, które wspólnie zrealizowaliśmy w minionej kadencji. Ten co chce, to widzi i pewnie słyszy o zmianach zachodzących w naszym środowisku – mówił. Podziękował wszystkim za poparcie, a szczególne ukłony skierował do pań z Koła Gospodyń Wiejskich. My również o działaniach sołtysa i zamęcińskiego KGW dużo pisaliśmy, ale warto przypomnieć, że tylko w minionym roku na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych wyróżniano ich trzykrotnie (Najpierw za żeberka w kapuście i kapuśniaczki, potem odebrali kosiarkę za trzecie miejsce w konkursie „3xS”, a na koniec był zwycięski puchar dla Żurańskiego, który wygrał rywalizację wśród sołtysów – red.).
Choszczno 2019 - Wybory sołeckie w Gleźnie i Zamęcinie
      Wczoraj nikogo nie zdziwiło to, że w tych wyborach nie miał kontrkandydata, ani też to, że w tajnym głosowaniu otrzymał 100-procentowe poparcie. – Bierzemy się do roboty – krótko skwitował wybór nowej rady sołeckiej, w skład, której weszli: PAWEŁ BIELAWSKI, SYLWIA MAZURKIEWICZ, ARLETA MISZKIEWICZ, KRZYSZTOF MISZKIEWICZ i JERZY WIELIGÓRKA. My na sali wypatrzyliśmy też 10-letniego MARCELA KLEJNĘ, który otwarcie przyznawał się do tego, że ma ochotę zostać członkiem rady sołeckiej. – Chcę żeby wszyscy mieli dużo pieniędzy, żeby nikomu nie zabrakło jedzenia no i czas najwyższy naprawić dziury w drodze biegnącej przez wieś – wyliczył najważniejsze punkty swojego programu. Nie omieszkał też powtórzyć za paniami, że ich plac zabaw jest za daleko od centrum wsi. Marcel czynnego prawa wyborczego nabierze dopiero w 2027 roku, ale po cichu liczy na to, że ostatnie dwa punkty zostaną zrealizowane dużo wcześniej.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.