WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Nowe centrum kultury w Raduniu
15.12.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Nowe centrum kultury w Raduniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.08.2019.
Choszczno - Nowe centrum kultury w Raduniu  CHOSZCZNO. W sobotę w Raduniu otwarto świetlicę, w której utworzone zostało Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej. - Przebudowa, remont i wyposażenie obiektu kosztowało ponad 840 tys. zł. Dziś to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w województwie zachodniopomorskim – mówił burmistrz ROBERT ADAMCZYK.


    W sobotę mieszkańcy Radunia wielokrotnie podkreślali, że od dawna czekali na remont tego obiektu. My też doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że budynek trzeba ratować od zaraz, ale mieliśmy też świadomość, że bez dofinansowania trudno będzie to zrobić – mówił burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Przypomniał też, że dowodem na to, iż ten problem spędzał mu sen z oczu, było m.in. to, że wydano kasę na wykonanie dokumentacji i wymianę dachu. Sytuacja radykalnie się zmieniła, gdy gminny projekt na utworzenie Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej, zgłoszony do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020, zyskał najwięcej punktów.
- Gdy we wrześniu ubiegłego roku poproszono mnie o to, abym wziął udział w podpisaniu umowy na dofinansowanie remontu świetlicy, najpierw poczułem radość i satysfakcję, a potem ulgę z tego, że w końcu uda się zrealizować zadanie, o którym mieszkańcy mówili przez ostatnich kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat – wspominał w sobotę mieszkaniec Radunia i jednocześnie radny Rady Miejskiej w Choszcznie KRZYSZTOF POŁOMSKI. Przypomniał, że wcześniej, właśnie w tej świetlicy skupiały się najważniejsze akcenty życia społecznego wsi. - Tu odbywały się zabawy, spotkania towarzyskie, wesela, chrzciny, stypy, imprezy okolicznościowe, a także sportowe – cieszył się, że po przebudowie obiekt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Głównie dlatego, że utworzono tu Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej, które wyposażone zostało m.in. w sprzęt audiowizualny, stoły do tenisa stołowego i bilarda, stoły bankietowe, krzesła dla 100 osób i trzy stanowiska komputerowe. Nowy sprzęt trafił do kuchni, zmywalni i do pomieszczenia biurowego. Zagospodarowano również teren wokół budynku.  W sumie, całe przedsięwzięcie kosztowało nieco ponad 840 tys. zł, z tego część budowlana 762 tys. zł, a wyposażenie ponad 47 tys. zł. Z PROW 2014 - 2020 otrzymaliśmy 500 tys. zł, a resztę dołożyła gmina.
Choszczno - Nowe centrum kultury w Raduniu
     Wraz z burmistrzem i radnym wstęgę przecięła AMELIA LEŚNIAŃSKA. Ta część uroczystości, odbyła się po mszy poświęconej sołeckiemu świętu plonów. W pięknie udekorowanej już świetlicy, starostowie dożynkowi KRYSTYNA KOŁCZYKIEWICZ i ZBIGNIEW POLAK przekazali burmistrzowi bochen chleba, a sołtys JANUSZ SOLSKI podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się, zarówno do sfinalizowania tej inwestycji, jak przygotowania opisywanej uroczystości. Największa niespodziankę sprawiły panie ze Smolenia i Radunia, które w części artystycznej, w dość humorystycznych klimatach, wyśpiewały historię świetlicy. Dodajmy, że w wydarzeniu tym uczestniczyli również strażacy z niemieckiego Furstenwalde/Spree, którzy przyjechali do Radunia, na ćwiczenia z miejscowymi ochotnikami.
Tadeusz Krawiec
Choszczno - Nowe centrum kultury w Raduniu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.